Eurofutball: Balatoninak fontos volt, le is csapott!

2016.01.02. 18:43
Mindig örül a szívünk, amikor Conrad Balatoni a kapuba talál – szóval ez az év jól kezdődik! A nem éppen a gólszerzésről nevezetes, magyar származású angol labdarúgó góllal járult hozzá a Kilmarnock pontszerzéséhez (2–2) a Hearts ellen a skót bajnokság szombati játéknapján.

Conrad Balatoni középső védő, ezért általában csak a szögleteknél kerül az ellenfél kapuja elé – most is így történt, amikor a 43. percben közvetlen közelről a Hearts hálójába tuszkolta a labdát. Bár a vendégek fordítottak, a hajrában a bennmaradásért harcoló Kilmarnock megmentett magának egy pontot.

A leedsi születésű, anyai nagyapja révén magyar származású Balatoni ebben a bajnoki szezonban két gólt szerzett – az elsőt is a Hearts ellen, ami nem kis elégtétel számára, hiszen az edinburgh-i klubban nevelkedett, de ott később nem jutott élvonalbeli játéklehetőséghez.

Ugyancsak magyar vonatkozású skóciai történet, hogy a közelmúltban a Tatabányával tárgyaló japán kapus, Kavasima Eidzsi szombaton bemutatkozott a Dundee Unitedben, így már nincs oka arra, hogy egy váratlan kanyarral az NB III-ba szerződjön.

A 32 esztendős japán kapus nagy-britanniai munkavállalási engedélyével gondok voltak, eddig ezért nem juthatott játéklehetőséghez az őt kiszemelő Unitedben – az NB III-as Tatabányánál így került képbe.

A bemutatkozás nem sikerült jól: a városi derbin a Dundee United szerzett vezetést, de a Dundee FC fordított: nem sokkal a szünet előtt Kane Hemmings éppen Kavasima hibáját kihasználva egyenlített, majd a második félidőben Nick Ross megpattanó lövéssel szerezte meg a hazaiak győztes gólját.

A Dundee United a többiektől messze leszakadva a bajnokság utolsó helyén áll.

SPANYOLORSZÁG. Vadócz Krisztiánt nem nevezte a Deportivo Alavés a szombati bajnokira, amelyen az Athletic Bilbao második csapatát fogadta. Az Alavés simán nyert 3–0-ra, és vezeti a másodosztályú bajnokság tabelláját.