Felkészülés: Neymar pazarul tért vissza súlyos sérüléséből

H. K.H. K.
2019.09.07. 07:57
Neymar remek teljesítménnyel tért vissza a sérülése után (Fotó: AFP)
A brazil labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott Kolumbiával. Mexikó simán, 3–0-ra legyőzte az Egyesült Államokat, míg Uruguay Costa Rica ellen nyert 2–1-re.

A 27 éves Neymar a nyár elején hiába készült a hazai rendezésű Copa Américára, súlyos bokasérülést szenvedett, ami miatt lemaradt a tornáról. A támadó azóta klubcsapatában, a Paris Saint-Germainben sem lépett még pályára a jelenlegi idényben, de Tite, a brazilok szövetségi kapitánya úgy látta, teljesen felépült a játékos, így a kolumbiaiak elleni felkészülési találkozón Neymar már ott volt Brazília kezdőjében.

A sztár nem is teljesített rosszul, a 19. percben Casemiro az ő szöglete után szerezte meg a vezetést a braziloknak.

Noha nem sokkal később a kolumbiaiakLuis Muriel duplájával fordítottak, Neymar az 58. percben újra villant, ekkor már gólt ünnepelhetett – a brazilok egy szép támadás végén egyenlítettek.

Több gól már nem esett a találkozón, így Brazília 2–2-es döntetlent játszott Kolumbiával.

A többi mérkőzésen
Mexikó simán, 3–0-ra legyőzte az Egyesült Államok csapatát, míg Uruguay a hajrában, egy nagy hiba után volt eredményes, amivel 2–1-re megnyerte a Costa Rica elleni felkészülési mérkőzést.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Brazília–Kolumbia 2–2
(Casemiro 19., Neymar 58., ill. Muriel 25., 34. – az elsőt 11-esből)
Egyesült Államok–Mexikó 0–3 (J. Hernández 21., E. Gutiérrez 78., Antuna 82.)
Costa Rica–Uruguay 1–2 (Borges 48., ill. De Arrascaeta 42. – 11-esből, Jonathan Rodríguez 90.)