Hét meccs után újra nyert a Nyíregyháza Spartacus

2021.02.14. 13:50
A Nyíregyháza Spartacus két góllal győzött (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a mérkőzést a 12. helyről váró Nyíregyháza a sereghajtó DEAC-ot látta vendégül. A hazaiak az első félidőben remekül futballoztak és két gólt szerezve megszakították a rossz sorozatukat.

LABDARÚGÓ NB II

24. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DEBRECENI EAC20(20)
Nyíregyháza, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Kovács Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Svedjuk, Szokol, Papucsek, Galambos – Paku (Farkas Aurél, 78.), Márkus (Végső, 78.) – Hamed, Gresó, Kalocsai (Starosta, 56.) – Hornyák (Zamostny, 62.). Vezetőedző: Gálhidi György
DEAC: Zöldesi – Nagy Z., Soltész J., Papp F., Orosz M. – Szabó K. (Székely D., 35.) – Bereczki (Sárosi, a szünetben), Spitzmüller (Nagy K., a szünetben), Sándor II T., Kundrák (Kenderesi, 83.) – Sármány (Sidibe, a szünetben). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Gresó (3.), Hamed (21.)
Gálhidi György:
– Az első félidőben szép támadásokat vezettünk, a játék is jó volt, gólokat is szereztünk. A szünet után kissé beszorultunk, de akkor is nekünk voltak nagyobb helyzeteink, miközben a középpályás védekezésünket is sikerült stabilizálni.
Sándor Tamás: – Nehéz úgy kezdeni a mérkőzést, hogy potya gólt kapunk, rendszert kell váltanunk, felül kell írnunk mindazt, amit egész héten gyakorolunk. Most is ez történt, és korai hátrányunk után már hiába futottunk az eredmény után.

A Nyíregyháza Spartacus a hétmérkőzéses nyeretlenségi sorozata megszakítására és visszavágásra készült vasárnap a DEAC ellen. A nyíregyháziak ennek megfelelően remekül kezdtek, a 3. percben Yasin Hamed balról, az alapvonalról visszapasszolt Gresó Mátyáshoz, aki 5 méterről, Papp Ferenc takarásból a kapuba lőtt, Zöldesi Illés tehetetlen volt. 1–0

A kapusnak volt feladata bőven, a Spartacus sokkal jobban futballozott, mint november óta bármikor. A hazai gárda a 21. percben megduplázta előnyét: Márkus Attila középről, a félpálya közeléből ívelt Hamednek,aki mellel levette a labdát, majd egy pattanás után 14 méterről, kissé balról a kapu bal oldalába bombázott. 2–0

A Szpari az első félidőben további gólokat szerezhetett volna, és a második játékrészben is voltak lehetőségei. A DEAC a mérkőzés vége felé egyre többet birtokolta a labdát, míg a Spartacus többször is jól kontrázott. Hozzá kell tenni, az idő előrehaladtával a pálya állapota miatt egyre nehezebben alakult ki szép játék.

A Nyíregyháza győzelmét semmi nem fenyegette, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Gálhidi György csapata november 8. után nyert ismét bajnoki meccset.

20.00:
Debreceni VSC–Gyirmót FC Győr (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC2442019–50–3112

Véget ért a mérkőzés! Győzött a Nyíregyháza Spartacus.

92. perc: a debreceniek nyomásából jó kontrával jött ki a Spartacus, a támadás végén Zamostny csavarását védte Zöldesi, majd a kipattanót kapura lövő Galambos próbálkozását is hárította.

Három perc a ráadás.

88. perc:a meccs eddigi legnagyobb DEAC-helyzete maradt ki. Beadás után a magasról ívesen leszálló labdát Székely Dávid juttatta volna a kapuba közelről, ám a gólvonalról felszabadított egy hazai védő.

84. perc:a DEAC utolsó védője elcsúszott, a szabad labdára Gresó csapott le, aki ziccerben nem lőtt, hanem a mellette érkező Zamostny irányába passzolt pontatlanul. A Spartacus lezárhatta volna a meccset.

83. perc: Kundrákot Kenderesi váltotta.

81. perc: nyíregyházi szabadrúgás után Végső csúsztatott fejjel, a földről felpattanó labdát Zöldesi fogta.

A Spartacus a héten kötött szerződést a korábban beállt Zamostny Balázzsal. A támadó legutóbb Ajkán futballozott, a jelenlegi idényben 19 NB II-es bajnokin lépett pályára és 3 gólt szerzett.

78. perc: Márkus helyett Végső, Paku helyén Farkas Auréla pályán.

75. perc: Papucsek ugyanúgy érkezett a szögletre, mint az előbb, ezúttal fejjel volt pontatlan.

74. perc:Starosta jól passzolt a mellette sprintelő Hamedhez, a támadó megkerülős csellel átjátszotta Zöldesit, a gólvonalról két méterre aztán már nem érte el a labdát, mert a visszaérő védőszögletre mentett. A kornerre Papucsek érkezett a bal oldali kapufánál, de rosszul találta el a labdát.

