Copa América: Brazília kiütötte Perut, és növelte előnyét

R. P.R. P.
2021.06.18. 06:49
Neymar szép gólt lőtt (Fotó: AFP)
Brazília 4–0-ra legyőzte Perut a Copa América B-csoportjának második fordulójában. A házigazda így már hatpontos, és növelte is előnyét, miután Kolumbia nem bírt Venezuelával.

A brazilok már a 12. percben megszerezték a vezetést Alex Sandro találatával, de a 68. percig nem változott az állás. Ekkor Neymar 18 méterről szépen lőtt a jobb alsó sarokba. A hajrában még Ribeiro és Richarlison is eredményes volt. A peruiak kevés támadást vezettek, nem voltak igazán veszélyesek a hazaiak kapujára.

Brazília ezzel már sorozatban a kilencedik meccsét nyerte meg, és ebből nyolcszor nem kapott gólt.

A B-csoport harmadik fordulóját vasárnap játsszák, ezen Venezuela Ecuadorral meccsel, míg Kolumbia ellenfele Peru lesz. Brazília szabadnapos, legközelebb szerdán játszik Kolumbiával.

Összefoglaló

A Kolumbia–Venezuela csata meglepetésre gól nélküli döntetlennel ért véget, elsősorban a venezuelai kapus, Wuilker Farinez szenzációs védései miatt.

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
B-CSOPORT
2. FORDULÓ

Peru–Brazília 0–4 (Sandro 12., Neymar 68., Éverton Ribeiro 89., Richarlison 90+3.)
Kolumbia–Venezuela 0–0
Az állás: Brazília 6 pont (2 mérkőzés), 2. Kolumbia 4 (2), 3. Venezuela 1 (2), 4. Ecuador 0 (1), 5. Peru 0 (1)