Hátrányba került, majd átgázolt a Csákvár a Szentlőrincen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.11.01. 13:20
Daru háromszor, Tamás Nándor egyszer örülhetett (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Az alsóházi helyosztón nem bírt a Szentlőrinc a korábban gyengélkedő Csákvár magas letámadásával, így az újonc pályaválasztóként súlyos, 4–1-es vereségbe futott bele Kozármislenyben, a labdarúgó NB II 14. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–4 (1–2)
Kozármisleny,
Kozármislenyi Stadion, 400 néző.Vezette:Molnár Attila (Kovács Gábor, Vörös Dániel)
Szentlőrinc: Slakta – Havas (Sili, 57.), Dulló, Keresztes – Molnár R., Lehoczky (Törőcsik, 70.), Hleba (Kovács D., 59.), Nagy B. (Czuczi, 75.) – Kapronczai – Harsányi (Vajda R., 70.), Torvund. Vezetőedző: Marián Sluka
Csákvár: Markek – Papp M. (Nándori, a szünetben), Albert I., László N. (Baracskai, 70.) – Tamás N. (Vörös T., 85.), Kocsis B., Mészáros D., Posztobányi – Madarász, Dimitru – Daru (Gambold, 70,). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Lehoczky (21.), ill. Daru (36., 44., 49.), Tamás N. (67.)
Marián Sluka: – Nem tettük meg a következő lépést, amire pedig szükségünk lett volna, és ezért magamra vállalom a felelősséget. Szerdán akartunk csodát tenni, de a százhúsz perc érezhetően bennünk maradt a Puskás Akadémia elleni meccs után. Az első húsz percben kiválóan futballoztunk, de a vezetés után visszavettünk, a Csákvár pedig okosan, Daru Bence remek centerjátékának köszönhetően tizenhárom perc alatt fordított. A félidőben talán szerkezetet kellett volna váltanunk, de vártam vele. Tompán futballoztunk, a szerda-szombat ritmus miatt jobban kell figyelnünk a regenerációra.
Visinka Ede: – Ekkora különbség nem volt a két csapat között, de örülök a három pontnak. Dinamikus mérkőzés volt, és boldogsággal tölt el Daru Bence három gólja. Bár úgy gondolom, a krízis mögöttünk van, még sokat kell dolgozni.

Jól kezdődött a Szentlőrinc szempontjából az alsóházi helyosztó, a baranyai csapat be tudta szorítani a Csákvárt a kapuja elé, és ennek meg is lett az eredménye. Egy szöglet után a 21. percben Lehoczky megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A gól viszont nem a Lőrincnek adott további lendületet, hanem a Csákvárt paprikázta fel, amely egyre bátrabban játszott. A vendégek taktikailag is változtattak, és sokkal magasabban kezdték meg a letámadást, amivel rendszeresen zavarba hozták az ellenfél középpályásait. A labdaszerzések után pedig másodperceken belül lövőhelyzetet alakítottak ki Visinka Ede tanítványai. Egy ilyen akció után egyenlített az élvonalban is megforduló Daru Bence, aki a kiszolgáltatott helyzetben lévő Slakta mellett gurította a labdát a kapuba.

A Szentlőrinc ezt követően kapkodni kezdett, így még több labdát szórt el veszélyes helyzetben. Ezt pedig még a szünet előtt megbüntették a vendégek. A felezővonalnál történt fejpárbajt követően a közönség felhorkant, mert úgy ítélte meg, hogy Nagy Barnabást két kézzel lökte ki ellenfele a labda alól, a játékvezető azonban továbbot intett. Ebből profitáltak is a vendégek, hiszen Dumitru beadásából Daru három méterről a kapuba fejelt, előnyhöz juttatva csapatát.

Amilyen jól kezdődött a Lőrinc számára az első, épp annyira katasztrofálisan indult a második játékrész. Már a 49. percben növelte előnyét a Csákvár, miután Hlebától tökéletes passzt kapott Daru, aki a felezőről átemelte a nagyon kimerészkedő Slaktát.

A Lőrincnek ezt követően már megpecsételődött a sorsa, szépíteni viszont szeretett volna. A Csákvár azonban sokkal jobban játszott, és átrohant ellenfele védelmén, még Tamás Nándor is betalált, fölényessé téve a vendégsikert. 1–4

20. Debreceni EAC1421210–29–196

Vége a mérkőzésnek. Győzött a Csákvár 4–1-re.

86. perc: Sili húzott befele a jobb szélről, de balos lövését védte Markek, majd a kipattanót Torvund lőhette kapura, de Markek abba is bele tudott vetődni.

