Zsolnán megszerezte a DAC az ötödik bajnoki győzelmét

DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2021.10.16. 15:54
Lamkel Zé (a kupac közepén) 15 másodperc alatt vezetést szerzett a DAC-nak (Fotó: Duducz Tibor)
A szlovák bajnokság 11. fordulójában a DAC az MSK Zilina vendégeként lépett pályára Zsolnán és aratott 2–0-s győzelmet, mégpedig úgy, hogy a kezdősípszót követően nem egész 15 másodpercig volt 0–0 az állás. Ez volt a DAC idénybeli ötödik bajnoki győzelme, s a begyűjtött három ponttal ideiglenesen feljött a 3. helyre.

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
11. FORDULÓ
Zilina–DAC 0–2 (0–1)
Zsolna,
852 néző. Vezette: Kruzliak
Zilina: Petrás – Anang (Kaprálik, 56.), Minárik, Nemcík, Sluka – Mráz (Il'ko, 72.), Fazlagics Bichakhchyan – Rusnák, Paur (Slebodník, 72.), Duris (Goljan 77.). Megbízott edző: Peter Cernak
DAC: Jedlicka – Blackman (Davis, 80.), Kruzliak, Muhamedbegovic, Ciganiks – Andzouana (Verlinden, 68.), Dimun, Schäfer, Lamkel Zé – Hahn (Sharani, 68.), Krsztovics (Nebyla, 56.). Vezetőedző: Németh Antal
Gólszerző: Lamkel Zé (1.), Kruzliak (73.)

A dunaszerdahelyi szurkolók igazi hazai környezetet teremtettek a vendécsapatnak – például azzal, hogy elénekelték a kezdősípszó előtt a magyar Himnuszt. Szinte még be sem fejezték az éneklést, már gólt is kiálthattak. Lamkel Zé egy egy lecsorgó labdát jó 25 méterről lőtt kapura, mellyel alaposan meglepte ahazai kapust, 0–1. A DAC szinte napra pontosan 35 évvel ezelőtt szerzett hasonlóan gyors gólt bajnokin, akkor a Nyitrát győzte le 1–0-ra a csapat.

A második negyedóra kezdetén ismét eredményes volt akameruni támadó, de találatát ajátékvezető kezezés miatt érvénytelenítette. Most jó lett volna aVAR, de mivel ez a mérkőzés nem volt tévés meccs, így hiányzott avideorendszer.

Ügyesen játszott aDAC, avédelem tengelyébe visszatért Dominik Kruzliak, ami meg is látszott avendégvédelmen. Több kecsegtető akciót vezettek a szerdahelyiek, ha jobban összpontosítottak volna atámadások végén, újabb gólt érhettek volna el.

A fordulás után ugyan gyakrabban járt a labda a hazai lábokon, de helyzetei csak a vendégcsapatnak voltak. A több kimaradt lehetőség után a 73. percben Schäfer András szögletét követően Dominik Kruzliak eldöntötte a találkozót. A meccset végigjátszó magyar válogatott középpályás a mérkőzés végén aztán maga is feliratkozhatott volna a gólszerzők közé, de remek emelése néhány centiméterrel elkerülte a kaput. A szintén a kezdőcsapat tagjaként a pályára kifutó Hahn Jánost a 68. percben lecserélte Németh Antal, aki a sérüléséből lábadozó Kalmár Zsoltot, valamint Szendrei Ákost nem nevezte a mérkőzésre.

„Remekül kezdtük a találkozót, gyorsan vezetéshez jutottunk. Nem sokkal később ismét gólt szereztünk, de a játékvezető nem adta meg a találatot. Ugyan a Zsolna enyhe mezőnyfölényben játszott, de mi nagyon egységesen futballoztunk, több helyzetünk is volt. A második félidőben sikerült megszereznünk a második gólunkat is. Nagyon boldogok vagyunk, hogy Zsolnán, egy nagyon nehéz meccsen sikerült győznünk” –mondta a találkozó után Németh Antal, a DAC mestere.

94. perc: Itt a vége, ötödik bajnoki győzelmét szerezte a DAC.

93. perc: Schäfer jól vette észre, hogy Petrás kapus kint áll a kapujából, a zsolnaiak térfelének közepéről rá is emelte a labdát, de az a kapu tetején landolt.

90. perc: Négy perc lesz a ráadás.

