Eurofutball: hetet lőtt a Rosenborg, oda a 30-as veretlenségi széria

2011.08.29. 21:46
A címvédő Rosenborg 7–0-ra legyőzte az Odd Grenlandot a norvég labdarúgó-bajnokság hétfői játéknapján. A rangadót veszítő cseh címvédő Viktoria Plzen harminc mérkőzéses hazai bajnoki veretlenségét siratja.

A hétfő esti norvégiai mérkőzés 32. percében a Rosenborg – Rade Prica duplájára építve – már 4–0-ra vezetett, a maradék három gólt az utolsó negyedórában rámolta be. Az idényt gyengén kezdő trondheimiek négy forduló óta veretlenek, és a vesztett pontok tekintetében már az élmezőnyhöz tartoznak, sőt immár az övék a legjobb (+17-es) gólkülönbség.norvégiai mérkőzés 32. percében a Rosenborg – Rade Prica duplájára építve – már 4–0-ra vezetett, a maradék három gólt az utolsó negyedórában rámolta be. Az idényt gyengén kezdő trondheimiek négy forduló óta veretlenek, és a vesztett pontok tekintetében már az élmezőnyhöz tartoznak, sőt immár az övék a legjobb (+17-es) gólkülönbség.

Csehországban a címvédő, BL-főtáblás Viktoria Plzen legnagyobb hazai vetélytársát, a százszázalékos Sparta Prahát fogadta, és az első félórában kapott két góllal kikapott. Mindkét alkalommal a kameruni Leonard Kweuke volt a gólszerző. A plzeniek 2009 augusztusa óta először veszítettek bajnokit hazai pályán – veretlenségi sorozatuk kereken 30 mérkőzést számlált.

Finnországban a HJK újabb öles lépést tett a bajnoki címvédés irányába, Lengyelországban továbbra is múltjához méltatlanul nyeretlen az újonc LKS, míg Dániában immár négy forduló óta képtelen győzni a villámrajttal induló Horsens.

LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK
NORVÉGIA, 21. FORDULÓ
Rosenborg–Odd Grenland 7–0
Az élcsoport: 1. Molde 44 pont, 2. Tromsö 36 (20 mérk.), 3. Brann 35, …7. Rosenborg 30 (19), …14. Odd Grenland 23 (20)
CSEHORSZÁG, 5. FORDULÓ
Viktoria Plzen–Sparta Praha 0–2
Az élcsoport: 1. Sparta 15 pont, 2. Bohemians 12, 3. Mladá Boleslav 11, …7. Plzen 7
DÁNIA, 7. FORDULÓ
Horsens–AGF Aarhus 0–3
Az élcsoport: 1. FC Köbenhavn 19 pont, 2. AaB 15, 3. SönderjyskE 12 (11–8), 4. Midtjylland 12 (10–10), …7. Horsens 9
LENGYELORSZÁG, 5. FORDULÓ
LKS Lódz–Legia Warszawa 1–3
Az élcsoport: 1. Lech Poznan 10 pont (13–3), 2. Slask Wroclaw 10 (9–4), 3. Polonia Warszawa 10 (6–3)