Eurofutball: nem tört meg az átok, Kádárék az utolsók

2015.09.26. 22:48
A három magyar labdarúgót foglalkoztató Lech Poznan öt vereség után újra pontot szerzett a lengyel bajnokságban, de csak egyet – szombat este hazai pályán 1–1-re végzett a Górnik Zabrzéval –, így tíz forduló után továbbra is utolsó a tabellán.

A három magyar közül Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést, Lovrencsics Gergő és Holman Dávid nem lépett pályára. A bajnoki címvédő Lech legutóbb két hónapja – nyolc fordulóval ezelőtt – nyert bajnoki meccset.Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést, Lovrencsics Gergő és Holman Dávid nem lépett pályára. A bajnoki címvédő Lech legutóbb két hónapja – nyolc fordulóval ezelőtt – nyert bajnoki meccset.

Szombat este a 18 esztendős Dawid Kownacki góljával a poznaniak szerezték meg a vezetést a 66. percben, majd nem sokkal később büntetőből egyenlítettek a szintén gyenge idényt futó vendégek.

16. Lech Poznan 10 1 2 7 6–14 –8 5

AUSZTRIA. Kiváló formába lendült Jonathan Soriano: a Salzburg mind a négy gólját a spanyol labdarúgó szerezte a Mattersburg ellen 4–2-re megnyert szombati osztrák bajnoki mérkőzésen.

Jonathan Soriano sorozatban az ötödik tétmérkőzésén talált a kapuba, de a korábbiak „csak” egy-egy gólos produkciók voltak. Ezúttal háromszor akcióból, egyszer tizenegyesből köszönt be a vendégeknek, és a három pont révén csapata tartja a lépést az éllovas Rapiddal.

Az előző két szezonban 31-31 góllal osztrák gólkirályi címet szerző, az új szezonban a szombati négyessel együtt hatnál tartó spanyol csatárnak már csak három gól hiányzik a mérföldkőhöz: eddigi 110 osztrák bajnokiján 97-szer talált be a kapuba.

10. Wolfsberger AC 10 1 2 7 5–14 –9 5

UKRAJNA. Kétszer is hátrányba került, de a kiváló őszt futó Alex Teixeira 90. percben szerzett góljával végül 3–2-re győzött a Sahtar Doneck az Olimpik ellen az ukrán labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának szombati játéknapján.

A polgárháborús helyzet miatt Kijevben lejátszott donecki derbin az Olimpik kihagyott egy 11-est – igaz, Andrij Pjatov védése után Heham Kadimjan belőtte a kipattanót –, a Sahtar viszont belőtt kettőt. Az egy-egy kiállítást is hozó fordulatos meccset eldöntő gól akcióból született, az utóbbi hetekben rendkívül eredményes – az első félidőben egy büntetőt is értékesítő – Alex Teixeira szerezte lesgyanús helyzetből.

A Sahtar brazil támadója a legutóbbi négy bajnoki fordulóban hétszer talált a kapuba – háromszor duplázott –, a góllövőlistát 12 találattal vezeti. Csapata négy forduló óta nyerésben van.

Az élen ezzel együtt továbbra is a Dinamo Kijev áll, amely Artem Kravec és Oleh Huszev góljával 2–0-ra legyőzte az ungvári Hoverlát.

14. Metalurh Zaporizzsja 8 0 3 5 3–17 –14 3

OROSZORSZÁG. Döntetlennel (1–1) ért véget a még mindig veretlen éllovas, a CSZKA Moszkva és a második helyen haladó Lokomotiv Moszkva rangadója az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premjer-Liga) 10. fordulójának szombati játéknapján.

Az elefántcsontparti Seydou Doumbia tizenegyesével a CSZKA szerzett vezetést, majd a góllövőlistát holtversenyben vezető Oumar Niasse szintén büntetőből egyenlített a 21.. percben. A szenegáli futballista az idénybeli kilencedik tétmeccsén már a hetedik gólját szerezte. A mezőnyben egyedül veretlen CSZKA nyolc győzelem mellett két döntetlent számlál.

Döntetlennel ért véget a nap másik rangadója is: a Szpartak kétszer is vezetést szerzett a Zenit ellen – a moszkvaiak első gólját a korábban a Videotonban játszó Zé Luis szerezte –, de előbb Hulk, majd a 87. percben Artyom Dzjuba egyenlített.