71. perc: Székely Dávid jobb oldali beadására Sidibe érkezett középen, a támadó centikkel maradt le a labdáról. A vendégek úgy látták, hogy a kapu előtt lerántották Sidibét, aki másodpercekkel később reklamálásért sárga lapot.

A hátrányban lévő csapat beadásokkal kísérletezik, a hazaiak az előnyük tudatában a kontrákban bíznak. Szép játék egyre kevésbé alakul ki, már sokat csúszkálnak a játékosok.

65. perc: Papp Ferencközeli lövését Fadgyas fogta.

64. perc: Zamostny kapu elé érkező lapos passzát egy védő rúgta szögletre.

62. perc: Hornyák helyett Zamostny állt be.

59. perc:a labdát szerző Galambos tökéletesen ugratta ki Starostát, aki sokat várt, lövését így védhette Zöldesi.

58. perc: vendégszöglet után Fadgyas ölébe hullott Székely Dávid fejese.

Az utóbbi percekben a DEAC-nál volt többet a labda.

56. perc: Gálhidi György először változtatott, Kalocsai helyett Starostát küldte be.

A pálya jelenleg olyan, mint egy élő hőtérkép: tökéletesen mutatja, melyik térfélen járt többet a labda. Ez talán a Spartacus védelmének és kapusának lesz kellemetlenebb a második félidőben, hiszen a DEAC kapuja (amit már a hazaiak védenek) előtt teljesen elkopott a fű.

Januárban magyar állampolgársági esküt tett Ibrahima Sidibe, aki így tavasszal már pályára léphet a DEAC színeiben az NB II-ben. A szenegáli származású 40 éves támadó nem is tétlenkedett, csapata mindkét tavaszi bajnokiján játszott és a Dorog ellen gólt is szerzett.

48. perc:Svedjuk adott jónak tűnő labdát Hamednek, de a passz lesen találta a támadót.

46. perc: a DEAC hármat cserélt a szünetben, Sármány helyére Sidibe, Spitzmüller helyett Nagy Krisztián, Bereczki helyett Sárosiállt be.

Elkezdődött a második játékrész!

Véget ért az első félidő! A Nyíregyháza megérdemelten vezet, a helyzetei és a mezőnyfölénye alapján akár nagyobb is lehetne az előnye.

A Kazincbarcika mellett ez a két csapat szerezte a legkevesebb gólt a forduló előtt (19). Míg a DEAC kapujába találtak be a legtöbbször az ellenfelek (a Csákvárral holtversenyben 48 kapott gól), addig a Szparié az egyik legjobb védelem, hiszen a Pécs (15), és a DVSC (19) után a Gyirmóttal és a Szolnokkal együtt a harmadik legkevesebb találatot kapta (21). Ebből kijön az is, hogy a Nyíregyháza mérkőzésein született eddig a legkevesebb gól (40).

37. perc: Gresó lefordult a védőjéről és 15 méterről lőtt, Zöldesi védett. Van dolga a debreceniek kapusának.

35. perc: cserélt a DEAC, Szabó Kornél helyett Székely Dávid állt be.

33. perc:nyíregyházi szöglet után Hornyák lőtt a tizenhatoson belülről. Zöldesi védett. Kicsivel később Márkus kapott sárga lapot.

29. perc: Hornyák előkészítéséből Hamed tekert mellé 10 méterről.

A Spartacus a bajnokságban november 1-jén, Siófokon szerzett legutóbb két gólt.

27. perc: Paku távolról, laposan kísérletezett, lövése megpattant, de Zöldesi elérte.

Hamed szépen tekert Zöldesi kapujába (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

26. perc: most Hornyák lőtt közelről, a jobb alsóba tartó labdát hárította Zöldesi.

24. perc: Hamed gyorsabb volt a védőinél, de ezúttal 16 méterről pontatlanul lőtt, Zöldesinek nem kellett védenie.

21. perc: GÓL! Márkus középről, a félpálya közeléből ívelt Hamednek, aki mellel levette a labdát, majd egy pattanás után 14 méterről, kissé balról a kapu bal oldalába bombázott. Gyönyörű találat volt. 2–0

19. perc: szépen szervezett nyíregyházi akció végén Paku jobbról középre ívelt, a mindenkinél magasabbra emelkedő Gresó 8 méterről, nagy erővel fejelt a lécre. Centiken múlott az újabb Szpari-gól.

Gresó Mátyás (19) szerzett vezetést a Nyíregyházának (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

December 6. Gresó Mátyásnak is emlékezetes lehet, ugyanis duplázott azon a napon, épp egy debreceni csapat, a DVSC II ellen. Azt a találkozót az NB III-ban rendezték.

14. perc: Galambos kapott sárga lapot lerántásért.

