Megérdemelten győzte le a Haladás a forduló előtt élen álló Ajkát

2020.08.26. 18:50
A Haladás Tóth Barna góljával legyőzte az Ajkát (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a Haladás az eddig remekül szereplő Ajka ellen hazai pályán Tóth Barna góljával 1–0-ra nyert.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–FC AJKA 1–0 (1–0)
Szombathely, Haladás Stadion, 3109 néző. Vezette: Oláh Gábor (Szalai Balázs, Kovács II Gábor)
Haladás
: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Devecseri – Tóth D. (Medgyes, 54.), Csilus, Holdampf, Kiss B., Németh Milán (Bosnjak, a szünetben) – Szalay (Szekér, 78.), Tóth B. Vezetőedző: Mátyus János
Ajka: Horváth T.– Heffler, Tóth G., Tar, Présinger– Soltész, Kovács N., Irimiás, Zsolnai (Nagy I., 78.) – Rétyi R. (Lengyel, 56.), Nagy M. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Tóth B. (55.)

A kezdést követően magához ragadta a kezdeményezést a szombathelyi együttes. Ám hiába vezették egyre-másra támadásaikat a hazaiakat, igazi helyzetet sokáig nem sikerült kialakítaniuk – sőt, kis lehetőséget sem. A vendégek láthatóan tökéletesen elégedettek voltak a döntetlennel, elsődleges céljuk az egy pont megszerzése volt. Így jó ideig meglehetősen unalmas mezőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. Aztán a félidő végét megnyomta a hazai csapat, ekkor már bőven volt dolga Horváth Tamásnak, az ajkaiak kapusának.

A szünetet követően fokozta a nyomás a Haladás, és Tóth Barna révén megszerezte a vezető gólt. A folytatásban is a vasiak domináltak, de ekkor már a vendégek is felbukkantak Verpecz kapuja előtt. A szombathelyiek végül megőrizték minimális előnyüket – és, bár ezúttal nem villogtak, megérdemelten győzték le a listavezetőt. 1–0

ETO FC Győr–Nyíregyháza Spartacus 1–0

A szombathelyi támadó és védője kőkemény csatát vívott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Vége a mérkőzésnek, a Haladás megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

A Haladás taktikusan tartja a labdát.

Négy perc a ráadás.

88. perc: Kiss Bence kapott sárga lapot.

Parádés, első osztályú a hangulat a stadionban, megállás nélkül zeng-zúg a kapu mögötti Hali-tábor.

84. perc: Irimiás került tiszta helyzetbe, de 15 méterről Verpecz és a kapu fölé emelt.

78. perc: Csere itt, csere ott: a Haliban Szalay helyett Szekér, az Ajkában Zsolnai helyett Nagy István jött be.

3109 a hivatalos nézőszám

70. perc: Tóth Barna került helyzetbe a jobb oldalon, de rosszul adott középre, Medgyes nem érte el a labdát.

64. perc: Nagy Mihály kapott sárga lapot.

61. perc: Holdampf fordulásból, 13 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

56. perc: Csere az Ajkában, Rétyi helyett Lengyel érkezett

55. perc: GÓL! Egy jobb oldali beadást Szalay nem tudott lekezelni, a labda a lábáról magasan a levegőbe szállt. A leeső labda pedig Tóth Barna lábára, a csatár hat méterről, estében a bal sarokba lőtt (1-0).

54. perc: Csere az Ajkánál. A sérült Soltész helyett Csizmadia állt be. A Hali is cserélt, Tóth Dávid helyett Medgyes állt be.

51. perc: Bosnjak kapott sárga lapot

Megkezdődött a második félidő. A Haliban egy csere volt, Németh Milánt Bosnjak Predrag váltotta.

Vége az első félidőnek.

Tóth Barnát nehezen tartották (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

43. perc:
Verpecznek is akadt dolga. Rétyi 14 méteres löketét hárította bravúrral Verpecz.

42. perc: Tóth Barna közeli fejesét ütötte ki nagy vetődéssel a jobb sarok elől Horváth Tamás.

41. perc: Tar kapott sárga lapot

40. perc: Az eddigi legnagyobb helyzet! Bal oldali beadás után Tóth Dávid elé került a labda, a középpályás 13 méteres lövését Horváth Tamás lábbal, bravúrral hárította. A kipattanó labdát Tóth Barna, majd Kiss Bence lőtte rá, de mindkét alkalommal blokkoltak a védők.

37. perc: Németh Milán száguldott el a bal oldalon, végül 14 méterről a jobb oldalhálóba lőtt.

34. perc: Németh Milán robogott el a bal szélen, beadását Tóth Barna egy védőtől szorongatva fölé fejelte.

32. perc: Soltész rúgta bokán Csilust, sárga lap.

30. perc: Kiss Bence jobbról belőtt szabadrúgása a középen érkező Tóth Barna és Holdampf előtt is elment.

28. perc: Tóth Gergely próbálkozott egy 35 méteres szabadrúgással - eredmény nélkül. A lövés messze elzúgott a felső kapufa felett.

Az utóbbi pár percben kiszabadult a szorításból a vendégegyüttes, de komoly helyzetet nem tudott kidolgozni.

23. perc: Kovács Nikolasz esett egy látványosat a tizenhatoson belül, ám a bíró jól látta, nem ért büntetőt az eset. Kovács műesésért viszont kapott egy sárga lapot.

Kemény meccs volt, Medgyes Zoltán is ápolni kellett (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

18. perc: Soltész került helyzetbe a jobb oldalon, de 14 méteres, jobbról leadott lövését biztosan fogta Verpecz.

Próbálkozik a Haladás becsülettel, jobbról-balról jönnek a beadások, ám egyelőre valamennyit hárítják az ajkai védők.

14. perc: Németh Milán futott el a bal oldalon, középre adott labdáját Tóth Barna éppen csak elérte fejjel - a labda elment a léc felett.

Szokás szerint remek a hangulat a Haladás Stadionban, a szurkolók tényleg megállás nélkül biztatják a Halit. Egyébként Ajkáról is érkezett mintegy 30 drukker.

Noha két zöld-fehér csapat csap össze, a Haladás tiszta fehérben, az Ajka kék felsőben, fekete nadrágban és sportszárban játszik.

Egyelőre egyik kapu előtt sem alakult ki helyzet, a szombathelyiek irányítják a játékot, a vendégek megszállták térfelüket és a védekezésre összpontosítanak.

Nagyjából 2600 szurkoló látogatott ki a mérkőzésre.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Az ajkaiak kezdték a találkozót.

Melegítenek az ajkaiak. (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A bajnoki tabellát meglepetésre vezető Ajka látogat a Rohonci útra. A Veszprém megyeiek utolsó két találkozójukon kilenc gólt szereztek, miközben egyet sem kaptak. Ugyanakkor a szombathelyiek formájára sem lehet panasz, a vasiak legutóbbi hazai meccsükön 2-0-ra verték a Szegedet, míg a Vasas ellen nem sokon múlt, hogy nem nyertek - az angyalföldiek csak a hajrában tudtak kiegyenlíteni. A szombathelyieknél hiányzik a beteg Rácz Ferenc, a sérült Farkas Balázs. Valamint nem játszhat Jancsó András sem, aki a hétfői délelőtti edzésen szenvedett vállsérülést. Kiváló az idő Szombathelyen, a hétközi időpont ellenére a kezdés előtt öt perccel legalább két és félezren lehetnek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Az előző körben a Vasassal ikszelő Haladás a már négy győzelemnél járó listavezetőt, az Ajkát fogadja.