Pátkai góljával győzött a Vasas és feljutó helyen áll; fordított és nyert a Debrecen a Siófok ellen

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.01.31. 21:00
<span style="color: #263238; font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 13px; font-style: normal; font-variant-ligatures: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; text-align: left; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; word-spacing: 0px; -webkit-text-stroke-width: 0px; float: none; display: inline !important">Hamar előnybe került a piros mezes Vasas Csákváron (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)<br /></span>
Héthetes szünet után folytatódtak vasárnap a küzdelmek a labdarúgó NB II-ben. A 22. fordulóban az éllovas Debreceni VSC Szécsi Márk duplájának köszönhetően fordított és nyert a Siófok ellen. A játéknap előtt második helyen álló Pécsi MFC 11 veretlen meccs után maradt alul, így át kellett adnia a feljutó helyet a Csákváron győztes Vasasnak. A Budaörs csak döntetlenre volt képes a Szolnok ellen, az Ajka hármat vágott Békéscsabán, a kiesési helyosztón a Dorog megverte a DEAC-ot. A Kazincbarcika–Kaposvár találkozón gól nem esett, két kiállítás azonban volt.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–BFC SIÓFOK 2–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette: Kulcsár Katalin (Berényi Ákos, Belicza Bence)
DVSC: Gróf – Kinyik, Poór, Pávkovics – Varga J, (Bévárdi, 86.) – Pintér Á. (Talpalló, 80.), Dzsudzsák, Bódi, Ferenczi J. – Szécsi M., Tischler (Haris, 70.). Vezetőedző: Kondás Elemér
SIÓFOK: Hutvágner – Tömösvári, Jagodics B., Horváth M., Kiss B. – Kecskés T., Tajthy – Cipf, Gaál B. (Varjas Z., 66.), Balogh B. B. (Hajnal G., 68.) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Balogh B. (0–1) a 12., Szécsi M. (1–1) az 56., Szécsi M. (2–1) a 65. percben
Kiállítva: Varjas a 90+1. percben
Kondás Elemér
: – Langyosan kezdtünk, ezt kihasználta agilisan futballozó ellenfelünk, s egy szöglet után meg is szerezte a vezetést. A szünetben rendeztük a sorokat, a folytatásban más felfogásban játszottunk, és sikerült fordítani.
Waltner Róbert: – Csalódott vagyok, mert legalább az egy pontra rászolgáltunk volna. Több helyzetünk volt, nem sokkal a hazaiak egyenlítése előtt a kapufát is eltaláltuk, de a Debrecen ezért vezeti a tabellát, mert így is megnyeri a mérkőzést.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–VASAS FC 2–3 (1–2)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, zárt kapuk mögött. Vezette:
Rúsz Márton (Kis Zoltán, Mohos Milán)
CSÁKVÁR: Markek – Major G., Vaskó, Posztobányi, László N. (Koch, 80.) – Mészáros D. (Nándori, 80.), Madarász – Kocsis B. (Albert I., 69.), Kártik (Mim, 13.), Sejben (Baracskai, 69.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
VASAS: Jova – Terbe (Szivacski, 80.), Viczián, Szilágyi Z., Silye – Hidi M. S., Pátkai, Kovács M. (Balajti, 70.) – Pekár (Hinora, 65.), Feczesin, Radó. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Radó (0–1) a 12., Silye (0–2) a 17., Daru (11-esből, 1–2) a 33., Madarász (2–2) az 54., Pátkai (2–3) a 86. percben
Visinka Ede:
– Kétgólos hátrányból egyenlítettünk a mezőny egyik legjobb csapata ellen, mi több kettő-kettőnél ziccerünk volt, mégsem szereztünk pontot. Sajnálom a játékosokat, mindent megtettek a pontszerzés érdekében, de el kell ismernem, nem érdemtelen a Vasas győzelme.
Schindler Szabolcs: – A legfontosabb a három pont megszerzése volt. Rossz pályán, sárdagasztós mérkőzést játszottunk. Nagyon jól kezdtünk, de amint kiengedtünk egy kicsit, a Csákvár azonnal talpra állt. Három gólunk mellett háromszor a kapufát is eltaláltuk, ezért megérdemelten nyertünk.

ETO FC GYŐR–PÉCSI MFC 2–1 (1–0)
– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, zárt kapuk mögött. Vezette
: Szilasi Szabolcs (Becséri Gergely, Kulman Tamás)
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes A. – Bagi, Kiss M. – Erdei M. (Sipőcz, 68.), Berki (Sipos Z., 68.), Májer M. (Szabó T., 88.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
PÉCS: Hermány – Sági (Króner, a szünetben), Rácz L. (Keresztes, 83.), Preklet, Katona L. – Futó – Grabant B. (Hegedűs M., a szünetben), Bartha (Geiger, 62.), Óvári, Kónya D. – Adamcsek (Tihanyi, 62.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Priskin (1–0) a 13., Priskin (2–0) a 24., Óvári (2–1) az 59. percben
Csató Sándor
: – Nagyon nehéz mérkőzésen a Pécs igazolta jó hírét, különösen a mérkőzés utolsó szakaszában. Az első félidőben kontrákból szereztünk gólokat, és igaz, hogy játékban többet vártam, viszont küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat. Ősszel többször a hajrában buktunk el mérkőzést, annak egyike most visszajött.
Vas László: – Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, játékunkra eddig nem jellemző védekezési hibákkal. Sokat tettünk a pontszerzésért, de hiányzott belőlünk az a győzelemhez szükséges zsiványság, ami megvolt a hazaiakban.