12. perc:Nagy Zoltánnak leragadt a lába, meg is kellett állítani a játékot. Úgy néz ki, tudja folytatni. Ezen a talajon előfordul az ilyen sérülés…

A Spartacus tétmeccsen december 6-án, a Kaposvár ellen szerzett gólt legutóbb.

3. perc:GÓL! Hamed balról, az alapvonalról visszapasszolt Gresóhoz, aki 5 méterről, Papp Ferenc takarásból, a kapuba lőtt. Zöldesi semmit nem láthatott a lövésből. 1–0

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Paku Rolandék (jobbra) hazai pályán javítottak(Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

ELŐZMÉNYEK

Az időjárás alaposan megnehezítette a labdarúgócsapatok életét. Az NB II-benkét mérkőzést elhalasztottak,egyet más stadionban rendeznek meg, és a kelet-magyarországi országrészben uralkodó helyzetet is jól szemlélteti, hogy szombaton az élvonalbeli Kisvárda isbudapesti „albérletbe” kényszerült.A Nyíregyháza Spartacus pályája sincs a legjobb állapotában, de a mínuszos hőmérséklet mellett legalább sokat sütött a nap péntek óta, ami oldott a játéktérre rakódott jégrétegen.

A Szpari tehát vendégül láthatja a DEAC-ot az NB II 24. fordulójában. A hazaiaknak egy céljuk lehet a találkozóval: valahogy megnyerni. A nyíregyházi gárda idén 0–0-tjátszott a Soroksárral, legutóbb1–0-rakikapott Dorogon, összességében már hét bajnoki óta nyeretlen.

„A DEAC-nak vannak új játékosai, és szerkezetben is volt változás az utóbbi időben, a Loki ellen például három belső védővel játszott – nyilatkozta aKelet-MagyarországnakGálhidi György, a Spartacus vezetőedzője. – Egyértelmű, hogy igyekeztek erősíteni, de ez nem látszik eddig az eredményeken, mint ahogy sajnos nálunk sem. De egyszer minden sorozat megszakad, nagyon kell nekünk a győzelem. Nem is a DEAC-cal kell foglalkoznunk, hanem magunkkal.

A két csapat augusztus 23-án találkozott már, a debreceniek négy győzelme közül az volt az első (1–0). Sándor Tamás együttesének égetően szüksége van a pontokra, hiszen 13 egységre van a még biztos bennmaradást érő helyen álló Szegedtől.”

„Láttuk, hogy a Nyíregyháza most nem úgy muzsikál, ahogy talán sokan várják tőlük, de ez a mérkőzés más lesz nekik (is) – mondta el várakozásait aHajdú-bihari NaplónakOrosz Marcell, a DEAC védője. – Akárhogy is nézzük, mégiscsak egy debreceni csapat érkezik Szabolcs–Szatmár–Bereg megyébe, ami még nézők nélkül is szomszédvári rangadóak számít, még úgy is, hogy mi nem a DVSC vagyunk.”

A DEAC-nak egyébként nehéz napjai vannak, hiszen múlt vasárnap a Siófokkal találkozott (1–5), szerdán a DVSC-vel játszott a Magyar Kupában (1–2).

TÉLI
JÁTÉKOSMOZGÁS A NYÍREGYHÁZA SPARTACUSNÁL
Érkezők:Gresó Mátyás(Eger),Márkus Attila Márk(Baerum SK – Norvégia),Paku Roland(Nafta Lendva – Szlovénia),Szokol Zsolt(Sényő),Zamostny Balázs(FC Ajka)

Távozók:Fejér Béla(Sepsi OSK – Románia, három meccsre kölcsönből vissza),Gyurján Bence(Tiszakécske),Kártik Bálint(Puskás Akadémia, onnan Csákvár – kölcsönbe),Magyar Gábor(Sényő – kölcsönbe),Ötvös Bence(Kisvárda – kölcsönbe)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A DEBRECENI EAC-NÁL
Érkezők:Bényei Balázs, Kenderesi Dávid, Kundrák Norbert, Sármány Kristóf, Sárosi Norbert(mindannyian DVSC – kölcsönbe),Sidibe Ibrahima(szabadon igazolhatóként),Zachán Péter(Fjölnir – Izland, szabadon igazolhatóként),Zöldesi Illés(Kisvárda – kölcsönbe),Bereczki Dániel(Kazincbarcika)

Távozók: Balogh Krisztián(Tiszafüredi VSE),Belényesi Csaba(Dorog),Burai Erik(DVSC, kölcsönből vissza),Bíró Péter(Tiszafüredi VSE),Damásdi Alex(DVSC, kölcsönből vissza),Gyönyörű Gergő(DVSC, kölcsönből vissza),Karikás Krisztián(Füzesgyarmat),Szabados István(DVSC, kölcsönből vissza),Takács Péter(Mezőkövesd II),Urbin Péter(Tiszafüredi VSE)