1. HNL: nyertek és utolérték az éllovast Kleinheislerék

VÉGH JÁNOSVÉGH JÁNOS
2021.10.17. 14:55
Kaproncán nyert az Eszék (Fotó: nk-osijek.hr)
Az NK Osijek 2–0-ra nyert a Slaven Belupo otthonában a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában.

HORVÁT 1. HNL
12. FORDULÓ

SLAVEN BELUPO–NK OSIJEK (Eszék) 0–2
Kapronca,
Városi Stadion. Vezette: Strukan
Slaven Belupo: Covic – Zirdum, van Bruggen, Soldo, Goda – Kvrzic, Caimacov, Bogojevic – Glavcic (Brkovic, a szünetben), Krstanovic (Monjac, a szünetben), Grgic. Vezetőedző: Zoran Zekic
NK Osijek: Malenica – Milos, Skoric, Loncar, Bockaj – Nejasmic – Fiolic (Grzan 89.), Jugovic (Pilj 70.), Kleinheisler (Bohar 71.), Hiros (Zaper 71.) – Topcagic. Vezetőedző: Nenad Bjelica
Gólszerző: Hiros (22.), Nejasmic (45+1.)

A legutóbbi, Hajduk Split elleni 1–1-es döntetlen után ismét begyűjtötte a három pontot az Eszék, amely ezúttal Kaproncán nyert magabiztosan. A végig fölényben futballozó vendégek az első félidő közepén szereztek vezetést, méghozzá nem is akárhogyan: Amer Hiros 15 méterről, a büntetőterület bal oldaláról, jobb lábbal csodagólt tekert a hosszú sarokba!

A játékrész hajrájában nőtt az NK Osijek előnye: Bockaj remekül betekert szögletét Darko Nejasmic fejjel váltotta gólra.

A szünet után némileg alább hagyott az iram, a vendég szurkolók számára ekkor már nem az okozta a legnagyobb izgalmat, hogy nyer-e csapatuk, hanem hogy a véletlenül fejbe rúgott kapusuk, Marko Malenica rendbe jön-e – ám a korábbi DVTK-játékos ápolást követően folytatni tudta a játékot.

A vendégeknél futballozó Kleinheisler László kezdőként 70 percet játszott. Győzelmével pontszámban utolérte az éllovas Rijekát az Osijek, amely legközelebb a Dragovoljacot fogadja.

90+3. perc: VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc lesz a ráadás!

89. perc: Változtat Bjelica: Fiolic helyén Grzan játszik a továbbiakban.

87. perc: Skoric volt túl kemény Hadziccal, sárgát kap megmozdulásáért.

85. perc: Bockaj próbálkozott távolról, Covic könnyedén fogta a lövést.

84. perc: Pilj 17 méteres szabadrúgása nem talált kaput.

78. perc: Krvzic helyén Hadzic folytatja a hazaiaknál.

78. perc: Zirdum

71. perc: Majd Kleinheisler helyére Bohar, a gólszerző Hiros helyett pedig Zaper érkezik...

70. perc: Hármas csere a vendégeknél: elsőként Pilj érkezik Jugovic helyére...

64. perc: Krvzic próbált meg rástartolni Monjac labdájára, de Malenica kivetődött. A hazaiak játékosa fejberúgta a kapust, aki végül rövid ápolást követően folytatni tudta a mérkőzést.

49. perc: Monjac nemrég állt be, de máris egy lövéssel próbálkozott a jobb oldalról – próbálkozása azonban nem találta el a kaput.

46. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ!

Két csere a szünetben a hazaiaknál: Glavcic helyén Brkovic, Krstanovic helyett pedig Monjac folytatja.

45+2. perc: SZÜNET! Az első játékrészt követően magabiztosan várhatják a folytatást Nenad Bjelica tanítványai.

45+1. perc: NÖVELI ELŐNYÉT AZ ESZÉK! Bockaj szögletéből Darko Nejasmic fejelt a hálóba! 0–2

43. perc: Fiolic találta meg egy labdával, Hirost, aki 17 méterről nem találta el a kaput.

37. perc: Caimacov vágta arcon Nejasmicot, ismét a sárga laphoz nyúl Strukan.

36. perc: Bogojevic buktatta Hirost, sárga!

27. perc: A védőkkel birkózó Caimacov esett nagyon a tizenhatoson belül, de Strukan játékvezető nem ítélt tizenegyest.

22. perc: GÓL! Vezet az Eszék! Amer Hiros 15 méterről, a büntetőterület bal oldaláról, jobb lábbal látványosat tekert a hosszú sarokba! 0–1

17. perc:Bockaj állította meg keményen Bogojevicet, sárga lap!

12. perc: Kleinheisler kapott remek labdát Fiolictól, célba is vette a kaput a magyar támadó, ám Covic hárított.

5. perc:Grgic átadása után Krstanovic veszélyeztetett közelről, lövése azonban elkerülte a kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! Jó szórakozást kívánunk!

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a Slaven Belupo–NK Osijek találkozó.