Eurofutball: egy szürke hétfőnek is van hőse, de még mekkora!

2015.11.09. 23:00
Méghozzá Lennart Thy: a hazájában sem túl ismert labdarúgó mesternégyessel döntötte el a St. Pauli–Fortuna Düsseldorf (4–0) mérkőzést hétfőn a német bajnokság másodosztályában.

A 23 éves csatárnak ez a negyedik szezonja a St Pauliban, a bő három év során összesen 15 bajnoki gólt szerzett – a mostani négyessel máris beállította az egyéni csúcsát (5).

Thy korábban a Werder Bremen második csapatában sem produkált kiugrót: három idény során kilenc gólt ért el a német harmadosztályban.

Győzelme révén a St. Pauli részese lett egy ritka holtversenynek: kereken húsz éve most először fordul elő a Bundesliga 2.-ben, hogy 14 forduló után az első három helyezettnek ugyanannyi pontja van.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA 2.
14. FORDULÓ
St. Pauli–Düsseldorf 4–0
Az élcsoport: 1. Freiburg 26 (30–18), 2. St. Pauli 26 (19–11), 3. RB Leipzig 26 (20–14)