Eurofutball: Köteles vetélytársa elképesztő öngólt hozott össze

2016.04.03. 21:10
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 29. fordulójában Otigba Kenneth együttese, a Heerenveen 2–1-re nyert a Roda otthonában. A rekordbajnok Ajax a forduló záró mérkőzésén Arkadiusz Milik vezérletével már a félidőre eldöntötte a PEC Zwolle elleni meccset, így visszaállt az élre.

A nigériai-magyar védő végigjátszotta a Heerenveen meccsét, amelyet Branco van den Boomen a 92. percben döntött el a vendégek javára.a 92. percben döntött el a vendégek javára.

A török élvonal 27. fordulójában Dzsudzsák Balázs együttese, a Bursaspor 2–1-re nyert a Sivasspor otthonában. A sérült magyar szélső nélkül felálló együttes Deniz Yilmaz góljával már a 13. percben vezetett, és bár az utolsó előtti helyen álló gárda a félidő derekán egyenlített, a 92. percben ismét jött Yilmaz, aki eldöntötte a három pont sorsát. A szintén sérült Futács Márkót nélkülöző Mersin háromgólos vereséget szenvedett.

Svájcban Vanczák Vilmos együttese, a Sion idegenben 6–0-ra kiütötte a Luganót. A magyar védő végigjátszotta a meccset, amelyen a 29. percben sárga lapot kapott. A hazaiak a 20. percig állták a vendégek rohamait, akkor azonban Gekasz feltörte a reteszt, majd a fordulást követően csapata negyedik gólját is ő szerezte. A görög mellett Konaté is duplázni tudott, rajtuk kívül még Follonier és a Gekasz helyére beálló Mujangi Bia volt eredményes. A Basel újabb lépést tett a bajnoki címért, miután a forduló rangadóján otthon 2–0-ra legyőzte a második helyen álló Young Boyst, így már 17 pont az előnye, ráadásul egy meccsel kevesebbet is játszott riválisánál.

A német másodosztályban Stieber Zoltán együttese, a Nürnberg 3–0-ra nyert Kalmár Zsolt klubja, az FSV Frankfurt otthonában. A hazaiaknál Kalmár végigjátszotta a meccset, a vendégeknél Stieber a 70. percben állt be. A meccsen a Nürnberg a 67. percben Niclas Fuellkrug révén szerzett vezetést, majd a csereként beálló Danny Blum duplázott az utolsó percekben. Az 1860 München a sérült Simon Krisztián nélkül 3–1-re kikapott a Karlsruhe vendégeként.

Az olasz másodosztályban Adorján Krisztiánt nem nevezte a Novara, amely a 89. percben 1–0-s előnyénél emberfórba került, de a Salernitana a 94. percben egy pontot megmentett.

Belgiumban az Anderlecht Marco Bizot öngóljával 1–0-ra nyert a Genk ellen. Köteles László kispadozott Bizot mögött.

Karlsruhe–1860 München 3–1
Az élcsoport: 1. RB Leipzig 59 pont, 2. Freiburg 56 (58–29, 27), 3. Nürnberg 56 (57–32), ...14. FSV Frankfurt 29, ...16. 1860 München 25