Nemzetisport.hu nyomtatott 2009.01.04 00:42 Frissítve: 2010.10.28 02:39

Francia Kupa: történelmet írt a hetedik ligás elzászi kiscsapat

A 2000 lelket számláló elzászi település, Schirrhein labdarúgói történelmet írtak a Francia Kupában szombat délután, a hetedosztályú együttes ugyanis a 64-es táblán 4–2-re legyőzte a második ligás Clermont-t, és bejutott a legjobb 32 közé.

Bár a vendég Clermont 38 perc után már 2–0-ra vezetett, a Schirrhein a 64. és a 85. perc között berámolt négy gólt, és 4–2-es sikerével továbbjutott a sorozatban.
E tett pedig azért történelmi, mert korábban soha nem fordult elő, hogy hetedik ligás együttes bejusson a legjobb 32 közé a Francia Kupában.

„Hihetetlen, hogy itt vagyunk, számunkra a harminckettes tábla maga a Mont Blanc volt, ezután jöhet az Everest” – örvendezett a lefújás után a pici klub elnöke, Pierre Dillinger.

Majdnem meglepetést okozott a negyedosztályú Yzeure is, amely gól nélküli találkozót követően csak tizenegyesekkel kapott ki 5–4-re az élvonalbeli Le Mans-tól.

A szintén élvonalbeli Grenoble is megkínlódott a negyedosztályú Raon l’Étape-pal, és a Le Mans-hoz hasonlóan gól nélküli meccset követően a „szétlövésben” bizonyult jobbnak (4–3).
2021.09.16 16:09:12

Minden más foci TŐKE JÁNOS

Nem tudta megverni a topolyai csapat a Napredakot, pedig a 93. percben nagyon közel állt az egyenlítéshez.