Fontos pontokat szerzett a Sepsi az FCU Craiova ellen

2022.03.04. 19:16
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alapszakaszának 30., utolsó fordulójában a Sepsi OSK 2–1-re legyőzte az FCU Craiovát.

A Sepsi hátrányba került, de még az első félidőben fordított (Fotó: Tókos Csaba)

ROMÁN LIGA 1
30. FORDULÓ
SEPSI OSK–FCU CRAIOVA 2–1 (
2–1)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 1500 néző. Vezette: Antonie
Sepsi: Began – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas – Eder González, Paun – Askovszki (Golofca, 63.), Damascan (Aganovic, 63.), Stefanescu (Balasa, 90+2.) – Tudorie. Vezetőedző: Cristiano Bergodi
Craiova: R. Popa – Negru, Kovacic, Paramatti, Huyghebaert (Busu, 17.) – S. Asamoah, Baeten – S. Sidibe (Ondaan, 78.), Bauza (Balan, 67.), Van Durmen (Marquet, 78.) – Compagno. Vezetőedző: Nicolo Napoli
Gólszerző: Stefanescu (39.), Tudorie (45+2.), ill. Bauza (8.)

A Sepsi OSK nyerte a román élvonal olasz edzőinek csatáját, Cristiano Bergodi csapata az első félidő hajrájában fordított a Nicolo Napoli irányította FCU Craiova ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Hiába tart a „tavaszi szezon” felénél a Liga 1, a Székelyföldön fokozatosan sűrűsödő havazásban zajlott a mérkőzés. Az első helyzet a Sepsié volt, Rares Ispas tizenhatos sarkáról leadott kemény lövését nehezen hárította Robert Popa craiovai kapus, ám onnan kezdve jó fél órán keresztül a vendégek elképzelése szerint alakult a játék.

Egy gyors kontra végén Csíkszeredától kölcsönvett Juan Francisco Bauza vezetést szerzett az FCU-nak, amelynek védelme a következő fél órában könnyedén megállította a Sepsi körülményes, lassú támadásait. Sekou Sidibe és Bauza elfutásai viszont újabb nagy craiovai helyzeteket hoztak, de az elefántcsontparti szélső lövését Razvan Began védte üggyel-bajjal, az argentin támadó pedig három méterről nem találta el a kaput. Senki sem gondolta ekkor, hogy szünetben már a szentgyörgyiek fognak vezetni, ám a félidő végén két centerezésnél is csődöt mondott a craiovai védelem: Marius Stefanescu az ötösön belül előzte meg Radu Negrut, és a földön ülve kotorta be az egyenlítő gólt, majd Vitalie Damascan fejelte el Popa elől a labdát, amelyet Alexandru Tudorie bólintott a hálóba.

Szünet után jóval pörgősebb lett a játék, mindkét csapat viszonylag könnyen eljutott a másik tizenhatosának környékére, ám nagyobb lehetőségei ekkor már a Sepsinek voltak. Craiova egyetlen igazi helyzeténél Began kiszedte Andrea Compagno bal alsó sarkot megcélzó szabadrúgását, miközben Damascan alig lőtt fölé, Stefanescu pedig a jobb kapufát döngette meg. A kedélyeket a tíz sárga lapot kiosztó Andrei Antonie játékvezető is borzolta, aki sem Ispas kezezését, sem a Bogdan Mitrea sarkára taposó William Beaten megmozdulását nem látta büntetőnek. Az utolsó húsz perc a csereként beállt Catalin Golofcáról szólt, a Sepsi szélsője előbb kicselezte Popát, de kisodródva már nem tudott lőni, majd kétszer is a kapusba vágta a labdát.

Sikerével a 39 pontos Sepsi feljött a nyolcadik helyre, ám mivel a forduló többi mérkőzése még hátravan, nem tudja, milyen pozícióból kezdi az alsóházi rájátszást. Az viszont biztos, hogy a felezés után 20 ponttal vág majd neki utolsó kilenc mérkőzésének a szentgyörgyi együttes. 2–1

Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Stefanescu jön le, Balasa megy be.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Began kap sárgát időhúzásért.

89. perc: Paramatti lő jó 30-ról, de nem volt veszélyes.

86. perc: Tudoriét indítják, de Popa jó mozdul ki.

83. perc: Stefanescu kap sárgát, túlságosan is szabálytalan volt Beatennel szemben.

82. perc: Nagyszerű hazai akció végén Golofca nyolc méterről erősen lő, Popa bravúrral kiüti a labdát.

78. perc: Sidibe és Van Durmen jön el, Ondaan és Marquet váltja.

74. perc: Golofca lövését Popa bravúrral védi.

71. perc: Aganovic kap sárgát, miután meglökte Beatent.

71. perc: Stefanescu szépen lő, csavar labdája a jobb kapufát találja telibe.

68. perc: a szöglet utáni kavarodásban Beaten rátaposott Mitrea lábára, de nincs ítélet.

