Nem bírt egymással a Nyíregyháza és a Csákvár

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.09.26. 15:50
Előnyben volt a Nyíregyháza, de egyenlített a Csákvár (Fotó: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a szezont remekül kezdő Nyíregyháza fogadta a Csákvárt ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban. A jó iramú első félidő végén a csereként beálló Zamostny góljával előnyben volt a Nyíregyháza. A második játékrészben nagy erőket mozgósított a Csákvár, a vendégek a szintén csereként pályára lépő Molnár Rajmund fejesével egyenlítettek, és megérdemelten raboltak pontot Balmazújvárosból.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1(1–0)
Balmazújváros,
Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Ducsai József (Horváth Róbert, Ifj. Varga Gábor)
Nyíregyháza: Fejér– Kilyén, Szokol, Jánvári, Nemes M. – Paku, Márkus A.– Csörgő, Vass P. (Pócsik, a szünetben; Banyoi, 90.), Gresó (Hamed, 60.) – Novák Cs.(Zamostny, 30.). Vezetőedző: Szergej Pacaj
Csákvár: Auerbach– Major G., Tányéros Á., Dulló, László N. (Molnár R., a szünetben) – Mészáros D. (Ominger, 63.), Posztobányi– Torvund, Mim (Kártik B., 63.), Kalmár B. (Murai, 76.) – Takács T. (Körmendi, a szünetben).Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Zamostny (35.), ill. Molnár R. (78.)

Szergej Pacaj: – A játékkal és az eredménnyel sem vagyok elégedett. Nem érdemeltünk győzelmet, sőt a végén az egy pontnak is örülhettünk. Úgy érzem, ez volt az eddigi leggyengébb teljesítményünk.
Mónus Tamás: – A Nyíregyháza vendégeként mindig nagy fegyvertény pontot szerezni, ez nekünk sikerült. Az első félidőben vezettek a hazaiak, de éreztem, hogy benne van a gól a csapatban, a cserékkel igyekeztem lendületet vinni a játékba, ennek köszönhetően kiegyenlítettünk.

Remek iramban kezdődött a mérkőzés, az első lehetőség a Szpari előtt adódott, de Novák Csanád elpuskázta helyzetét. Egymás hibáiból éltek a csapatok, a nyíregyházi védelem megingásait használhatta volna ki a Csákvár, de a vendégek többször is rosszul döntöttek a kapu előtt. Bánhatták, hiszen így a „hazaiak” vonulhattak előnnyel pihenőre, a csereként beálló Zamostny fejelt szöglet után a kapu bal alsó sarkába (1–0).

A második játékrészben kicsit visszafogottabbak voltak a csapatok, a Szpari őrizte a vezetést, a vendégek pedig nem tudtak komolyabb helyzetet kialakítani. A hajrában magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a Csákvár, és a 78. percben össze is jött az egyenlítés: Torvund beadása után a szintén csereként pályára lépő Molnár Rajmund volt fejjel eredményes,1–1.A találkozó utolsó tíz percében egyik együttes sem ült rá az eredményre, ez izgalmas végjátékot eredményezett, de nem született újabb találat, a mérkőzés képe alapján igazságosnak mondható döntetlennel ért véget az összecsapás.

20. Tiszakécske9279–19–102

90+3. perc: Véget ért a találkozó, 1–1-et játszott egymással a két csapat. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+3. perc: Hatalmas csákvári helyzet maradt ki a végén, Ominger beadása után Torvund fejelhetett tisztán, de 5 méterről a kapu mellé bólintott.

A játékvezető 3 percet hosszabbít.

90. perc: Banyoi váltja Pócsikot a hazaiaknál.

88. perc: Kártik 18 méterről leadott lövése kerülte el centikkel a bal felső sarkot.

84. perc:Kártik ugratta ki mesterien Murait, aki nyolc méterről lőtt, Fejér bravúrral védett.

83. perc: Ominger rántotta vissza Hamedet a félpályánál, sárga lap.

78. perc: GÓÓL! Egyenlít a Csákvár! Torvund adott be mesterien a jobb oldalról, a hosszú oldalon érkező Molnár Rajmund hét méterről a kapu bal oldalába fejelt. 1–1

76. perc: Kalmár helyett Murai a pályán a vendégeknél.

76. perc: Paku tartott rá Ominger lábára, sárga lap.

63. perc: Kettőt változtatnak a vendégek: Ominger és Kártik érkezik, Mészáros és Mim helyett.

60. perc: Cserél a Szpari, Gresó helyett Hamed folytatja.

54. perc: Tányéros vétett el egy felívelést, mely után Gresó próbálta meg 18 méterről átemelni a csákvári kapust, de a labda fölé szállt.

51. perc: Egy bal oldali szöglet után Tányéros fejelt fölé.

46. perc: Cserék a szünetben: a hazaiaknál Pócsik BotondváltottaVass Patrikot, a Csákvárnál László Noel, és Takács Tamás maradt az öltözőben, helyettük Körmendi Kevinés Molnár Rajmund folytatja.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Véget ért az első játékrész 1–0-ra, vezet a Szpari.

45. perc: A játékvezető egy percet hosszabbít a félidő végén.

41. perc: A Nyíregyháza kapusa, Fejér kapott sárgát időhúzásért, a mérkőzés korai szakaszában ritka az olyan játékvezető aki oda adja a sárga lapot, kitűnő játékvezetői döntés.

35. perc: GÓÓL! Vezet a Nyíregyháza! Paku bal oldali szögletét a nemrég pályára lépő Zamostny fejelte 6 méterről a bal alsó sarokba. 1–0

33. perc: Ismét Csörgővel szemben szabálytalankodtak, ezúttal Major Gergő, ez is sárga.

32. perc: Fejér rossz kirúgása után, ismét Torvund került helyzetbe, de rossz döntést hozott, lövés helyett beadni próbált, a nyíregyházi védők pedig blokkoltak.

30. perc: Cserél a Szpari, Novák Csanádot Zamostny Balázsváltja.

29. perc: László Noel állította meg szabálytalanul a félpályánál Csörgő Rault, sárga lap.

28. perc: Egy veszélyes csákvári akció után Kalmár lőtt, de Szokol blokkolni tudott, így szögletre vágódott a labda.

25. perc: Nyíregyházi labdavesztés után Torvund kapott remek labdát a jobb oldalon, beadásáról centikkel maradt le a középen érkező Takács Tamás.

19. perc: Kalmár cselezett befelé a bal oldalról, 16 méteres lövését magabiztosan fogta Fejér.

11. perc: Márkus lőtt 18 méterről, az egyik csákvári védő lábán megpattanó labda egy méterrel suhant el a jobb oldali kapufa mellett.

A találkozót megközelítőleg 400 néző tekinti meg.

4. perc: Gresó ugratta ki fejjel Novák Csanádot, aki elügyetlenkedte ziccerét, kapura lövésig sem jutott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Nyíregyháza kékben, a Csákvár sárgában játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a veretlenségét az előző fordulóban, Diósgyőrben elvesztő Nyíregyháza a legutóbbi öt bajnokin nyerni képtelen Csákvár ellen.