Légióskörkép: ismét magyar remeklés a Bundesligában; Prosser nagyszerűen debütált

B. A.B. A.
2021.08.30. 08:27
Prossernek volt oka az ünneplésre: a debütáló meccsén a beállítása után 40 másodperccel gólt szerzett (Fotó: SönderjyskE)
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiós labdarúgóink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Magabiztos játékkal már az első félidőben kétgólos előnyt harcolt ki magának a DAC, amely 3–0-ra győzött az FK Pohronie otthonában a szlovák labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában. A dunaszerdahelyiek magyar válogatott középpályása, Schäfer András góllal és gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A német Bundesliga 3. fordulójának szombati játéknapján a Freiburg 3–2-re nyert idegenben a VfB Stuttgart ellen (Sallai Roland gólpasszt adott), míg a Mainz 3–0-ra legyőzte otthon az újonc Fürth-öt – a második gólt Szalai Ádám szerezte.

SALLAI GÓLPASSZA

SZALAI GÓLJA

Prosser Dániel a 65. percben lépett pályára új csapatában, a SönderjyskE-ben a dán első osztályú labdarúgó-bajnokságban, és negyven másodperccel (!) később gólt szerzett, beállítva a 2–2-es végeredményt a Viborg ellen.

PROSSER GÓLJA

A meccs összefoglalója, Prosser gólja 3:00-nál

Az FC Dallas 5–3-ra legyőzte az Austin FC-t az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) magyar idő szerint hétfő hajnalban lejátszott mérkőzésén. A győztes csapat magyar légiósa, Schön Szabolcs két gólpasszal járult hozzá a sikerhez, és összességében már hat asszisztnál jár az idényben.

al-Ittihad Kalba–al-Dzsazira 0–0
al-Ittihad Kalba: Varga Rolandot a 90. percben cserélték le.

AUGUSZTUS 26., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, PLAYOFF
VISSZAVÁGÓK
HJK (finn)–Fenerbahce (török) 2–5 továbbjutott: a Fenerbahce, 6–2-es összesítéssel
Fenerbahce: Szalai Attila végigjátszotta a meccset.
Slovan Bratislava (szlovák)–Olympiakosz Pireusz (görög) 2–2 – továbbjutott: az Olympiakosz, 5–2-es összesítéssel
Slovan:Holman Dávid sérült.
Antwerp (belga)–Omonia Nicosia (ciprusi) 2–0 továbbjutott: az Antwerp, 4–4 után tizenegyesekkel
Omonia: Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
VISSZAVÁGÓ

NEM BAJNOKI ÁG
Partizan (szerb)–Santa Clara (portugál) 2–0továbbjutott: a Partizan, 3–2-vel
Partizan: Holender Filipet a 75. percben cserélték be.

AUGUSZTUS 27., PÉNTEK

AUSZTRIA, 2. LIGA
6. FORDULÓ

LASK Juniors–BW Linz 2–2
BW Linz: Borsos Filip végig a kispadon ült.
Liefering–FAC Wien 0–0
Liefering: Major Sámuel végigjátszotta a meccset, Tóth Balázs nem állt be.
St. Pölten–Austria Wien II 2–0
Austria Wien II: Mester Csabát nem nevezték a mérkőzésre.

OROSZORSZÁG, PREMJER-LIGA
6. FORDULÓ
Himki–FK Nyizsnyij Novgorod 1–1
Nyizsnyij Novgorod: Kecskés Ákos végig a pályán volt.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
6. FORDULÓ

Pohronie–DAC (Dunaszerdahely) 0–3
DAC:
Schäfer András végigjátszotta a meccset, gólt szerzett és gólpasszt adott; Kalmár Zsolt sérülésből lábadozik.

AUGUSZTUS 28., SZOMBAT

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Altach–Wolfsberg 1–2
Altach: Bukta Csaba kezdőként lépett pályára, az 59. percben lecserélték.
2. LIGA
6. FORDULÓ

Rapid Wien II–Austria Lustenau 1–2
Austria Lustenau: Tiefenbach Dániel nem volt ott a keretben.

