Brazília: nyert az összes esélyes, szenzációs záró kör várható

2010.11.28. 22:28
Győzelemnek örülhettek a riói békéért szót emelő Flu-drukkerek (Fotó: Reuters)
Mindhárom bajnokesélyes győzött a brazil országos élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Série A 37. (utolsó előtti) fordulójában. A Fluminense 68 ponttal áll az élen, a Corinthians 67, a Cruzeiro 66 pontos.

A Fluminense feladata elég meredek volt, lévén a Palmeiras otthonában nem könnyű győzni. A paulista zöld-fehérek ráadásul már a 4. percben megszerezték a vezetést Dinei révén, Carlinhos a 18.-ban egyenlített, de ez még önmagában kevés lett volna a Flunak. Az 58. percben aztán Vinicius Tartá eldöntötte a mérkőzést, így a riói zöld-piros-fehérek sorsa saját kezükben van: az utolsó fordulóban, december 5-én meg kell verniük a kieső Guaranit és brazil bajnokok – másodszor történetük során, 26 évvel 1984-es aranyérmük után.

A Corinthians 57 perc alatt lerendezte hazai pályán a Vasco da Gamát (a sérült Ronaldo nem játszott, Roberto Carlos viszont igen jó teljesítményt nyújtott), míg a Cruzeiro a Flamengo otthonában aratott 2–1-es győzelmével őrizte meg bajnoki esélyeit.

Az utolsó fordulóban a Cor a kieső Goiáshoz látogat, míg a Cruzeiro a Palmeirast fogadja.

Bajnok a Fluminense, ha...

...győz

...pontot szerez és egyik riválisa sem nyer

...kikap egy góllal, de legalább három góllal többet szerezve a fordulóban, mint a Corinthians, közben a Corinthians ikszel és a Cruzeiro nem nyer

...kikap és riválisai is kikapnak

Bajnok a Corinthians, ha...

...nyer és a Fluminense pontot veszít

...ikszel, a Cruzeiro nem nyer, a Fluminense pedig kikap vagy legalább két góllal, vagy egy góllal, de úgy, hogy a játéknapon legalább hárommal kevesebb gólt szerez, mint a Cor

Bajnok a Cruzeiro, ha...

...nyer és mindkét riválisa pontokat veszít. Ha a Fluminense ikszel, a több győzelem dönt 20:19 arányban a Cruzeiro javára

Holtverseny esetén a következő dönt: 1. győzelmek, 2. gólkülönbség, 3. szerzett gólok, 4. egymás elleni eredmény, 5. kevesebb piros lap, 6. kevesebb sárga lap, 7. sorsolás