67. perc: a vendégeknél Bauza jön le, Balan megy be.

63. perc: Askovszki helyére Golofca, Damascan helyére Aganovic jön.

62. perc: Asamoah kap lapot mert visszahúzta Stefanescut.

60. perc: Ispas elcsúszik, hozzáér a kezéhez a labda, de a játékvezető nem ítél semmit, illetve sárgát ad a hevesen reklamáló Nicolo Napolinak, a vendégek vezetőedzőjének.A VAR-ra hiába vár, nem használják a román bajnokságban.

58. perc: Baeten szabálytalankodik Damascannal szemben, sárgát kap érte.

57. perc: Compagno 19 méteres szabadrúgását Began bravúrral védi.

51. perc: Paun lő 16 méterről, de a jobb kapufa mellé.

Szakad a hó, ezért innentől narancssárga labdával játszanak.

48. perc: Compagno veszélyes beadásába beleérnek, szöglet.

46. perc: Damascan célozza meg a kaput a bal oldalról, de a csavart lövés elkerüli a bal felső sarkot.

Nem volt csere egyik oldalon sem.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

45+2. perc: vezet a Sepsi! Popa nagyon rosszul mozdul ki a beadásra, Damascan középre fejeli a labdát, amit Alexandru Tudorie a kapuba bólint. 2–1

45+1. perc: Dimitrov nem tudja elrúgni a labdát, majdnem ráfizet a Sepsi.

Stefanescu a legutóbbi öt meccsen három gólt szerzett, és összesen a hatodik találata volt ez az idényben, ezzel ő a házi gólkirály.

41. perc: Busu kap sárgát.

39. perc: egyenlít a Sepsi! Dimitrov jobboldali beadása után nem tudnak tisztázni a védők, a labda Stefanescu elé kerül, aki elcsúszva pár méterről a kapuba kotorja a labdát a kapus lábai között. 1–1

37. perc: a legtöbb akció Sidibe oldalán megy, most is ez történik, de a belga játékos labdája most nem túl pontos.

33. perc: Sidibe megy el megint a jobb oldalon, de a beadását most a védelem blokkolja.

27. perc: Bauza beadását Began húzza le.

25. perc: lendületes akció a vendégektől, a végén Sidibe lő 16 méterről középről, Began nagyszerűen véd.

24. perc: Bauza mélységi indításáról Compagno lemaradt.

22. perc: Sidibe ad középre, két Craiova-játékos is csak kevéssel marat le a labdáról. Veszélyes helyzet volt.

19. perc: Eder lőtt távolról, de nem volt veszélyes a kapura.

17. perc: Huyghebaert megsérült, nem tudja folytatni, Sorin Busu jön a helyére.

16. perc: Paun sem finomkodott, ő is megkapta a maga lapját a Huyghebaert elleni szabálytalanságért.

15. perc: Compagno kapott sárgát, óriásit rúgott Eder Gonzálezbe.

Bauza a másik székely csapat, a Liga 2-es Csíkszereda játékosa, ők adták kölcsön Craiovára.

8. perc: vezet a Craiova! Szép támadás végén Bauza kapta meg a labdát, lehagyta a védőket, majd 14 méterről szépen ellőtte a labdát Began mellett a kapu bal oldalába. 0–1

7. perc: Stefanescu beadását Kovacic kilövi az oldalvonalon túlra.

5. perc: lendületes Sepsi-támadás, a végén Ispas lövését Popa szépen védi.

Elkezdődött a mérkőzés!

A két csapat összeállt egy „No war, we want peace” (Nem háborút, békét akarunk!) felirat mögött.

Piros-fehérben a Sepsi, kékben a Craiova, az ukrán gyerekek vezetik fel a hazai játékosokat.

Havazik Sepsiszentgyörgyön.

A Sepsi OSK meghívására a mérkőzésen részt vesznek az ukrajnai Ruh Lviv U12-es csapatának játékosai és edzői, akik egy brassói tornán vettek részt, amikor hazájukban kitört a háború, és a veszély elmúlásáig Romániában is maradnak.

A mérkőzés 19.30-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

A Sepsi hazai pályán az FCU Craiova elleni meccsel zárja a román élvonal alapszakaszát. A találkozótétje a rájátszásba vitt pontok száma. A székelyföldi gárda 36 ponttal a tizedik helyen áll, és biztosan az alsóházban folytatja, amelynek rajtja előtt megfelezik a pontszámot.

A vendégcsapat három ponttal van lemaradva riválisától, azaz győzelemmel meg is előzheti – a szentgyörgyiek sikerükkel két helyet is előreléphetnek.

A Sepsit irányító Cristiano Bergodi öt játékosára sem számíthat, a kapus Niczuly Roland és a középpályás Anass Achahbar sérülés, a hátvéd Branislav Ninaj és Andres Dumitrescu, valamint a középpályás Nicolae Paun sárga lapos eltiltása miatt nem léphet pályára.