A PAFC öt-, a Nyíregyháza négygólos vereségbe futott bele

2016.08.24. 15:55
Óriási harc volt a Vác–Balmazújváros meccsen (Fotó: Reviczky Zsolt)
A labdarúgó NB II 6., hétközi fordulójában a Békéscsaba hazai pályán 5–0-ra kiütötte a mérkőzés végén már kettős emberhátrányban játszó, az előző idényt a csabaiakhoz hasonlóan az élvonalban töltő Puskás Akadémiát. A Nyíregyháza a Kozármisleny ellen szenvedte el első vereségét, Mátyus János csapata hazai pályán egy 4–0-s pofonba szaladt bele. Az éllovas Balmazújváros Dunaújvárosban kapott ki 4–2-re a Váctól. Zalaegerszegen egy félidő után félbeszakadt a ZTE–Cegléd meccs, mert a városi transzformátorok meghibásodtak, így a stadionban nem gyulladtak meg a kandelláberek, a játékvezető pedig a sötétedés miatt nem engedélyezte a játékot.

ÖSSZEFOGLALÓK

A hétközi forduló nyitó mérkőzésén két, az előző szezonban még az élvonalban szereplő csapat, a Békéscsaba és a Puskás Akadémia találkozott egymással. A hazai pályán szereplő csabaiaknak indult jobban a találkozó: a 12. percben egy óriási bedobásra Birtalan Botond érkezett a legjobb ütemben, és közelről a kapuba belsőzte a labdát. Alig telt el húsz perc, Nagy István révén már kettővel vezetett a Csaba: a középpályás szabadrúgásból talált be, ám a gólhoz arra is szükség volt, hogy a vendégek kapusa, Gőcze Gergő alászaladjon a labdának. Az első félidőben Tischler Patrik és Lencse László is szépíthetett volna, a vendégek azonban elpuskázták a lehetőségeiket.

A második játékrészben becsülettel támadott a PAFC, ám a 62. percben Zsidai László megtaposta Birtalant, amiért Vad II István azonnal kiállította. A felcsútiak sorsa a 81. percben dőlt el végleg: Gőcze Gergő a kapujából kirontva letarolta Gránicz Patrikot, így újabb piros lap villant. A megítélt szabadrúgást Nagy István váltotta gólra (igaz, ekkor már egy mezőnyjátékos, Nagy Zsolt állt a vendégek kapujában, lévén mind a három cserelehetőségüket kihasználták), majd Birtalan is meglőtte a második gólját, az 5–0-s végeredményt pedig Bagi István állította be a 90. percben. Így – a mezőnyben utolsóként – a Békéscsaba is megszerezte első győzelmét, míg a PAFC továbbra is a középmezőnyben tanyázik.

Hazai pályán kapott ki a Cigánd a Soroksártól. A cigándiaknak borzasztóan indult a meccs, hiszen a 14. percben Szilágyi Lorándot kiállította a játékvezető, ám az estenél megítélt büntetőt Lovrencsics Balázs kihagyta. Lovrencsics azonban még az első félidőben javította a hibáját: a 42. percben közelről gólt fejelt, ezzel a gól pedig három pontot jelentett a fővárosiaknak.

A Kozármisleny ellen szenvedte el első vereségét a Nyíregyháza. A hazai pályán szereplő Szpari már a 16. percben hátrányba került (Sinanovics Sinan lőtt gólt), majd a folytatásban hiába támadott többet, Harsányi Zoltán fejese a kapufán csattant, Rudolf Gergely próbálkozása pedig a lécről pattant le. A két kapufa között Racskó Roland is betalált, majd Marko Dinjar értékesített egy büntetőt, a 86. percben pedig Beke Péter adta meg a kegyelemdöfést Mátyus János – a friss igazolás Tisza Tibort végig a pályán tudó – együttesének , amely így 4–0-ra kikapott hazai pályán.

A Szeged 2011 sorozatban második döntetlenjét érte el: a hazai ZTE elleni gól nélküli iksz után ezúttal a Mosonmagyaróvár vendégeként játszott 1–1-et. A másik szegedi együttes, a SZEOL hazai pályán már az első percben vezetést szerzett a Szolnok ellen, majd az első félidőben hiába egyenlítettek a vendégek, Ikonomu Konsztantinusz a második játékrész elején betalált, így a SZEOL otthon tartotta a három pontot (2–1).

