NL: A magyarok száz százalékon játszottak, mi nem – Günes

M. D.M. D.
2020.11.19. 07:46
Hakan Calhanogluéknak marad a C-liga, a mieink feljutottak az A-ba (Fotó: AFP)
Senol Günes, a török labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a mieinkkel szemben 2–0-ra elveszített Nemzetek Ligája-mérkőzés után azt mondta, csapata nem nyújtotta tudása legjavát, a magyar együttes azonban igen, így megérdemelten nyert.

„Nincsenek kétségeim a játékosaim képességeivel kapcsolatban, de néha előfordul, hogy ezek nem tükröződnek a pályán. Ugyanezzel a játékosállománnyal vágunk neki a következő versenysorozatoknak is, de ez az eredmény biztosan hatással lesz ránk – idézi az UEFA hivatalos honlapja Senol Günest. – Szerettünk volna nyerni és elkerülni a kiesést, azonban nem kezdtük jól a meccset. A második félidőben mi keltettük a jobb csapat benyomását, de nem tudtunk helyzeteket kialakítani. Az ellenfelünk száz százalékon játszott, mi nem. A magyar csapat fizikailag és motivációban is jobb volt, így meg tudta nyerni a mérkőzést és a csoportot is.”

Merih Demiral – aki most először lépett pályára a Puskás Arénában, mert a Juventusban eltiltás miatt nem játszhatott a Ferencváros elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen – érthetően csalódottan értékelt: „Ez nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, nagyon sajnáljuk. Magunkba kell néznünk. Megtanuljuk a leckét ebből az eredményből, és sokkal jobbak leszünk a következő szezonokban.”

Érdekesség, hogy a törökök csak kétszer kaptak ki a Nemzetek Ligája őszi csoportküzdelmei során, mind a kétszer a mieinktől, és ez a két vereség a körbeverések nyomán elegendőnek bizonyult a kiesésükhöz.

NEMZETEK LIGÁJA
B-LIGA
3. CSOPORT, 6. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–Törökország 2–0 (0–0)
Budapest, Puskás Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Kruzliak (szlovák)
MAGYARORSZÁG: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego (Botka, 89.), Sigér, Nagy Á., Kalmár (Cseri, a szünetben), Hangya (Holender, 74.) – Nikolics (Gyurcsó, 64.), Könyves (Varga K., a szünetben). Szövetségi kapitány: Marco Rossi (a koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált kapitányt segítője, Gera Zoltán helyettesítette a kispadon)
TÖRÖKORSZÁG:
Günok – Sangaré, Kabak, Demiral, Erkin – I. Kahveci (Yazici, 55.), Tufan (Özcan, 71.), Tekdemir (Ayhan, 88.), H. Calhanoglu, Karaman – Tosun (Türüc, 71.). Szövetségi kapitány: Senol Günes
Gólszerző: Sigér (57.), Varga K. (90+5.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A csoport másik mérkőzésén
Szerbia–Oroszország 5–0 (Radonjics 10., Jovics 25., 45+1., Vlahovics 40., Mladenovics 64.)