Eurofoci: Nanit kiállították, a Porto ötöt rámolt be idegenben

2015.01.03. 23:22
A ciprusi élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. Division) 15. fordulójában Leandro együttese, az Omonia Nicosia 3–1-re nyert az AEK Larnaca otthonában. A magyar válogatott futballista súlyos sérülését követően nyolc hónapig a partvonalon kívül ragadt, most először kapott lehetőséget tétmérkőzésen.

A 32 éves futballista ciprusi beszámolók szerint középhátvédként jutott szóhoz, és rögvest végig is játszotta az összecsapást, amelyen a vendégek az első fél óra végén vezetést szereztek, majd a 71. percben megduplázták előnyüket, de a hazai szépítés (1–2) után csak a 93. percben nyugodhattak meg végleg (1–3).

Az Omonia sikerével pontszámban beérte a jobb gólkülönbsége miatt egyelőre negyedik helyen álló riválisát.

A skót másodosztály 19. fordulójában a Rangers, bár a meccs elején hátrányba került, 3–1-re nyert a Dumbarton ellen, miközben a kör rangadóján az éllovas Hearts és a harmadik Hibernian egymástól rabolt pontokat.

Görögországban
a listavezető PAOK hazai pályán 3–2-re legyőzte a Panionioszt. A csapatok nagyon bekezdtek, a vendégek már az első percben vezettek, a 10.-ben pedig már 1–2-re állt a meccs. A házigazda az első fél óra végén egyenlített, a 72. percben pedig a nap második büntetőjével – az elsőt a Panioniosz lőtte – eldöntötte a meccset. A találkozó egy piros lapot is hozott, Ariel Ibagaza (Panioniosz) a 87. percben kapta meg második sárgáját.

Törökországban a Fenerbahce legyőzte a negyedik helyen álló Istanbul Basaksehirt, így átvette az első helyet a holnap a harmadik Galatasarayt fogadó Besiktastól.

A portugál bajnokságban a Sporting hazai pályán 3–0-ra megverte az Estorilt. A zöld-fehérektől a 92. percben Nanit második sárga lappal kiállította a játékvezető. A Benfica első számú üldözője, az 50 percig emberelőnyben játszó Porto idegenben 5–1-re kiütötte a Gil Vicentét. A vendégek góljait Casemiro, Bruno Martins Indi, Jaszin Brahimi, Óliver Torres és Jackson Martínez szerezte.

CIPRUS, I. OSZTÁLY
15. FORDULÓ

AEK Larnaca–Omonia Nicosia 1–3
Doxa–Othellosz 0–0
Az élmezőny állása: 1. APOEL Nicosia 31 pont (22–8-as gólkülönbség, 14 mérkőzés), 2. Apollon Limasszol 31 (31–19, 14), 3. Ermis Aradippou 26 (14), 4. AEK Larnaca 25 (24–19), 5. Omonia Nicosia 25 (19–15)

GÖRÖGORSZÁG, SZUPERLIGA
17. FORDULÓ

Veria–Panaitolikosz 1–3
Kerkyra–Aszterasz Tripolisz 1–0
PAOK–Panioniosz 3–2
Az élmezőny állása: 1. PAOK 37 (16), 2. Olympiakosz 33 (15), 3. Panathinaikosz 29 (15)

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
16. FORDULÓ
Rizespor–Konyaspor 1–1
Bursaspor–Akhisar Belediyespor 3–1
Fenerbahce–Istanbul Basaksehir 2–0
Az élmezőny állása: 1. Fenerbahce 36 (25–13), 2. Besiktas 35 (25–13, 15), 3. Galatasaray 32 (24–18, 15), 4. Istanbul Basaksehir 27

SKÓCIA, CHAMPIONSHIP
19. FORDULÓ

Hearts–Hibernian 1–1
Rangers–Dumbarton 3–1
Az élmezőny állása: 1. Hearts 51, 2. Rangers 38, 3. Hibernian 32 (34–19), 4. Queen of South 32 (34–24)

PORTUGÁLIA, PRIMEIRA LIGA
15. FORDULÓ

Pacos Ferreira–Rio Ave 1–2
Marítimo–Braga 2–1
Sporting CP–Estoril 3–0
Gil Vicente–Porto 1–5
Az élmezőny állása: 1. Benfica 37 (14), 2. Porto 34, 3. Sporting CP 30, 4. Braga 28 (26–10), 5. Vitória Guimaraes 28 (22–10, 14)