EGYESÜLT ÁLLAMOK, MLS
ALAPSZAKASZ

D. C. United–Philadelphia Union 3–1

Philadelphia Union: Gazdag Dániel kezdő volt, a 61. percben lecserélték.
Sporting Kansas City–Colorado Rapids 1–1
Sporting: Sallói Dániel kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
3. FORDULÓ
Cambuur–Twente 2–0
Cambuur: Kiss Tamás kezdőként lépett pályára, a szünetben lecserélték.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
6. FORDULÓ
Górnik Zabrze–Piast Gliwice 0–1
Piast Gliwice:Vida Kristopher kezdőként lépett pályára és végigjátszotta a mérkőzést.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
3. FORDULÓ

1. FC Köln–Bochum 2–1
Bochum:Novothny Soma ott volt a keretben, de nem lépett pályára.
Mainz–Fürth 3–0
Mainz: Szalai Ádám kezdőként lépett pályára, gólt szerzett, a 89. percben lecserélték.
VfB Stuttgart–Freiburg 2–3
Freiburg: Sallai Roland kezdőként lépett pályára, gólpasszt adott, a 81. percben lecserélték.

AUGUSZTUS 30., VASÁRNAP

BELGIUM, JUPILER LEAGUE
6. FORDULÓ
Antwerp–Leuven 2–2
Leuven: Bese Barnabás nem volt tagja a keretnek.
Genk–Anderlecht 1–0
Genk: Németh András nem volt tagja a keretnek.

DÁNIA, SUPERLIGA
7. FORDULÓ
SönderjyskE–Viborg 2–2
SönderjyskE: Prosser Dániel a 65. percben lépett pályára, egy perccel később gólt szerzett az új csapatában.

ALAPSZAKASZ

Austin FC–FC Dallas 3–5
Dallas: A két gólpasszt kiosztó Schön Szabolcsot a 63. percben lecserélték.

3. FORDULÓ

Heracles–NEC Nijmegen 0–1
Heracles:Szőke Adrián nem lépett pályára.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
7. FORDULÓ
NK Osijek (Eszék)–Dinamo Zagreb 0–2
Osijek:
Kleinheisler László kezdett, a 75. percben lecserélték.
Hajduk Split–Rijeka 1–2
Hajduk Split: Lovrencsics Gergő kezdett, de sérülés miatt már a 12. percben le kellett cserélni.

6. FORDULÓ
Zaglebie Lubin–Slask Wroclaw 1–3
Slask:Tamás Márk eltiltását tölti, nem volt a keretben.

3. FORDULÓ
Wolfsburg–RB Leipzig 1–0
Leipzig: a kaput Gulácsi Péter védte, hozzá hasonlóan Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést, a szintén kezdőként pályára lépő Szoboszlai Dominiket a 68. percben lecserélték.

Grasshopper Club Zürich–Servette 1–1
Grasshopper CZ: Bolla Bendegúz végigjátszotta a mérkőzést.

SZERBIA, SZUPERLIGA
7. FORDULÓ

Partizan Beograd–Radnicski 4–0
Partizan: Holender Filip kezdett, az 55. percben lecserélték.

6. FORDULÓ

Slovan Bratislava (Pozsony)–Zlaté Moravce (Aranyosmarót) 4–1
Slovan: Holman Dávid sérült, nem volt kerettag.

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
3. FORDULÓ
Kasimpasa–Galatasaray 2–2
Kasimpasa: Varga Kevin kezdett, a szünetben lecserélték.
Sivasspor–Göztepe 2–2
Göztepe:Megyeri Balázs nem volt tagja a keretnek.
Altay–Fenerbahce 0–2
Fenerbahce: Szalai Attila végigjátszotta a mérkőzést.

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.