Otthon tartotta a három pontot a Budafok a későn ébredő ETO ellen

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.11.06. 12:50
Nagyot küzdöttek a csapatok, a Budafok viszont jobban használta ki a helyzeteit (Fotók: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a játéknap előtt a 17. helyen álló Budafoki MTE a hatodik ETO FC Győrt fogadta. A hazaiak az első félidőben megszerezték a vezetést, majd ezt a második játékrészben növelni is tudták. A vendégek a hajrára ráfordulva szépíteni tudtak, azonban egyenlíteni már nem, így pont nélkül távoztak a Promontor utcából.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–ETO FC GYŐR 2–1 (1–0)
Budapest,
Promontor utca, 350 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szalai Dániel, Máyer Gábor)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi D., Jagodics M., Fótyik – Margitics (Csonka, 64.), Soltész I. (Vaszicsku, 90+1.), Adorján, Kovács D. (Németh Márió, 79.), Horváth O. – Sós M. (Szűcs Zs., 64.), Beke P. (Takács R., 64.). Vezetőedző: Mátyus János
GYŐR: Fadgyas – Kovács K. (Kovács I., 65.), Papp M., Szujó, Fodor F. – Toma (Kiss Balázs, 65.) – Kiss Bence, Vitális, Benczenleitner – Priskin (Babati, 54.), Lacza. Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző:
Fótyik (15.), Beke (61.) ill. Kovács I. (77.)
Kiállítva: Szujó (87.)
Tímár Krisztián:
– Összességében az első félidőt egy kicsit lassabb játékkal kezdtük, ennek ellenére megvoltak a helyzeteink. Sajnos pontrúgás után kaptuk a gólt, pedig erre készültünk. A második félidőre élesebben jöttünk azonban egy kontrából gólt kaptunk, szinte helyzet nélkül. Azt gondolom, hogy ebben a játékrészben megvolt az a mentalitás, ami kell. Talán abban kell fejlődnünk, hogy az ilyen meccseket ki kell hoznunk ikszre, vagy akár megnyernünk. Úgy érzem rászolgáltunk a döntetlenre, de ez egy ilyen mérkőzés volt, gratulálok a Budafoknak!
Mátyus János:
– Végtelenül boldog és büszke vagyok a csapatomra, mert egy nagyszerű győzelmet arattunk és papíron talán erősebb ellenfelet győztük le. A szépítő gól után nagy nyomást helyeztek a kapunkra, de nagyszerű védekezéssel kiharcoltuk a három pontot. Győriként nagyon sok sikert kívánok az ETO-nak és kívánom, hogy érje el a céljait.

Kisebb helyzetekkel indult a találkozó, a 15. percben azonban Kovács Dávid a jobb oldalról végezhetett el szögletet. A rövid sarokra érkező labdára Fótyik Dominik ugrott fel jó ütemben és védője mellett, erősen bólintott a hosszú sarokba (1–0). Az első félidőben egy kapufáig ugyan eljutott az ETO Kiss Bence révén, de egyenlíteni nem tudott.

A második játékrészben tovább tudta növelni előnyét a Budafok. Horváth Olivér lépett meg a bal oldalon, majd az alapvonalról laposan tette középre a labdát, ami Fadgyas Tamás lábai mellett elgurult, Beke Péter pedig jól érkezett és az üres kapuba lőtt (2–0). A 77. percben visszajött a meccsbe az ETO, egy jobb oldali támadást követően Kovács István kapta középen a labdát, aki jobbal a hosszúba lőtt, Gundel-Takács Bence nem tudott védeni (2–1). A 87. percben megfogyatkozó vendégek nagy nyomást helyzetek a Budafok kapujára a hajrában, Mátyus János együttese azonban jól védekezett és otthon tartotta a három pontot.

20. Dorogi FC1524914–28–1410

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés! Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90+3. perc: Babati fejére érkezik egy beadás, de a csatár nem tudja kapura tenni, kirúgással jöhetnek a hazaiak.

90+1. perc: Soltészt váltja Vaszicsku.

A szépítés után nagy nyomást helyezett a Budafok kapujára a Győr

90. perc: Négy perc lesz a ráadás.

88. perc: Németh Márió végezte el a szabadrúgást a tizenhatos sarkáról. Szépen kanyarodott a labda, azonban csak az oldalhálót érte.

87. perc: Szujó megkapja második sárgáját, megfogyatkozik az ETO.

83. perc: Pappnak mutatja fel a sárgát a játékvezető.

81. perc: Gundel-Takács mutat be egy remek védést, Lacza próbálkozott.

79. perc: Cserélnek a hazaiak, Németh váltja Kovácsot.

