NB II: magabiztosan nyert a Szeged a Budafok ellen

2022.02.05. 19:05
Haruna szerezte meg a vezetést a Szegednek (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 22. fordulójának nyitó mérkőzésén az ötödik helyen álló Szeged-Csanád a kieső pozícióban lévő Budafokot látta vendégül. A hazaiak az első félidőben vezettek, lőttek még két gólt, illetve kétszer a felső lécet is eltalálták (3–0).

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–BUDAFOKI MTE 3–0 (1–0)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 600 néző. Vezette: Veizer Roland (Horváth R., Belicza)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Kovács M., Farkas A. (Simon Á., 77.) – Gajdos (Gréczi, 83.), Horváth K. (Debreceni, 77.), Kóródi (Dobos Á., 77.) – Haruna (Germán, 77.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
BUDAFOK: Oroszi –Margitics (Szalai D., 63.), Jagodics, Romic, Kalmár O. – Micsinai (Varga D., a szünetben), Soltész I. – Adorján, Zuigéber (László D., 52.), Kovács D. – Beke (Szabó L., 52.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Haruna (35.), Jagodics (50. – öngól), Horváth K. (64.)

Dragan Vukmir:
– A csapatom jól játszott, sok helyzetet alakított ki, és az egész meccsen domináltunk. Megérdemelten nyertünk. Kedden majd az NB I egyik legjobb csapata érkezik hozzánk, meglátjuk, mit tudunk kihozni abból a meccsből.
Csizmadia Csaba:
– Nehéz értékelni egy ilyen meccs után. Az első félidőben aránylag sikerült összehozni, amit szerettünk volna játszani. Ám rengeteg kontralehetőséget adtunk az ellenfélnek, ez pedig eddig nem volt ránk jellemző. A második gól után végleg eldőlt a mérkőzés. A sikertelenségek miatt elég rossz mentális állapotban vagyunk, és az utolsó húsz percben már nem is tudtunk megújulni.

Magabiztos győzelmet aratott a Szeged-Csanád GA a Budafok felett. Már a 6. percben vezethetett volna a hazai alakulat, ám Horváth K. emelése a lécről pattant vissza a mezőnybe. A 35. percben jött az első gól, amikor a pálya közepén labdát szerzett a Szeged, Kovács M. Haruna elé passzolt, aki a bal sarokba lőtt.

A Budafoknak Kovács D. révén volt csak lehetősége, míg a másik oldalon Jagodics öngólja után Gajdos eltalálta a lécet, majd Haruna adott gólpasszt Horváth K.-nak, aki a jobb alsóba lőtt. 3–0

A Budafok immár 11 mérkőzés óta nyeretlen, míg a Szeged megerősítette ötödik helyét a tabellán.

Véget ért a mérkőzés.

90+1. perc: Szalai sárgát kapott.

90. perc: két perc a ráadás.

89. perc: Dobos Á. lőtt a kapus kezébe.

83. perc: Gajdos helyére Gréczi jön.

78. perc:Varga D. sárgát kapott.

77. perc:Haruna, Horváth K., Kóródi és Farkas A. helyére Germán, Dobos Á., Debreceni Á. és Simon Á. érkezett.

67. perc: Jagodics M. helyett Horgosi érkezett.

64. perc: GÓÓÓÓL! Haruna passzából Horváth K. lőtte a labdát a jobb alsó sarokba, 3–0.

63. perc: Margitics helyérre Szalai D. érkezett.

63. perc: Soltész sárgát kapott.

59. perc: Gajdos remek szóló után ballal a felső lécet találta el.

52. perc: Zuigéber és Beke helyére László D. és Szabó L. érkezett.

50. perc: GÓÓÓÓL! Horváth K. jobb oldali passzából Jagodics M. öngólt vétett, 2–0.

47. perc: Oroszi rossz felszabadítása után Horváth K. emelhette kapura a labdát, ám mellélőtt.

46. perc: elkezdődött a második félidő. Cseréltek a vendégek: Micsinai helyén Varga D. folytatja.

45+1. perc: véget is ért az első félidő.

45+1. perc: sárgát kapott Kalmár O.

35. perc: GÓÓÓÓL! Szegedi labdaszerzés után Kovács M. balról középre passzolt, Haruna pedig 12 méterről a bal sarokba lőtte a labdát, 1–0.

30. perc: Horváth K. fejesét védte Oroszi.

25. perc: Gajdos a jobb oldalon a 16-oson belül az ötös vonalában lőtt, Oroszi elvetődve védett.

22. perc: Kovács D. a bal oldalon betört a 16-oson belülre, majdnem az ötösig ment, majd lőtt, egy védő blokkolt.

19. perc: Kovács D. lőtt fölé jócskán.

18. perc: Kovács D. jobb oldali beadását blokkolták szögletre a védők.

6. perc: Horváth K. 25 méterről ellőtte a labdát, amely a felső lécről esett vissza a mezőnybe.

4. perc: szegedi szabadrúgás 24 méterről, kissé balról, Horváth K. a sorfalba lőtte a labdát.

1. perc:elkezdődött a mérkőzés, fehérben a vendégek, kék-feketében a hazaiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszt a III. Kerületi TVE otthonában egy döntetlennel kezdő Tisza-parti együttes az előző héten Csákváron alsóházi helyosztót vesztő BMTE ellen. A fővárosiak tíz forduló óta nem tudtak nyerni, ebből a legutóbbi kilenc meccsükön már az ősszel visszatért vezetőedző, Csizmadia Csaba irányításával.

A találkozót a Szeged kedd esti, Mol Fehérvár FC elleni Magyar Kupa-nyolcaddöntője miatt hozták előre.