NB II, Kelet: a Békéscsaba sima győzelemmel őszi bajnok

2012.11.24. 15:17
A békéscsabaiak hárompontos előnnyel telelnek (Fotó: Fuszek Gábor, archív)
Eldőlt, hogy a Békéscsaba telel a labdarúgó NB II Keleti csoportjának élén, miután sima 4–1-es győzelmet aratott az újonc Putnok otthonában.

A Békéscsaba azzal a tudattal lépett pályára Putnokon, hogy bebiztosíthatja az őszi elsőségét, és Pozsár Gábor góljával már az első percben vezetést is szerzett. A hazaiak gyorsan válaszoltak, de Denis Samuel Obot ismét előnyhöz juttatta a lila-fehéreket, akik aztán a 70. percet követően két további góllal törték meg a Putnok ellenállását.

A hét közepén a DVSC elleni kupameccsen bravúros győzelmet arató Nyíregyháza alulmaradt Cegléden: egy szabadrúgást követően Farkas István szerezte meg a hazaiak győztes gólját. A Szpari kilenc emberrel fejezte be az összecsapást, miután a második félidőben Kovács Ádámot és Pákolicz Dávidot is kiállították.

A Vác és a Vasas felsőházi rangadóján – a meccset egyébként Kassai Viktor vezette – a vendég angyalföldiek örülhettek, Nikolov Balázs tizenegyesgólja döntötte el a találkozót. A piros-kékek a győzelmükkel megszerezték az őszi második helyet, hárompontos hátrányból űzhetik tavasszal a Békéscsabát.

