Dzsudzsák: gól, gólpasszok, PSV-siker

2010.10.17. 16:30
Dzsudzsák megint a PSV vezére volt (Fotó: Action Images, archív)
A PSV 4–2-re győzött a sereghajtó Willem II ellen idegenben a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A vendégek legjobbja Dzsudzsák Balázs volt, aki gólt szerzett, és mindegyik találat előkészítésében szerepet vállalt. Bodor Boldizsár csereként állt be a Roda 4–1-re megnyert találkozóján.

A PSV a Willem II-vel csapott össze idegenben vasárnap délután, és az eindhoveniek már a 3. percben megszerezték a vezetést az ebben az idényben eddig csak egy pontot gyűjtő sereghajtó ellen. Dzsudzsák Balázs végzett el szabadrúgást a tizenhatos jobb sarkától, és a kapu bal oldalába tekert (0–1).

A 10. percben aztán egyenlítettek a hazaiak: Andreas Isaksson kapus kiütötte a labdát, de a PSV védői nem tudtak tisztázni, és Andreas Landgren a kapuba lőtt (1–1).

Csak hét percig örülhetett a Willem II: a hazaiak védőjének felszabadításába Dzsudzsák ért bele, és a labda éppen Jeremain Lens elé került, aki Davino Verlhust lábai között lőtt a kapuba (1–2).

A 24. percben Dzsudzsák nagyszerűen adta be a labdát, de nem lett gól belőle, majd a másik oldalon Andreas Lasnik pöccintett kapura egy bal oldalról belőtt labdát, amely Wilfred Boumáról pattant a PSV kapujába (2–2).

Nem sokkal később Dzsudzsák kapott labdát Ola Toivonentől, és nagyszerűen passzolt vissza, de a svéd játékos csúnyán mellé lőtt.

A 44. percben aztán Dzsudzsák indította Ibrahim Afellayt, aki a védők között ellépve a kapuba lőtt (2–3).

Az 52. percben ismét gólt szerzett a PSV, és ismét Dzsudzsák volt az előkészítő: a magyar játékos Jonathan Reist indította a tizenhatos bal oldalán, aki szép lövőcsel után nagyszerűen tekert a kapu bal felső sarkába (2–4).

A folytatásban mindkét oldalon akadtak nagy helyzetek, de több gól már nem született, így a PSV Dzsudzsák vezérletével győzött, és az élre állt a tabellán.

Bodor Boldizsár csapata, a Roda is magabiztosan győzött: 4–1-re nyert a Vitesse ellen hazai pályán, a magyar légiós csereként állt be a 74. percben. A Groningen a Heerenveent verte meg 1–0-ra hazai pályán.