Francia Kupa: Ibra öt perc alatt döntött, még törzzsel is betalált

2016.02.10. 23:04
A labdarúgó Francia Kupa nyolcaddöntőjében a Paris Saint-Germain hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Olympique Lyont.

A találkozó első góljára a 63. percig kellett várni, akkor azonban belelendültek a hazaiak, Zlatan Ibrahimovic rövid idő alatt kétszer is betalált – még törzzsel is sikerült neki – majd Adrien Rabiot állította be (lesről) a végeredményt (3–0).

A Bordeaux a 115. percben még vezetett a Nantes ellen, de végül tizenegyesekre sem került sor, miután a vendégek négy perc alatt fordítottak (3–4).

Az élvonal utolsó helyén álló Troyes alaposan megnehezítette a negyedik Saint-Étienne dolgát, de a vendégek hosszabbításban azért kiharcolták a sikert (1–2).

A negyedosztály sereghajtója, a Sarre Union az 51. percig tartotta a lépést az élvonalbeli Lorient-nal, de még a 74. percben is csak egy gól volt a hátránya. A vendégek a végén azért bedarálták a kiscsapatot (0–4).

FRANCIA KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Sarre Union (IV.)–Lorient 0–4 (Jeannot 51., 89. Fofana 74., Barthelmé 81.)
Troyes–St.-Étienne 1–2 (Nivet 78., ill. Tannane 62., Maupay 107.) – hosszabbítás után
Bordeaux–Nantes 3–4 (Crivelli 23., Poko 51., Malcom 98., ill. Bammu 6., Sigthórsson 66., Audel 115., Bedoy 118.) – hosszabbítás után
PSG–Lyon 3–0 (Ibrahimovic 63., 67., Rabiot 75.) (3–0).

PSG–Lyon 3–0 (Ibrahimovic 63., 67., Rabiot 75.)