Futsal-vb: olasz bronz, avagy Európa-Dél-Amerika 1-0

2012.11.18. 12:33
Olaszország nyerte a 2012-es futsalvilágbajnokság bronzmérkőzését. Az itáliai együttes Kolumbiát múlta felül 3–0-ra.

A találkozó első félideje nem hozott gólt, a fordulás után Sergio Romano góljával megszerezték a vezetést az olaszok. A 32. percben megpecsételődött a kolumbiaiak sorsa, ugyanis első számú – és az egész vb-n remek formában védő – kapusukat, Lozanót kiállították.

Olaszország így két percre emberelőnybe került, amit Rodolfo Fortino használt ki, gólja eldöntötte a találkozót. Három másodperccel a lefújás előtt újabb szép akciógólt szerzett Fortino, ezzel beállította a végeredményt (3–0).

A bronzmeccsen és a döntőben is egy-egy európai és dél-amerikai együttes küzd. Az első csatát az öreg kontinens nyerte Olaszország révén, a folytatásban (13.30) a címvédő Brazília Spanyolországgal csap össze az aranyéremért.