A Szeged a 88. percig Jovánczai Zoltán góljával vezetett a DVSC-DEAC ellen, a 22. perctől kezdve emberhátrányban küzdő hazaiak viszont Ferenczi János révén végül pontot tudtak menteni. Szintén egy korai és egy késői gól született az Orosháza és a Balmazújváros között: Futaki Krisztián 1. percben szerzett találatára a 81. percben Urbin Péter révén érkezett a válasz, közben a levelek mellett a lapok is hullottak – hét sárgát és két pirosat mutatott fel Erdős József játékvezető.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 15. FORDULÓ
DUNAKANYAR-VÁC–VASAS 0–1 (0–0)
Vác, 500 néző. Vezette: Kassai (Hofbauer, Péter)
VÁC: Dombó – Króner, Páles, Benke (Kelemen P., 83.), Gulyás M. – Rása – Kákonyi, Papp K., Gulyás G. (Berki I., 81.), Rusvay (Pap R., 56.) – Palásthy N. Vezetőedző: Mózner János
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas (Kárpáti, 31.), Nikolov, Katona M. – Kovács D. (Polényi, 81.), Thiago, Ferkó Á., Deyvison – Szilágyi P. (Mundi R., 76.), Bobo. Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Nikolov (11-esből, 0–1) a 80. percben
Mózner János: – Magas színvonalú mérkőzést játszottunk, s a helyzetek alapján akár mi is nyerhettünk volna.
Szapor Gábor: – Megérdemeltük a győzelmet, jó úton haladunk céljaink eléréséhez, amelyet a tavasszal meg is valósíthatunk.
PUTNOK VSE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–4 (1–2)
Putnok, 300 néző. Vezette: Vad II I. (L. Tóth, Kulcsár J.)
PUTNOK: Botló – Szögedi, Bányai, Kovács R., Crisan – Zabos (Odrobéna, 74.), Zimányi, Matis (Elek B., 73.), Luptak (Monyók, 63.) – Bene A., Olasz D. Vezetőedző: Koszta Péter
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Mészáros L., Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Raducu, Makra, Pozsár (Nadaban, 65.), Obot – Randjelovics, Leucuta. Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Pozsár (0–1) az 1., Matis (1–1) a 8., Obot (1–2) a 28., Randjelovics (1–3) a 72., Mészáros L. (1–4) a 91. percben
Koszta Péter: – Szabad- és szögletrúgásokkal vert meg bennünket a Békéscsaba.
Dajka László: – A mély talajú pályán nagy küzdelmet vívott a két együttes, és a jól felkészített hazaiakat csak a meccs utolsó szakaszában rúgott gólokkal győztük le biztosan.
CEGLÉDI VSE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (1–0)
Cegléd, 300 néző. Vezette: Pánczél (Viszokai, Márton Zs.)
CEGLÉD: Bácskai – Robson, Miklósvári, Ladiszlai, Farkas I. – Halgas (Markó, 77.), Kenderes, Koncz Zs., Szkunc (Juhász D., 89.) – Medgyesi, Kormos (Balog M., 75.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Ur (Reznek, a szünetben), Benkő, Farkas A., Mészáros M. – Minczér, Petneházi, Davidov (Germán, 68.) – Pákolicz – Csorba (Simon A., 84.), Kovács Á. Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Farkas I. (1–0) a 38. percben
Kiállítva: Kovács Á. (megrúgta Bácskait) a 64., Pákolicz (a játékvezető megsértéséért) a 89. percben
Ványi Zsolt: – Taktikus játékkal, a második félidőben kialakított helyzetek alapján akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.
Brekk János: – A szerdai, Debrecen elleni mérkőzés után ennyi maradt a csapatban, fáradtak, enerváltak voltunk.
DVSC-DEAC–SZEGED 2011 1–1 (0–1)
Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy R., (Márkus T., Galán)
DVSC-DEAC: Polekszics – Kuti, Máté P., Albert I., Kovács M. (Engel, 75.) – Lucas, Böszörményi D., Gál M., Ferenczi J. – Angyal (Kondás K., 90.), Birtalan B. (Bereczki D., 70.). Edző: Szalánczi Tamás
SZEGED: Trepák – Laczkó J., Petrók, B. Kapic, Radnai – Borbély, Kéri (Gomez, 89.), Ulviczki, Farkas Z. (Geiger, 70.) – Jovánczai – Varga B. (Sz. Markovics, 75.). Vezetőedző: Lóczi István
Gólszerző: Jovánczai (11-esből, 0–1) a 23., Ferenczi J. (1–1) a 88. percben
Kiállítva: Máté P.(gólhelyzetben buktatta Varga Bencét) a 22. percben
Szalánczi Tamás: – Az első félidő derekán megítélt büntető és a kiállítás megzavarta a csapatot, de rendeztük a sorokat, és második félidei teljesítményünkkel rászolgáltunk az egy pontra.
Lóczi István: – Bosszús vagyok, mert a hajrában egy figyelmetlenség miatt veszítettünk két pontot.

OROSHÁZA FC–BALMAZÚJVÁROS 1–1 (1–0)
Orosháza, 250 néző. Vezette: Erdős (Kovács II G., Szvetnyik)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Futaki, Milenkovics, Szabó N. – Ács L., Varga R. (Juhász N., 69.), Végh A. (Kerekes I., 75.), Kerepeczki – Tóth D. (Lupsa, 88.), Bernáth. Vezetőedző: Major László
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Ludánszki I., Forgács, Kiss L. (Sándor I., 75.), Virágh A. (Sárközi, a szünetben), Kónya, Szőllősi F., Németh Á. – Belényesi (Nagy R., a szünetben), Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Futaki (1–0) az 1., Urbin (1–1) a 81. percben
Major László: – Két ellentétes félidőt játszottunk, az első játékrészben remekül futballoztunk.
Híres Gábor: – A mérkőzésen nem a játék dominált, de küzdelemből jelesre vizsgáztunk.

16. Újpest FC B* 14 4 1 9 16–28 –12 13

*Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban részt vevő NB I-es sportszervezetek tartalékegyüttesei a csapatuk által elért eredménytől függetlenül kiesnek az NB III-ba.