Gól nélküli döntetlennel folytatódott a Békéscsaba veretlenségi sorozata

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2020.09.16. 18:50
A lilában játszó csabaiak továbbra is veretlenek (Fotó: Kisalföld / Nagy Gábor) <br />
A labdarúgó NB II hétközi, sorrendben 9. fordulójában az új edzővel Kazincbarcikán kiütéses győzelmet arató ETO a mezőny egyetlen veretlen csapatát, a Békéscsabát látta vendégül. Gól nem esett a mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

WKW ETO FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–0
Győr,
ETO Park. 500 néző. Vezeti: Ducsai József (Kovács II Gábor, Mohos Milán)
ETO: Gundel-Takács– Vári, Lipták, Temesvári, Kerkez – Bagi, Berki (Vitális 62.), Májer (Vashkeba a szünetben), Szimcso –Vankó (Márton 85.), Priskin.Vezetőedző: Csató Sándor
Békéscsaba: Czinanó – Kitl, Bora, Hursán (Mészáros 72.), Farkas M. –Hodonicki, Bidzilya (Szabó P. 58.), Nagy S., Pantovic – Lukács R.,Paudits (Gárnicz 66.). Szakmai vezető: Pásztor József

Kiállítva: Priskin (89.)
Csató Sándor:
– Nehéz az utolsó percekben történtek hatása alatt higgadtan fogalmazni. Az első játékrészben lassú, körülményes volt a játékunk, de a szünetben sikerült lelket önteni a játékosokba, ami a második játékrészben meg is látszott. Megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre, de a helyzeteink sajnos kimaradtak.
Brlázs Gábor:
– A mérkőzés elején meg kellett volna szereznünk a vezetést, de az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak. A szünet után elfáradtunk a középpályán, ezért kényszerű cseréket kellett végrehajtanunk. Masszív volt a védekezésünk, ami jó kapusteljesítménnyel párosult. Az ETO-nak ekkor megvoltak a lehetőségei a győzelemre, így, azt hiszem, értékes a döntetlen.

A mérkőzés elején inkább azt érezhette a semleges néző, hogy mindkét csapat tart a másiktól, ezért nem akar gólt kapni. Helyzetek alig akartak kialakulni, az első 15 percben legfeljebb Hursán lövését lehetett feljegyezni. Aztán a félidő felénél mindkét kapus bemutatta első védését is. A támadások egyre hatékonyabbá váltak, ám a befejezésnél rendre hiba csúszott mindkét kapu előtt. Berki kétszer is tisztán lőhetett kapura, de a helyzetét nem tudta gólra váltani.

A második félidő ugyanúgy kezdődött mint az első: helyzetek nélkül. Aztán ahogy az első félidőben, úgy a másodikban is a széleken indított akciók kezdték el magukkal hozni a veszélyesebb helyzeteket. Előbb Priskin helyzeténél kellett hárítania Czinanónak, majd egy perc múlva a másik oldalon Bidzilya veszélyeztetett a bal oldali akció végén. A 60. perc után Czinanó két óriási védéssel tartotta meccsben a Békéscsabát, aztán Vankó lövésénél is résen volt. A meccs végén sorra dolgozta ki a helyzeteket az ETO, ám gólt nem sikerült szerezni a győri csapatnak.

A gyors győri szélsőket nehéz utolérni (Fotó: Kisalföld / Nagy Gábor)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Gyirmót FC Győr – elmaradt

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90. perc: Mészáros sárgát kap egy kemény belemenésért. Három perc a ráadás.

89. perc: Priskin kap remek labdát a leshatáron, Farkas Márk becsúszva éri utol a tizenhatos vonalánál. Hogy a labdát, vagy Priskin lábát érte-e el először, azt nem tudni, a játékvezető továbbot int.A reklamáló Priskint kiállítja a játékvezető.

87. perc: Hodonicki is sárgát kap.

86. perc: Újabb ETO-helyzet marad ki: Márton kap jó labdát a bal szélen, a lövését blokkolja a kapujából kimozduló Czinanó kivédi, a kipattanót Vitális passzolja be Priskinnek, aki visszapasszolja, Vitális lövését egy védő becsúszva tudja blokkolni.

