Eurofutball: Malouda óriási góljával nyert a Trabzonspor

2013.08.26. 22:57
A török élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában a Trabzonspor 2–1-es győzelmet aratott a Rizespor ellen. A hazaiak győztes gólját az első félidő hajrájában beállt Florent Malouda szerezte, aki a 49. percben hatalmas erővel bombázott a bal felső sarokba.

Dániában először veszített pontokat a listavezető Midtjylland, míg a német másodosztályban Sebastian Maier lett a nap hőse. A 19 esztendős középpályás a 88. percben pályára lépett, azzal a lendülettel rögtön elvállalt egy szabadrúgást, amelyet be is lőtt, a St. Pauli pedig ezzel a góllal 2–1-re megnyerte a Dynamo Dresden elleni mérkőzést.

Aalborg–Midtjylland 1–1
Az élcsoport: 1. Midtjylland 16 pont, 2. Odense 10 (8–5), 3. Aarhus 10 (9–10)

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LEAGUE
2. FORDULÓ
Ergotelisz–Levadiakosz 2–0

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
5. FORDULÓ
Korona Kielce–Piast Gliwice 2–0
Az élcsoport: 1. Górnik Zabrze 11 pont (9–4), 2. Lechia Gdansk 11 (9–4), 3. Legia Warszawa 9

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA 2.
5. FORDULÓ
St. Pauli–Dynamo Dresden 2–1
Az élcsoport: 1. Greuther Fürth 13 pont, 2. Erzgebirge Aue 9 (6–5), 3. 1860 München 9 (5–4)

CFR Cluj–Corona Brasov 1–0
Az élcsoport: 1. Botosani 14 pont, 2. Astra Giurgiu 12 (16–6), 3. Petrolul Ploiesti 12 (7–4)