Balajti szabadrúgásgóljával nyert a Vasas az ETO Parkban

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2020.11.29. 12:50
Fehérben a győri Sipőcz, piros-kékben a vasasos Kovács Milán (Fotók: Nagy Gábor/ Kisalföld)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában az elmúlt hetekben jó formába lendülő, tizedik ETO a nyolc forduló óta veretlen, a tabellán negyedik Vasast látta vendégül. Az angyalföldiek Balajti szabadrúgásgóljával mind a három pontot elvitték Győrből.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–VASAS FC 0–1 (0–0)

Győr, ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Solymosi Péter (Berényi Ákos, Sinkovicz Dániel)
ETO: Gundel-Takács– Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez – Bagi (Vaskeba, 58.), Kiss M., Berki, Sipőcz (Erdei, 58.) – Priskin, Májer (Farkas B., 85.). Vezetőedző: Csató Sándor
Vasas: Jova – Terbe, Szilágyi Z., Otigba, Kalmár O. – Hidi M. S., Pátkai, Kovács M., Radó (Szatmári L., 75.) – Feczesin, Balajti (Vernes, 70.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző:
Balajti (01) a 63. percben
Csató Sándor:
– Óvatosan kezdtük a találkozót egy erős csapat ellen, és egy ideig nem találtuk a ritmust. Akadtak jó időszakai a találkozónak számunkra is, de a második játékrészt a Vasas kezdte jobban. A gólt követően futottunk az eredmény után, voltak kisebb helyzeteink is, de sajnos az egyenlítés elmaradt. Végigrobotolták a fiúk a meccset, ezért dicséret illeti őket.
Schindler Szabolcs: – Az ETO az utóbbi hetekben jó formát mutatott, ezért fontos, hogy végre tudtuk hajtani, amire készültünk. Több lehetőségünk volt a gólszerzésre, de az utolsó passzok nem sikerültek. Jókor jött a vezetés megszerzése, után nyomott a Győr, de masszív védekezéssel megakadályoztuk, hogy kiegyenlítsen.

Két jó formában lévő csapat csapott össze Győrben: a Vasas szeptember 27. óta veretlen (akkor a Gyirmóttól kapott ki), az ETO pedig legutóbbi két meccsén olyan csapatokat győzött le magabiztosan, amelyek előtte állnak a tabellán.

Az első félidő végig kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon szép számmal adódtak gólszerzési lehetőségek. Az első nagyobb helyzet Bagi lövése volt a 15. percben, aztán Sipőcz lövése ment mellé két perccel később. A félidő második felében már Vasas-lehetőségből volt több: a 44. percben Gundel-Takács bravúrja kellett ahhoz, hogy Feczesin fejesét követően is maradjon a döntetlen állás.

A második félidőben az ETO tompábban játszott, miközben a Vasas egyre pontosabb volt a támadások felépítésénél. A győztest gólt Balajti szerezte meg szabadrúgásból.Az ETO-n a cserék sem tudtak segíteni, így nem sikerült az egyenlítés. A Vasas sorozatban negyedik győzelmét aratta Győrben, továbbra is a negyedik helyen áll, de pontszámban beérte a harmadik Pécset. Az ETO viszont továbbra sem tud előbbre lépni a tabellán a 10. helynél.0–1

20. Debreceni EAC1931615–37–229

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmet!

90. perc: Négy perc a ráadás.

Hiába támadott a hajrában az ETO, nem jött össze az egyenlítés

84. perc: Kovács M. jobboldali beadását Feczesin fejeli fölé. Cserél az ETO: Májer helyére Farkas B. áll be.

81. perc: Feczesin lövi fölé a labdát 19 méterről, kissé jobbról.

75. perc: Radót váltja Szatmári L. a vendégeknél.

A Vasas védői olykor mindent bevetettek, hogy megússzák a meccset kapott gól nélkül   (Fotók: Kisalföld)
A Vasas védői olykor mindent bevetettek, hogy megússzák a meccset kapott gól nélkül (Fotók: Kisalföld)

74. perc: Erdei beívelését Lipták fejeli kapu mellé.

70. perc: Vernes érkezik Balajti helyére a Vasas csapatában.

69. perc: Kerkez baloldali beadását Priskin fejeli kapura, Jova nagy bravúrral üti szögletre a labdát.

63. perc: Pátkai esik át Liptákon a tizenhatos előtt, szabadrúgás jöhet a vendégek javára. A labda mögé Balajti áll oda, és 17 méterről, a sorfal között a bal alsóba lő. 01

60. perc: Erdei passzolja vissza a labdát lövésre Májer elé, a lövését a védők blokkolják.

58. perc: Az első cserék a meccsen: Sipőcz és Bagi helyére Erdei és Vaskeba áll be a hazai csapatban.

55. perc: Terbe jobboldali beadása után Balajti akrobatikus mozdulattal lő kapura. Gundel-Takács azonban most is helyén van.

52. perc: Radó balról laposan lő, Gundel-Takács véd. A középen érkező társak beadásra számítottak.

47. perc: Priskin rezgeti meg a hálót egy lövéssel – oldalról.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A szomszédos piac felől néhányan kifeszítettek néhány ETO-zászlót. Ha már a stadionba nem jöhetnek, innen biztatják a győri csapatot. (Fotó: Kisalföld)

45. perc: Hosszabbítás nincs, vége az első félidőnek.

44. perc: Jobboldali Vasas-szöglet után Feczesinfejel, Gundel-Takács ujjheggyel tudja csak kapufára tolni a fejest.

38. perc: Gundel-Takács pár percen belül másodszor lép ki jól a kapujából, ezúttal Radó elől szedi fel a labdát.

34. perc: Baloldai győri akció végén Májer tálal Priskin elé, aki éles szögből, 8 méterről lő: Jova bravúrral szögletre üti a labdát.

32. perc: Zavar a győri védelemben, így Balajti jut lövéshez, azonban 6 méterről nem találja el a kaput.

31. perc: Priskin csúsztatja kapura Kiss M. szabadrúgását, Jova ezt is védi.

28. perc: Priskintől kap labdát Berki, aki félfordulatból, 14 méterről lő kapura. Jova védi a lövést.

25. perc: Temesvári fejeli a labdát kapu fölé Kiss M. szöglete után.

Küzdelmes játékot hozott az félidő. (Fotó: Kisalföld)

17. perc: Priskin sarokkal teszi le a labdát lövésre Sipőcznek, ő elsőre egy védőt talál el, az ismétlés pedig elmegy a jobb kapufa mellett.

15. perc: Bagi 25 méterről lövi kapura a labdát, ami megpattan Jova előtt, így a Vasas kapusáról kijön a labda, azonban az angyalföldi védelemnek sikerül tisztáznia.

12. perc: Feczesin íveli fel a labdát, Kovács M. 11 méterről fejel, miközben ütközik egy győri védővel. A labda elmegy a kapu mellett.

7. perc: Sipőcz megy el a jobb oldalon, a beadása egy védőn megpattan, Jova fogja meg a labdát.

4. perc: Egy jobbról érkező beadás után Feczesin jut lövéshez az ötös jobb sarkánál, a a blokkoló Temesváriról megy szögletre a labda.

1. perc: A fehérben játszó ETO kezdi a mérkőzést, a Vasas piros-kékben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az elmúlt három bajnokiját megnyerő, sőt az utóbbi kettőn négy-négy gólt szerző ETO a nyolc forduló óta veretlen Vasas ellen. Érdekesség, hogy a piros-kékek legutóbb szeptember 27-én épp a másik győri csapat, a Gyirmót otthonában szenvedtek vereséget.