A szerb sportsajtó szerint Clemente szövetségi kapitány „kamu”

2007.03.25. 17:18
Kemény bírálatokkal kell szembenéznie a szerb labdarúgó-válogatott szövetségim kapitányának, Javier Celementének, miután a plávik együttese 2-1-es vereséget szenvedett Kazahsztánban – az Európa-bajnoki selejtező-sorozatban először. Az 57 éves baszk szakember alatt egyszeriben felforrósodott kispad.
Meglehetősen nehezen viselték a vereséget a szerbek. Ráadásul a végén Zigicset (nincs a képen) ki is állították
Reuters
Reuters

Szavazás

Kijut-e a magyar válogatott az Eb-re?

Írja be az itt látható számot!
„Clemente egy kamu” – írta címlapján a Sportski Zurnal nevű napilap, amely gúnyosan jegyzi meg, hogy a szövetségi kapitány kihagyta a csapatból a két tapasztalt hátvédet, Mladin Krsztajicsot és Ivica Dragutinovicsot.

A vereséggel a szerbek a csoport első helyéről egyszeriben visszacsúsztak a negyedik pozícióba, nem csoda, hogy a közvéleményt alakító média hisztérikusan reagált a csúfos kudarcra.

Clemente a bírálatok kereszttüzében is védte a saját korábbi döntését, pedig a két fiatal védővel, Milan Sztenapov és Dusko Tosics „megerősített” védelem két elég könnyen elkerülhető gólt kapott az ellen a kazah együttes ellen, amely még soha nem győzött Eb-selejtezőn.

„Nem az vezetett a vereséghez, hogy kihagytam Krsztajicsot és Dragutinovicsot – kezdte a szövetségi kapitány. – Nagyon balszerencsések voltunk, hogy egyetlen pont nélkül távoztunk.”

„A középpályán veszítettük el a csatát, a csatáraink pedig túl sok nagy helyzetet kihagytak. Még sok meccsünk van hátra, ezeken kárpótolhatjuk a szurkolókat a mostani kudarcért” – tette hozzá.

Zvezdan Terzsics, a szerb szövetség elnöke a csúnya vereség ellenére kiállt Clemente mellett.

„Egy csatát veszítettünk el, nem a háborút. Biztos vagyok abban, hogy elérjük a célunkat, azaz az első két hely valamelyikén végzünk, és kijutunk az Eb-re” – fogalmazott a sportvezető.

„Ezért a megdöbbentő vereségért nincs bocsánat, de mondtam a játékosoknak, hogy emeljék fel a fejüket, és koncentráljanak a következő, Portugália elleni mérkőzésre.”

Apropó, Portugália. A csoport harmadik helyén álló délnyugat-európai együttes ellen nem játszhat majd Nikola Zigics, aki könyöklésért a hosszabbításban állítottak ki Kazahsztán ellen.

20008-AS LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, SELEJTEZŐ-SOROZAT

A-CSOPORT
Portugália-Belgium 4-0 (Nuno Gomes 53., C. Ronaldo 55., 75., Quaresma 69.)
Kazahsztán-Szerbia 2-1 (Asirbekov 47., Zumaskaliev 61. ill. Zigics 68.)
Lengyelország-Azerbajdzsán 5-0 (Bak 2., Dudka 5., Lobodzinski 33., Krzynowek 58., Kazmierczak 84.)