GÜTTLER KÁROLY, olimpiai ezüstérmes úszóonline 2009.08.05 23:46 Frissítve: 2010.10.28 02:39

MEGMONDOM A MAGAMÉT...

Cseh László – Michael Phelps távollétében – a 200 méteres vegyes úszásban ezüst-, a 400 méter vegyesen bronzérmet szerzett a római világbajnokságon. Nyert vagy kikapott? A második helyről, s a lélektani hatásáról kérdeztük a szöuli olimpián mindössze egy századdal második helyre szoruló Güttler Károlyt.

Nem gondolom azt, hogy Laci teljesítménye kudarc lenne, nézzék, még, Michael Phelpst is hogy megverték Rómában. Laci pontosan azt hozta, amit ennyi felkészülési idő után hozni lehetett. Ám ahhoz, hogy bírja Londonig, szüksége volt a több hónapos pihenésre. Kétezer-három óta rengeteg versenyen indult, számtalanszor bizonyított, és mindig nagy nyomás volt rajta, hiszen a nagy eredményeket elsősorban mindenki tőle várta – és bizton számíthattunk is rá! A világbajnokság előtti gyomorbetegsége, továbbá, hogy kevesebb ideje jutott a felkészülésre, lehet, kicsit hitetlenebbé tette őt, ám én azt mondom, örüljünk, hogy a történtek után két érmet nyert Rómában, s ne azon keseregjünk, miért nem győzött… Az úszás mérhető sportág, el kell ismerni, ha valaki gyorsabb nálad, ám saját tapasztalatból mondom, hihetetlenül megnyugtató, ha ott állsz a dobogón, ha rendre ott vagy a legjobbak között.