Mainz: Szalai Ádám duplázott a másodosztály újonca ellen – videó

M. D.M. D.
2020.08.15. 17:52
Szalai második góljának pillanata: a kapusnak nem volt szerencséje (Fotó: mainz05.de)
Szalai Ádám két góljának is köszönhetően a német élvonalbeli Mainz labdarúgócsapata 6–0-ra megverte felkészülési mérkőzésen a másodosztály újoncát, a Würzburger Kickerst.

A kétszer 60 perces edzőmeccsen a magyar válogatott Szalai Ádám az első félidei csapatban kapott lehetőséget, és két góllal vétette észre magát: a 20. percben a Würzburg kapusát szépen megelőzve ő szerezte meg a vezetést a Mainznak, majd az 50. percben a Bundesliga-együttes negyedik gólját is ő lőtte – hasonlóan felépített támadás végén, mint az első találatánál, de ez szerencsésebb gól volt.

A Würzburger Kickers a német harmadosztály legutóbbi kiírásának második helyezettjeként az előttünk álló idényben már a 2. Bundesligában szerepelhet.

A Mainz a következő felkészülési meccsét négy nap múlva, augusztus 19-én a VfB Stuttgarttal vívja.

Sallai Roland (Freiburg) kezdőként egy félidőt játszott csapatában a Karlsruhe elleni felkészülési mérkőzésen (1–1), az első veszélyes akció végén kapufát fejelt.

SZALAI ÁDÁM GÓLJAI 34:18-TÓL ÉS 1:04:54-TŐL