75. perc: Újabb szentlőrinci csere. Nagy Barnabás helyén Czuczi.

Harsányi beadásai nem voltak veszélyesek a Csákvárra (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

70. perc: Kettőt cserélt mindkét alakulat. Harsányi és Lehoczky helyére Vajda Roland és Törőcsik érkezett a Szentlőrincbe, míg Daru és László Noel helyett Gambold és Baracskai folytatja.

67. perc: GÓÓÓÓÓL! A Csákvár átrohan a Szentlőrincen. Egy védelem mögé laposan belőtt labdára érkezett Tamás Nándor, aki jobb külsővel a bal alsóba passzolt. 1–4

62. perc: Nagy Barnabás szabadrúgása után Dulló fejelt a Csákvár kapusának kezébe.

Harsányi ollózva sem tudta bevenni a Csákvár kapuját (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

57. perc: Kettőt cseréltek a hazaiak: Hleba és Havas jött le, Kovács Dávid és Sili a helyükön.

56. perc:Daru sárgult be miután Hlebával kezdett ordítozni.

49. perc: GÓÓÓÓÓL! Hleba adta el a felezőnél a labdát, Daru igazított egyet rajta, majd jobbal Slakta kapujába emelt!!! 1–3

47. perc: Tamás Nándor lőtt kapásból egy szabadrúgás után a tizenhatos sarkáról, de Slakta könnyedén fogta a labdát.

46. perc: Folytatódott a találkozó. A szünetben a Csákvár változtatott. Papp Milán helyére Nándori Botond érkezett.

Vége az első félidőnek. A játékrész utolsó percében fordított a Csákvár, így 2–1-es vezetéssel mehet pihenni.

44. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Csákvár! Dimitru jobb oldali centerezését követően a hosszún érkező Daru fejelt három méterről a kapuba. 1–2

43. perc: Madarász lőhetett 15 méterről, de messze fölé tekert.

42. perc: Lehoczky kapott sárga lapot egy szabálytalanságért utólag.

38. perc: A Szentlőrinc is közel járt a gólhoz, Torvund fejesét követően a jobb kapufáról jött ki a labda.

37. perc: Majdnem itt a második csákvári gól. Ismét a tizenhatosa előterében vesztett labdát a Szentlőrinc, ami után Kocsis Bence egy lövcselt követően ballal a jobb felső mellé tekert.

36. perc: GÓÓÓÓÓÓL! A Csákvár egy labdaszerzés után szerzett egyenlítő gólt. A tizenhatoson belül Daru kapta a labdát, aki jobb külsővel a bal alsóba gurított. 1–1

34. perc: Hleba adott el egy labdát a felezőnél, amiből Madarász indulhatott. A védelmen viszont nem tudta áthámozni magát a csákvári támadó, ezért a tizenhatos bal sarkánál álló Daruhoz passzolt, de ezzel el is halt az akció.

32. perc: Torvund került lövőhelyzetbe 14 méterre a Csákvár kapujától, de a védő szorításából elengedett lövését Markek vetődve hárítani tudta.

26. perc: Egy kontra végén Tamás Nándor küzdött hatalmasat Keresztessel, majd laposan centerezett, azonban a társak lemaradtak a passzáról, így nem egyenlítettek a vendégek.

24. perc: Egy félpályánál történt szabálytalanságért megkapta Hleba a találkozó első sárgáját.

Lehoczky szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

21. perc:GÓÓÓÓÓÓÓL!! Vezet a Szentlőrinc! A szöglet a hosszún álló Lehoczkyhoz került, aki ballal bekotorta a Csákvár kapujába a labdát.1–0

20. perc: Gyors támadást vezetett a baszélen a Szentlőrinc, de végül Kapronczai csak egy szögletet tudott kiharcolni.

18. perc: Dumitru ment el a balszélen, beadására Daru érkezett, de a csatár mellé fejelt.

11. perc: Egy baloldali beadás után Posztobányi lőhetett takarásból, de nem volt elég helyet, hogy eltalálja a Szentlőrinc kapuját.

5. perc: A Szentlőrinc nagy nyomást helyez a Csákvárra, amely a félpályán sem nagyon jut át, de lövésig nem jutottak a hazaiak.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a fehérben játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Dullóék felkészültek a találkozóra (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Az előző fordulóban a koronavírus sújtotta Békéscsabát idegenben magabiztosan kétvállra fektető Szentlőrinc azt a Csákvárt fogadja, amely az elmúlt fordulóban szerezte meg első győzelmét, és így már nem utolsó.