Szombathelyi döntetlennel lett bajnok a Vasas az NB II-ben

2022.05.02. 19:50
A labdarúgó NB II 35. fordulójának hétfői záró mérkőzésén – a vasárnapi eredményeknek köszönhetően – már biztos feljutóként látogatott a Vasas a Haladáshoz. Az angyalföldiek 0–0-s döntetlent értek el a vasiak otthonában, ezzel pedig az is eldőlt, hogy bajnokként lépnek fel az NB I-be.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Méltán ünnepelhetnek az angyalföldiek, bajnokként jutnak fel az NB I-be (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–VASAS 0–0
Szombathely
, Haladás Sportkomplexum, 1731 néző. Vezette: Káprály Mihály (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
HALADÁS:
Verpecz–Kállai, Csató, Németh Milán, Bosnjak– Csilus T.,Kiss B.,Holdampf,Doktorics – Tóth Milán (Tóth-Gábor, 90+1.), Horváth R. (Monori, 90+3.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
VASAS:
Jova – Szivacski, Otigba, Ilyinbor, Silye –Hinora, Pátkai (Márkvárt, 58.), Cipf (Hidi M. 79.), Berecz –Radó (Zimonyi, 58.), Feczesin (Szalai J., 58.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Németh Szabolcs
: – Elmaradt egy tizenegyes… Ettől függetlenül ugyanazt hoztuk, mint a tavaszi szezonban, vagyis jól támadtunk, jól futballoztunk, de a helyzeteket nem sikerült értékesítenünk.
Kuttor Attila: – Kemény mérkőzés volt, de látszott a csapategységünk, amikor ugyanis küzdeni kellett, küzdöttünk, amikor pedig futballozni kellett, futballoztunk. A bajnoki címet nem kell megmagyaráznunk.

Élénk iramban kezdtek a csapatok, láthatóan mindkét együttes egyértelműen a győzelem szándékéval lépett pályára. Változatos volt az első félidő, a vendégek enyhe mezőnyfölényben futballoztak, de mindkét kapu előtt adódtak kisebb-nagyobb helyzetek. A két tábornak köszönhetően egyébként a hangulat első osztályú volt – csak a gól hiányzott a pályáról.

A szünet után a vasiak kezdtek aktívabban, de számottevő helyzetet nem sikerült kidolgozniuk, a 69. percben azonban Káprály Mihály játékvezető – hibásan – nem adott nekik tizenegyest Otigba kezezésénél. A hajrában a Vasas eldönthette volna a meccset, de Iyinbor, Hinora, majd Zimonyi sem tudott a hálóba találni. Az angyalföldiek mindazonáltal ezen az estén nem bánkódtak a döntetlen miatt, hiszen a 0–0-val eldőlt, hogy bajnokként jutnak fel az első osztályba!

20. Szolnoki MÁV FC358101731–51–2034

Vége a mérkőzésnek! A Vasas a 0–0-s döntetlennek köszönhetően bajnoki címet ünnepelhet az NB II-ben!

90+3. perc:
Horváth Rajmund le, Monori Norbert be, ez a második Hali-csere.

90+1. perc:
Tóth Milán helyett Tóth-Gábor Kristóf érkezik a vasiaknál, ez az első hazai csere.

88. perc:
Egy jobboldali beadás után Zimonyi lövése akadt el Tóth Milánban, melyet követően tisztáztak a védők.

86. perc
: Szivacski kapott sárgát reklamálásért.

83. perc: Hinora balról, éles szögből elvégzett szabadrúgását bravúrral tolta a léc fölé Verpecz.

81. perc: Jova és Tóth Milán ütközött, a Vasas kapusát ápolni kell, de már rendben van.

79 perc: Vendégcsere, Cipf helyett Hidi állt be.

76. perc: Bosnjak is sárga lapot kapott.

74. perc: Iyinbor közeli, léc alá tartó fejesét tolta a léc fölé Verpecz.

73. perc: Németh Milán is sárga lapot kapott

72. perc: Doktorics kapott sárga lapot.

69. perc: Kiss Bence iramodott meg középen nagy lendülettel, két védőt is kicselezett, majd 15 méterről lőtt; úgy tűnt, a bevetődő Otigba kézzel mentett. Káprály játékvezető szerint nem volt kéz pedig az volt...

A vasiak dominálnak, de hiába kerülnek a vendégvédők mögé, a beadások, lövések rendre pontatlanok.

58. perc: Hármat is cserélt a Vasas. Pátkai helyett Márkvárt, Feczesin helyett Szalai, míg Radó helyett Zimonyi állt be.

55. perc: Ilyinbor buktatta a jobb oldalon meglépő Tóth Milánt, sárga lap.

51. perc: Kiss Bence balról belőtt labdáját Németh Milán egyből, félfordulattal kapura lőtte, Jova résen volt és védte a jobb sarokra tartó lövést.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Nem született gól a Vasas szombathelyi vendégjátékán, de a piros-kékeknek ez az eredmény is tökéletes volt (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

Vége az első félidőnek.

43. perc: Csilus szerzett labdát a Vasas térfelén, majd 26 méterről a bal felső sarok mellé lőtt.

37. perc: Holdampf passzolt a bal szélen Doktoricshoz, a támadó hét méterről, nagy helyzetből a léc fölé bombázott.

31. perc: Szép szombathelyi akció futott végig a pályán. Bosnjak passza után Horváth Rajmund Holdampfhoz tálalt, a középpályás 25 méteres bal sarokra tartó lövését nagy vetődéssel védte Jova.

27. perc: Tóth Milán két csel után 18 méterről lőtt, de Jova védte a kapu közepébe tartó labdát.

Az utóbbi percekben mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, a vendégek nem tudják feltörni a Haladás hátsó alakzatát.

23. perc: Otigba kapott sárga lapot.

21. perc: Berecz 16 méteres lövését tolta bravúrral a léc fölé Verpecz.

Valamivel a Vasas birtokolja többet a labdát, de jobbára kiegyenlített a meccs.

13. perc: Kiss Bence 20 méterről, középről, ballal a léc fölé lőtt.

A lelátón is egyre forróbb a hangulat, a két tábor "megtalálta" egymást. Ezt leszámítva pazar, első osztályú a hangulat.

10. perc: Cipf jobb oldali beadása után a lecsorgó labda Hinora elé került, az angyalföldi futballista jobbról, nyolc méterről a bal sarok mellé lőtt.

Öt perc telt el a meccsből, mindkét csapat nagy elánnal vetette be magát a küzdelembe - és a Hali-szurkolóknak köszönhetően remek a hangulat.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzés előtt Séllei Árpád, a Haladás ügyvezető igazgatója köszöntötte a korábban a Hali színeiben 300. bajnoki mérkőzését játszó Rózsa Dánielt. És köszöntötte a 20 éves fennállását ünneplő egyik szurkolói csoportot, a Haladás Szurkolói Kört.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a vasárnapi eredményeknek köszönhetően már biztos feljutó Vasas a Haladás vendégeként.