Argentína: Trezeguet megszerezte 300. és 301. gólját

2013.11.02. 10:24
David Trezeguet csereként beállva pontot mentett a Newell’s Old Boysnak a Colón ellen (2–2) az argentin labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában, duplájával mellesleg megszerezte profi pályafutása 300. és 301. gólját.

Trezeguet a szünetben állt be a Newell’sbe, amely akkor még csak 1–0-s hátrányban volt, de a második félidő elején kapott még egy gólt. A 36 éves világ- és Európa-bajnok francia csatár azonban a 73., majd a 84. percben is betalált, így egy pontot megmentett a tabellát vezető csapatának. Trezeguet nemcsak ennek örülhetett, hanem annak is, hogy szép jubileumhoz érkezett, ugyanis az első gólja volt a 300. a karrierje során.

„Olyasmi ez, ami nagyon sokat számít egy játékos pályafutásában… Háromszázegy gólt szerezni profi futballistaként nem kis dolog” – nyilatkozta a támadó a mérföldkő átlépése után.

Trezeguet karrierje során a Monaco, a Juventus és a Hércules Alicante együttesében szerepelt, 2012-ben szerződött Argentínába, ahol gyerekkorát töltötte.

A válogatottban 71 meccsen 34 gólt szerzett, ezzel a harmadik legeredményesebb Thierry Henry (51) és Michel Platini (41) mögött.