KAZINCBARCIKAI SC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók Ádám (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Fótyik, Németh T. (Farkas A., 67.), Dávid – Majzik (Tóth B., 87.), Toma, Kovács M., Csősz, Oldal – Tóth-Gábor, Kovac (Korbély, 57.). Vezetőedző: Pacsi Bálint
KAPOSVÁR: Pogacsics – Ur L., Nagy T., Lakatos Cs. (Bíró D., 70.) – Nagy J., Balog A., Zsirai, Erdei (Szakály A., 70.), Hadaró – Szarka (Bartos, 51.), Balázs Zs. (Gál M., a szünetben). Vezetőedző: Várhidi Péter
Kiállítva: Nagy T. a 45., Toma az 58. percben
Pacsi Bálint:
– Teljes mértékben ráerőltettük akaratunkat az ellenfélre, több góllal kellett volna nyernünk, sok helyzetet azonban kihagytunk, ami a koncentráció hiányának tudható be. Mivel visszakaptam a csapattól, amit kértem a találkozó előtt, az elmaradt győzelem ellenére elégedett lehetek.
Várhidi Péter: – A mérkőzésről sokat lehetne beszélni, annyi fordulat volt a kilencven perc alatt. A hazaiak többet támadtak, mi pedig kontrákra rendezkedtünk be. Támadó játékosainkat már az első félidőben elvesztettük sérülések miatt, ráadásul egy tizenegyest sem ítélt meg javunkra a játékvezető. Ha ez a futball, akkor mi ebből nem kérünk.

SZOMBATHELYI HALADÁS–GYIRMÓT FC GYŐR 1–3 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Gábor (Kovács Gábor, Mayer Gábor)
SZOMBATHELY: Verpecz – Mocsi (Jancsó, 74.), Devecseri, Debreceni (Bosnjak, a szünetben), Németh Milán – Kállai (Schimmer, a szünetben), Holdampf, Kiss B. (Dragóner, a szünetben), Csilus T. – Tóth M. (Doktorics, a szünetben), Medgyes Z. Vezetőedző: Mátyus János
GYIRMÓT: Rusák – Major M., Hudák D., Szélesi – Nagy P., Vass Á., Szegi, Vogyicska (Kirják, 90.) – Herjeczki (Hajdú Á., 75.), Lencse (Simon A., 90.), Heffler N. (Radics, 83.). Megbízott edző: Németh Zoltán
Gólszerző: Heffler N. (0–1) a 31., Lencse (0–2) a 42., Mocsi (1–2) az 53., Nagy P. (11-esből, 1–3) a 90+3. percben
Mátyus János
: – Felemás érzések kavarognak bennem. Az első játékrészben a vendégcsapat játszott jobban, megérdemelten szerezte meg a vezetést, a második játékrészben viszont már domináltunk, voltak helyzeteink, de a hosszabbításban kapott gól eldöntötte a mérkőzést.
Németh Zoltán: – Két részre bontanám a mérkőzést, az első félidőben sikerült megvalósítani elgondolásunkat, és megérdemelten szereztük meg a vezetést. A szünet után a gyorsan kapott gólt követően tíz perc elteltével sikerült rendezni sorainkat, és végig taktikusan játszva szereztük meg a győzelmet.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SOROKSÁR SC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette:
Ducsai József (Punyi Gyula, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Fodor F., Papucsek, Jánvári – Végső (Györgyi, 74.), Márkus A. (Galambos, 90+2.) – Kalocsai (Sztaroszta, 56.), Paku, Gresó (Farkas A., 90+2.) – Hamed. Vezetőedző: Gálhidi György
SOROKSÁR: Varga Á. – Gárdos, Gengeliczki (Takács Zs., 22.), Valencsik, Pászka – Derekas, Hudák M. – Csernik (Szerető, 71.), Korozmán (Orosz M., 87.), Ramadan (Tóth D., 71.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gálhidi György:
– Két jól felkészített csapat mérkőzésén a nagy küzdelem mellett futballt is láthattunk. A lehetőségeink megvoltak, hogy az őszi szezonhoz hasonlóan legyőzzük a Soroksárt, igaz, az ellenfélnek is, ezért a döntetlen igazságos.
Lipcsei Péter: – Úgy készültünk, hogy szoros mérkőzés lesz, amelyen egy gól is dönthet. A pályaviszonyok miatt az egyszerű játékra törekedtünk. Pozitívum, hogy nem kaptunk gólt, és Nyíregyházán azért nem sok csapat szerez majd pontot a tavasszal.