89. perc: A DAC nem siet, Sharani tarrtja a labdát hosszú másodpercekig a szögletzászlónál.

86. perc: Itt a válasz: Fazlagics szöktette Goljant, aki önzetlenül az akciót kísérő Il'ko elé játszott, de őt már szerelni tudta a visszazáró Kruzliak, így végül nem lett lövés a támadás vége.

85. perc: Saharani villámgyorsan rajtolt egy előrevágott labdára, ám jött Petrás is és végül ő kaparintotta meg a csatár elől.

83. perc: Rusnák is kapott egy sárgát.

80. perc: Blackmant váltotta Davis.

77. perc: Duris helyén Goljan.

75. perc: Dimun is besárgult.

73. perc: Most már tényleg kettő a vendégek előnye! Schäfer szöglete után a berobbanó Kruzliak fejjel talál a kapuba, 0–2!

72. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Mráz és Paur le, Ilko és Slebodník be.

71. perc: Verlinden lapos beadását szögletre mentik a hazai védők, majd a belga támadó tör be jobbról a tizenhatoson belülre, aztán éles szögből fölé lő.

69. perc: Paur is felrúgta Lamkel Zét, jár neki is a sárga.

68. perc: Hahnnak ennyi volt ma, Sharani váltja, Andzouana helyét pedig Verlinden veszi át.

67. perc: Blackman lövését fogja Petrás.

65. perc: Nebyla beadását Hahn elől mentették szögletre a védők. A sarokból Schäfer ível középre, de szöglete mindenkinek magasnak bizonyult.

Schäfer (labdával) hasznosan futballozott (Fotó: Lelkes Ernő

63. perc: Mráz is kap egy sárgát. Lamkel Zébe rúgott nagyot.

61. perc: Lamkel Zé kapott sárgát – reklamált.

58. perc: Schäfer hozta fel a labdát jó cselekkel, majd a tizenhatos előteréből célba vette a bal felső sarkot, de néhány centit tévesztett lövésével.

56. perc: Egy-egy csere mindkét oldalon: a hazaiaknál Kaprálik érkezett Anang helyére, a vendégeknél Krsztovicsot váltotta Nebyla.

52. perc: Duris játszott Fazlagicshoz, akinek lövését blokkolták a bekkek, ahogy a kipattanót kapura tűző Mráz kísérletét is.

49. perc: Rusnák beadását húzta le magabiztosan Jedlicka.

47. perc: Andzouna keveredett valahogy lövőhelyzetbe, de nem talált kaput a kísérlete.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, vége a szünetnek.

45+1. perc: Le is telt a hosszabbítás, vége a félidőnek.

44. perc: Egy perc lesz a ráadás.

42. perc: Rusnák robogott el a jobbon, visszatett labdáját azonban Muhamedbegovic eltakarította a csatárok elől.

37. perc: Schäfer beadását vágták ki a védők Hahn elől.

36. perc: Bichakhchyan jobbról adott középre, Muhamedbegovic szögletre mentett.

30. perc: Paur próbálkozott beadással balról, de mélyen a kapu mögé küldte a labdát...

26. perc: Anang kap sárga lapot, odalépett Ciganiksnek.

23. perc: Slukát kell ápolni, Blackman volt kemény vele szemben.

22. perc: Főszerepben a kapusok: az egyik oldalon Anang lövését védi Jedlicka, majd pillanatokkal később a másik kapunál már Petrás hárítja Lamkel Zé lövését.

19. perc: Schäfer végzett el szabadrúgást: középről 25 méterről, de méterekkel fölé lőtt.

16. perc: Már kettő a vendégek előnye!Lamkel Zé fejel gólt, de a játékvezető szerint kézzel is hozzáért a labdához, így nem adta meg a találatot. A mérkőzésen egybéként nincs VAR.

13. perc: Lamkel Zé beadását Krsztovics fejelte fölé.

10. perc: Bichakhchyan szánta el magát lövésre 17 méterről, Jedlicka vetődve hárított.

7. perc: Krsztovics húzott le az alapvonalig, a jobbon, beadása azonban nem talált társat középen.

4. perc: Rusnák felé érkezett egy beadás, de Ciganiks szorításában nem tudott fejelni.

1. perc: Máris vezet a DAC! Egy lecsorgó labdát szúrt kapura vagy 25 méterről Lamkel Zé, Petrás nem számított rá, be is akadt a kapuba, 0–1!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.