Díjazás: a World Soccernél C. Ronaldo az év legjobbja

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2013.12.12. 19:37
Cristiano Ronaldo 2008 után másodszor nyert a World Soccer szavazásán (Fotó: Reuters, archív)
Cristiano Ronaldo, a Real Madrid portugál válogatott sztárfutballistája lett az év legjobb labdarúgója az angol World Soccer magazin szavazásán. A 28 éves játékos 2008 után másodszor nyert a havilap által kiírt voksoláson, amelyen újságírók és szakértők vettek részt a világ minden tájáról.

A World Soccer magazin csütörtöki bejelentése szerint C. Ronaldo mögött Lionel Messi, az FC Barcelona argentin sztárja végzett a második, Franck Ribéry, a Bayern München francia válogatott ásza pedig a harmadik helyen.

Az Aranylabdáért ugyanez a három futballista verseng, a győztes kilétére a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) zürichi gáláján, január 13-án derül fény.

A World Soccer magazin szavazásán Jupp Heynckes, illetve az előző idényben általa irányított, német bajnokságot és kupát, valamint Bajnokok Ligáját nyerő Bayern München nyerte el az év edzője, illetve az év csapata címet.

A WS-nél az előző év előttig kizárólag az olvasók szavaztak az év legjobbjaira, tavaly 50-50 százalékban számított az olvasók és a szakértők véleménye, az idén viszont már csak a sajtó munkatársai voksolhattak.