77. perc: GÓÓÓÓL! Szépít az ETO! Egy szép kényszerítő után Babati lépett ki a jobb oldalon, majd középre adta a labdát, a visszakészítés után pedig Kovács István vette be a hazaiak kapuját. 2–1.

76. perc: Batati szabadrúgása a kapu felett száll el.

75. perc: Adorján kapott sárga lapot.

Kovács Krisztiánnak (balra) 65 perc jutott

65. perc: Az ETO is változtat, Toma és Kovács Krisztián hagyja el a pályát, Kiss Balázs és Kovács István játszik a folytatásban.

64. perc: Hármat cserél a Budafok. Lemegy Beke, Margitics és Sós, a pályán Takács, Csonka és Szűcs.

63. perc: Kiss Bence lövését védte a hazaiak kapusa.

61. perc: GÓÓÓÓL! Kettőre növeli előnyét a Budafok! Horváth Olivér ugrott ki a bal oldalon, majd szinte az alapvonalról adta középre laposan a labdát, ami túljutott Fadgyason, Beke pedig jól érkezett és az üres kapuba passzolt.

Beke góljával már kettővel vezetett a Budafok

61. perc: Benczenleitner és Adorján is újra a pályán.

59. perc: Ketten is lenn maradnak, érkezik az orvosi stáb.

57. perc: Vitális ívelte Benczenleitner mellére a labdát, aki azonban nem tudta jól átvenni, Gundel-Takács gyűjtötte be.

54. perc: Érkezik az első csere, Babati váltja Priskint.

Kovács Dávid (jobbra) többször is próbálkozott

52. perc: Kovács felszabadítással próbálkozott a félpályán, azonban ez egy lövésnek is megfelelt. Lehet szándékos is volt, mivel Fadgyas kint állt a kapujából.

48. perc: Vitális adott egy remek keresztlabdát Benczenleitnernek, aki beadta balról, de a kapus könnyűszerrel húzta le.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész! Nincs változtatás egyik oldalon sem.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

45. perc: Szép, kényszerítős játékot játszott a bal oldalon a Budafok, aminek a végén Beke lőtt, de csak az oldalhálót találta el.

43. perc: Lacza gyönyörűen fordult le emberéről, majd a tizenhatoson belül balról, közelről pont Gundel-Takács lábára lőtte a labdát.

Mezőnyjáték jellemezte az első félidőt, kevés helyzetet alakítottak ki a csapatok

38. perc: Vitális lőtt messziről, Gundel-Takács azonban jól helyezkedett és biztosan kapta el a labdát.

36. perc: Vitális ugratta ki Benczenleitnert aki balról, közelről az oldalhálót találta el.

Adorján (piros-feketében) többször is megtréfálta a győri játékosokat

32. perc: Soltész próbálkozott lövéssel középről, de nem találta el a kaput.

30. perc: Horgosi ugratta ki Margitics Andort a beadásába viszont beleléptek a vendég védők.

27. perc: Szujó csúszott oda ellenfelének szabálytalanul, neki mutatja fel a meccs első sárga lapját a játékvezető.

Ugyan kevés lap villant, sok szabálytalanságot kellet a játékvezetőnek lefújnia

26. perc: Kapufa! Kiss Bence lövése csattant a kapufán, miután Lacza játszotta meg.

20. perc: Toma szerzett labdát a hazaiak térfelén, majd Priskint játszotta meg, akinek a lövésébe azonban beleléptek.

Fótyik remekül érkezett a szögletre, fejesével szerezte meg a vezetést a Budafok

15. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Budafok! Kovács szöglete a rövidre érkezik, Fótyik pedig remek ütemben ugrik fel és a hosszúba bólint! 1–0.

9. perc: Kovács Krisztián lőtte el a labdát a hazaiak tizenhatosán belül, azonban nem talált kaput.

A levegőben is sokat csaptak össze a játékosok

8. perc: Horgosi fejelt Fadgyas kezébe a Budafok szögletét követően.

7. perc: A győriek vezettek támadást a jobb oldalon, a beadást követően Benczenleitner fejelt főlé.

6. perc: Beke kapott a jobb oldalra egy ívelt labdát, kapásból lőtt, de a próbálkozása messze elkerülte a kaput.

2. perc: Beke lépett ki a jobb oldalon, majd adta középre a labdát, a védők Kovács lövése után tudtak tisztázni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Piros-feketében lépnek pályára a hazaiak, a vendégek talpig zöldben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi három fordulóban nyeretlen és mindössze egy pontot gyűjtő Budafoki MTE az előző négy bajnoki meccsén veretlen és nyolc pontot bezsebelő ETO FC Győr ellen.