Magyar szinten parádés mérkőzést játszott egymással a Vác és a Balmazújváros. A váciak a jó színvonalú és lüktető meccsen remekül használták ki helyzeteiket, és nagyszerű gólokat szereztek, de a Balmazújváros még két- illetve háromgólos hátrányban sem adta fel a küzdelmet, és a váciaknak végül Szentpéteri Viktor nagy bravúrjaira volt szüksége, hogy megszerezzek a győzelmet (4–2). A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a második félidőben Kákonyi Dániel kiszólt a pályáról a vendégek vezetőedzőjének, Feczkó Tamásnak, az összeszólalkozás után pedig a lelátóra küldte az edzőt a játékvezető.

A ZTE–Cegléd meccsen az 1–0-s hazai vezetéssel végződő első félidő után, több mint harminc perc várakozást követően Szőts Gergely lefújta a mérkőzést. A ZTE-Aréna villanyvilágítása már az első játékrészben sem működött, de természetes fény mellett a játékvezető még engedte a játékot. Az elektromos problémát a szünet végére sem lehetett helyreállítani, mert időközben kiderült, egy városi, nagyteljesítményű transzformátor meghibásodása miatt nem gyulladtak meg a kandelláberek, s a javítási munkálatok több mint két óráig is eltarthatnak, ezért a játékvezető félbeszakította a bajnokit. A két csapat megegyezett, hogy szeptember 1-jén pótolnák a mérkőzést, a végleges időpontról azonban az MLSZ versenybizottsága dönt.

A Csákvár hazai pályán gyűrte le 2–1-re a végig szívósan játszó Budaörsöt. A Dorog magabiztos sikert aratott Siófokon (0–2), így megelőzte a Balaton-parti együttest a tabellán.

A Sopron hazai pályán, Garda Géza góljával az utolsó pillanatban mentett pontot a Kisvárda ellen (1–1), így kisvárdaiak maradtak a dobogó legalsó fokán, míg a hazaiak megtartották negyedik pozíciójukat.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–PUSKÁS AKADÉMIA 5–0 (2–0)
Békéscsaba, 711 néző. Vezette: Vad II István (Szalai Dániel, Vígh-Tarsonyi Gergő)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bagi, Kelemen D., Szélpál N., Fabio – Szalai (Pilán, 57.), Viczián (Takács P., 79.), Nagy I., Juhász Gy. – Birtalan B., Urbin (Gránicz, 62.). Megbízott edző: Boér Gábor
PUSKÁS AKADÉMIA: Gőcze – Heffler T., Tar, Lipcsei Á., Tóth B. (Óvári, 69.) – Zsidai, Sándor Gy. (Molnár Cs., a szünetben), Márkvárt – Tischler, Lencse, Gajdos (Nagy Zs., a szünetben). Vezetőedző: Szíjjártó István
Gólszerző: Birtalan B. (1–0) a 12., Nagy I. (2–0) a 29., Nagy I. (3–0) a 84., Birtalan B. (4–0) a 89. Bagi I. (5–0) a 90. percben
Kiállítva: Zsidai (Birtalan megtaposásáért) a 61., Gőcze (gólhelyzetben buktatta Grániczot) a 81. percben
Boér Gábor: – Erősebb a Puskás Akadémia kerete, mégis nyertünk, s remélem, a következőre sem kell sokat várnunk. A második félidőben ellenfelünk kényszerből kitámadott, s az adódó lehetőségeket kihasználtuk.
Szijjártó István: – Már az első két gól után nehézzé tettük a mérkőzést, mert képtelenek voltunk felpörgetni a játékunkat. Kettős emberhátrányban aztán végleg eldőlt, hogy nem nyerhetünk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KOZÁRMISLENY 0–4 (0–1)
Nyíregyháza, 1600 néző. Vezette: Nagy Róbert (Varga Zsolt, Márkus Tamás)
NYÍREGYHÁZA: Perger – Szokol, Dvorschák, Rubus, Farkas M. (Szécsi M., 67.) – Ur, Tamási Zs. (Rezes, a szünetben) – Dragóner (Kártik, a szünetben), Rudolf, Harsányi Z. – Tisza. Vezetőedző: Mátyus János
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Kiss M., Gubacsi, Racskó, Dinjar – Szekszárdi – Tóth M., Csábi (Nagy E., 70.), Kirchner (Beke, 32.), Szinanovics (Varga M., 89.) – Kemény. Vezetőedző: Kovács Zoltán
Gólszerző: Szinanovics (0–1) a 17., Racskó (0–2) a 48., Dinjar (11–esből, 0–3) a 68., Beke (0–4) a 86. percben
Mátyus János: – Nem szeretnénk beállni a sorba, amelynek tagjai kárhoztatják szerencséjüket, hogy kihagyták a helyzeteket és többször is a kapufát találták el. Elismerjük, hogy a Kozármisleny most ennyivel jobb volt.
Kovács Zoltán: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk a bajnokesélyes ellen, és megérdemelten nyertünk. Végig koncentráltan és jól futballoztunk, góljaink mellett voltak még lehetőségeink, de nem lehetünk elégedetlenek, elvégre négy gólt szereztünk Nyíregyházán.