DOROGI FC–DEBRECENI EAC 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (Kovács II Gábor, Rózsa Dávid)
DOROG: Borsos – Kárász (Nyíri, 87.), Belényesi Cs., Dlusztus, Papp M. – Lénárth – Zuigeber, Tóth B., Mészáros Á. (Nagyházi, 90.), Szedlár (Csillag, 87.) – Szabó L. (Vígh Á., 81.). Vezetőedző: Fenyvesi László
DEAC: Zöldesi – Bényei B., Zachán, Papp F., Orosz M. – Kiss B. (Sármány, a szünetben), Nikitscher, Spitzmüller, Sándor II T. (Nagy K., a szünetben), Kundrák (Kertész, 68.) – Sidibe (Bereczki, 61.). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Lénárth (11-esből, 1–0) a 25., Sidibe (11-esből, 1–1) az 51., Zuigeber (2–1) a 60. percben
Fenyvesi László:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, igazi csapatmunka ez a győzelem, mindenki beletette a kemény munkát. Több lehetőségünk is volt a gólszerzésre, közben a vendégek nyolcvan percig nem veszélyeztettek, ezért rászolgáltunk az egygólos sikerre.
Sándor Tamás: – A küzdelem, a harc és a párbajok jellemezték a mérkőzést. Egyértelmű volt, hogy a szabad- és szögletrúgások dönthetnek. Csalódott vagyok a játékosok hozzáállása miatt.

SZENTLŐRINC SE–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 2–1 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, zárt kapuk mögött
. Vezette: Derdák Marcell (Király Zsolt, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Hesz, Nagy B., Nikics (Újvárosi, 62.), Hleba – Kapronczai, Torvund (Sili, 72.), Harsányi I. (Forgács D., 79.) – Fröhlich (Cenaj, 62.). Vezetőedző: Marián Sluka
SZEGED: Takács J. – Ódor, Pejovics, Simon Á., Mohl – Deák I., Oláh G., Dobos (Gréczi M., 74.), Germán, Gajdos – Grumics (Varga Sz., 85.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Kapronczai (1–0) a 9., Grumics (1–1) a 28., Fröhlich (2–1) a 34. percben
Marián Sluka: – Számítottunk ilyen irreális talajra, és azzal is tisztában voltunk, hogy egy ilyen fontos mérkőzésen az a csapat nyer, amelyik nagyobb akarattal veti magát a küzdelembe. Bízom benne, hogy ez a küzdőszellem és összetartás kitart a szezon végéig.
Dragan Vukmir: – Kitettük a szívünket-lelkünket a pályára, de a helyzeteink ellenére az egyenlítő gól nem jött össze. Dolgozunk tovább, reméljük, nagyobb sikerekkel.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–FC AJKA 0–3 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette:
Takács János (Márkus Péter, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Uram – Nagy S., Farkas M., Bora, Kasik (Styecz, 79.) – Hursán (Máris, 64.), Király P., Szabó P., Babinyecz (Horváth P., 64.) – Lukács R. (Kovács Á., 64.), Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
AJKA: Horváth D. – Kovács M., Heffler T., Tar, Présinger – Soltész D. (Rétyi, 77.), Csizmadia Z. (Tóth G., 73.), Szekér, Kenderes – Zsolnai, Nagy M. K. (Tóth B., 81.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Csizmadia Z. (0–1) a 29., Tóth G. (0–2) a 90+3., Tóth G. (0–3) a 90+4. percben
Preisinger Sándor:
– Az első félidő minősíthetetlen volt, a másodikat pedig nem akarom jellemezni. Annyit mondhatok, hogy az Ajka teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.
Kis Károly: – Békéscsabán mindig nagy diadal nyerni. Küzdelmes mérkőzés volt, az első félidőben jobban játszottunk, mint a hazaiak, és bár a másodikban voltak lehetőségeik, ekkor jól védekeztünk. A hajrában pedig, amikor már fellazult a békéscsabaiak védelme, eldöntöttük a mérkőzést.

BUDAÖRSI SC–SZOLNOKI MÁV 0–0
Tatabánya, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Gábor (Huszár Balázs, Kiss Balázs)
BUDAÖRS: Szabó Balázs – Menyhárt, Gyurácz, Kékesi, Fényes, Pintér D. – Molnár Cs., Zsidai, Halácsi (Halmai Á., 79.) – Horváth R., (Pethő, 65.), Csiki (Sajbán Miklós, 79.). Vezetőedző: Márkus Tibor
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Kotula – Kónya M., Tisza K., Rokszin (Tóth B., 88.) – Kurdics (Bárdos, 83.), Szabó Balázs (Lakatos I., a szünetben). Megbízott edző: Romanek János
Márkus Tibor: – A szezon elején ez inkább brusztolás volt, mint futballmérkőzés, ennek ellenére az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést.
Romanek János: – Az első félidőben a Budaörsnek két nagy helyzete is volt, de a másodikban nekünk is adódott egy komoly gólszerzési lehetőségünk. A második félidő közepétől jobban bírtuk erővel, de összességében reálisnak érzem a döntetlent. Komoly fegyverténynek tartom, hogy a dobogós Budaörs ellen négy pontot szereztünk ebben az idényben.