85. perc: Vankó Imre hagyja el a pályát, Márton A. érkezik a helyére.

84. perc: Pantovics éles szögből lő a bal oldalról, Gundel-Takács le tud érni a hosszú alsó felé tartó lövésre.

82. perc: Vankó ezúttal egy lövéssel veteti észre magát, 25-ről, balról próbálkozik, a labda elmegy a bal alsó sarok mellett.

76. perc: Vankó sárga lapot kap, Szabó Pétert találta el csúnyán, ápolni is kellett a csereként beállt játékost.

72. perc: Az utolsó csere a Békéscsabánál: Hursánt Mészáros Márk váltja.

66. perc: Paudits helyére Gránicz Patrik érkezik a liláknál.

Berki István rágyorsít (Fotó: Kisalföld / Nagy Gábor)

66. perc: Ismét Czinanó bravúrjára van szüksége a vendégeknek, hogy elkerüljék a gólt. Vári közeli fejesét hárította a kapus.

63. perc:Bagi távoli ívelt lövését bravúrral üti szögletre Czinanó.

62. perc: Cserél az ETO: Vitális Milán áll be Berki helyére.

58. perc: Bidzilya helyére Szabó Péter áll be.

58. perc: Balról érkezik a labda középre a békéscsabai támadás végén, a második hullámban érkező Bidzilya 12 méterről a kapu mellé lő nem sokkal.

57. perc: Priskin kap remeknek tűnő kiugratást, azonban Czinanó jó ütemben lép ki a kapujából, és így a győri csapatkapitány nem tud lőni.

54. perc: Bidzilya kap sárgát egy lerántás miatt.

46. perc: Kezdődik a második félidő.

Küzdelem az első félidőben. Gólt egyelőre egyik csapat sem szerzett (Fotó: Kisalföld / Nagy Gábor)

46. perc: Cserél az ETO: Vashkeba érkezik Májer helyére.

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ér a félidő.

44. perc: Szépen épül a győri akció, Májer balról passzolja a labdát Priskinnek, aki lekészíti azt a tisztán érkező Berkinek. Berki ezúttal nem középre lő 11 méterről, hanem helyezni próbál - talán túlságosan is. A labda másfél méterrel megy el a kapu mellett.

39. perc: Győri védelmi hiba után Pantovics kerül helyzetbe, 22 méterről, balról tisztán lőhet, de nem talál kaput. Centiken múlhatott.

36. perc: Temesvári fejesét fogja Czinanó.

34. perc: Hodonicki 18-ról szánja el magát lövésre, a labda elmegy a bal alsó mellett.

31. perc: Bagi kap sárgát.

25. perc: Szép győri passzolgatás végén Berki tisztán lőhet 14-ről, a középre tartó, erős lövést Czinanó üti szögletre.

24. perc: Kavarodás a győri kapu előtt, Paudits fejel 6 méterről kapura: Gundel-Takács védi a próbálkozást.

19. perc: Bal oldali ETO-szöglet, kicsiben végzik el, Májer lövésébe Lukács Raymond csúsztat bele, így pattan a labda a kapu fölé. Az újabb szöglet már nem veszélyes, legfeljebb arra a csabai védőre, akivel szemben középen szabálytalankodnak.

12. perc: Priskin pattan le Kitlről a tizenhatoson belül, a hazai közönség büntetőt reklamál.

11. perc: Hursán cselezi be magát a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről a kapu bal oldala mellé lő.

1. perc: A lilában játszó vendégek kezdik a meccset. Fehérben az ETO. A kezdőrúgás előtt Priskin Tamást köszöntötték, aki századszor szerepel ezen a mérkőzésen az ETO játékosaként.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A találkozó fő kérdése, hogy az új szakvezető, Csató Sándor irányításával parádés idegenbeli győzelemmel bemutatkozó ETO lesz-e az első csapat, amely ebben a bajnokságban legyőzi a csabai lila-fehéreket.