Eredivisie: sima meccsen kapott piros lapot Otigba

2014.02.09. 18:22
A Heerenveen magabiztos győzelmet aratott a Groningen otthonában a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának „magyar mérkőzésén”.

A Heerenveen nagyszerűen játszott az első félidőben, már a 40. percben 3–0-ra vezetett, a 38. perctől emberelőnyben is volt, semmi sem veszélyeztette a győzelmet és a három bajnoki pontot.

A 72. percben mégis egy kellemetlen epizód került a jegyzőkönyvbe: a magyar korosztályos válogatott védő, Otigba Kenneth fölöslegesen szabálytalankodott Michael de Leeuw-vel szemben, és durva tettéért egyből a piros lapot mutatta fel neki a játékvezető.

A Groningen a 86. percben egyébként – éppen De Leeuw tizenegyese révén – szépített, így a Heerenveen végül 3–1-re nyert.

A Heerenveen másik magyarját, Varga Szabolcsot nem nevezték a meccsre, a másik oldalon Adorján Krisztián végig a kispadon ült, nem küldte pályára edzője.

Kora délután is rendeztek meccseket az Eredivisiében: a listavezető Ajax elhullajtott két pontot a Zwolle otthonában (1–1); Erwin Koeman Waalwijk 5–2-re nyert az Utrecht ellen; a Heracles pedig ikszelt (1–1) a Cambuurrel.