Eurofutball: balszerencsés vereséget szenvedtek Vidáék

2015.12.12. 23:08
Balszerencsés vereséget szenvedett Vida Kristopher csapata: a De Graafschap a Twente vendégeként kapott ki 2–1-re a holland labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján.

Az első félidő derekán kiállították a Twente kapusát, sőt a szabálytalanságot követő tizenegyes – ha nem is egyből, de a kipattanóból – a vezető gólt is meghozta az újoncnak. A hazai csapat két perc múlva egyenlített, és már-már úgy tűnt, 1–1 lesz a vége, amikor Hakim Zijes a 91. percben belőtte a hetek óta nyeretlen Twente győztes gólját.

Vida Kristopher a 71. percben állt be csereként, voltak is ígéretes megmozdulásai, nem sokkal a lefújás előtt egy blokkolt lövése – aztán jött a hazaiak ellencsapása és győztes gólja. A De Graafschap továbbra is az utolsó helyen áll.

A kedden BL-nyolcaddöntőt érő gólt lövő Davy Pröpper ismét a kapuba talált, de csapata, a PSV nem tudta legyőzni a Rodát.

HOLLANDIA, 16. FORDULÓ
Den Haag–Willem II 1–1
Cambuur–NEC Nijmegen 3–1
PSV–Roda 1–1
Twente–De Graafschap 2–1
Az élcsoport: 1. Ajax 38 pont (15 mérk.), 2. PSV 35, 3. Feyenoord 35 (15), …16. Twente 13, …18. De Graafschap 5

LENGYELORSZÁG. A Wisla Kraków 2–0-ra kikapott a Lechia Gdansk vendégeként a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján. Guzmics Richárd végigjátszotta a szombati mérkőzést a Wislában, amely sorozatban a negyedik bajnokiját veszítette el – nyeretlenségi szériája egy fordulóval hosszabb. A krakkói csapat 335 perce gólt sem szerzett.

20. FORDULÓ
Pogon Szczecin–Podbeskidzie 2–0
Lechia Gdansk–Wisla Kraków 2–0
Górnik Zabrze–Termalica Nieciecza 0–0
Az élcsoport: 1. Piast Gliwice 41 pont (19), 2. Legia 36, 3. Cracovia 34, …10. Wisla 23

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISÍÓN. A Deportivo Alavés Vadócz Krisztián nélkül játszott 1–1-es döntetlent az Alcorcónnal.

17. FORDULÓ
Deportivo Alavés–Alcorcón 1–1
Az élcsoport:
1. Córdoba 33 pont, 2. Deportivo Alavés 30, 3. Real Zaragoza 26 (16)

SKÓCIA. Az Aberdeen 1–0-ra legyőzte a Hearts legénységét a skót labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati rangadóján, és felzárkózott az éllovas Celtic mögé. A mérkőzés egyetlen gólját az Aberdeen gólzsákja, Adam Rooney szerezte egy kezezés miatt befújt tizenegyesből a 87. percben. Az ír támadó 12 gólnál jár ebben a bajnoki idényben.

Az Aberdeen öt forduló óta veretlen, sorozatban harmadszor nyert, és egypontnyira megközelítette az éllovas Celticet. Utóbbi két mérkőzéssel kevesebbet játszott, vasárnap a St. Johnstone vendége lesz.