MOSONMAGYARÓVÁR–SZEGED 2011-GA 1–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Koszó, Baranyai N., Deák I., Galambos – Schmatovich, Magasföldi (Zsirai, 74.), Jasarevic (Bohner, 80.), Laki, Martos – Mayer (Horváth M., 87.). Vezetőedző: Király József
SZEGED: Szántai – Farkas M., Tóth G., Mészáros M., Achim – Pászka, Horváth A., Király P. (Coroian, 78.), Zabari – Andorka (Zádori, 78.), Germán. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Jasarevic (1–0) az 53., Germán (1–1) a 69. percben
Király József: – Ellenfelünk rendkívül veszélyesen futballozott. Többet kell tennünk, hogy hazai pályán is nyerjünk, s ezért tovább dolgoznunk a jobb eredmény érdekében.
Klausz László: – Nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy elterveztem, de az egy pontnak is örülünk. A második félidőben láttam bíztató jeleket.

VÁC FC–BALMAZÚJVÁROS 4–2 (3–1)
Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Németh Ádám (Becséri Gergely, Máyer Gábor)
VÁC: Szentpéteri – Hegedűs Cs., Dlusztus, Tóth F., Földi – Tóth G., Gulyás M. – Kákonyi, Zsolnai (Rása, 75.), Niedermüller (Gábriel, 90.) – Majoros (Rusvay, 65.). Vezetőedző: Nagy Tibor
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Vachtler, Papp F., Tamás L. (Bakos B., 82.), Balogh K. – Vajda S. (Kovács Á., 55.), Sigér, Bódis, Zsiga – Belényesi (Kamarás, 72.) , Fekete Á.. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Majoros (1–0) a 6., Fekete Á. (1–1) a 29., Zsolnai (2–1) a 42., Kákonyi (3–1) a 44., Tóth G. (4–1) a 85., Fekete Á. (4–2) a 89. percben
Nagy Tibor: – Taktikailag fegyelmezetlenül játszottunk, de a játékosok óriási fizikai munkát végeztek. Bátran felvállaltuk a támadójátékot, és négy csodálatos gólt szereztünk.
Feczkó Tamás: – Hiába játszottunk óriási mezőnyfölényben és alakítottunk ki rengeteg gólhelyzetet, a váciak helyzetkihasználása eldöntötte a mérkőzést.

SZEOL SC–SZOLNOKI MÁV 2–1 (1–1)
Szeged, Vasutas Stadion, 800 néző. Vezette: Takács János (Albert István, Csatári Tibor)
SZEOL: Leindler – Kéri, Gajág, Ikonomou, Grünwald – Forró A. – Nagy R., Puskás Cs. (Beretka, 70.), Ondrejó (Rácz L., 63), Harsányi – Péter A. (Buzási, 76.). Vezetőedző: Tóth Ákos
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tóth B. T., Balogh M., Papp Sz., Magyar B. – Tóth L. (Pantovics, 69), Berdó, Pintér N., Tóth B. (Olasz D., 61.), Török M., Rokszin (Kánya, 81.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Kéri (1–0) az 1., Berdó (1–1) a 21., Ikonomou (2–1) az 50. percben
Tóth Ákos: – A sormintát megtartottuk, vagyis otthonunkban nyerünk, idegenben vereséget szenvedünk. Küzdelmes mérkőzésen a második félidei jó teljesítményünknek köszönhetően győztünk.
Balogh Pál: – A kellemetlen stílusú hazaiak ellen hiába birtokoltuk többet a labdát, nem érvényesítettük fölényünket. Magunkat okolhatjuk a vereségért.

CIGÁND SE–SOROKSÁR SC 0–1 (0–1)
Balmazújváros, 200 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
CIGÁND: Egyed – Varga K., Sipos T., Raducu, Szilágyi L. – Balogh A. (Jóni, 60.), Sergiu, Katona Gy., Kasza, Barcsay (Baksa, a szünetben) – Roszel (Molnár L., 20.). Vezetőedző: Fogarasi Zoltán
SOROKSÁR: Holczer – Csilus T., Gengeliczki, Valencsik, Silye – Haris (Peszmeg, 74.), Huszák, Sándor I., Csilus Á. (Bajzát, 83.) – Lovrencsics B., Gárdos (Pál A., 63.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 42. percben
Kiállítva: Szilágyi L. (Lovrencsics Balázs lerántásáért) a 15., Baksa (a játékvezető megsértéséért) a 90. percben
Fogarasi Zoltán: – A korai kiállítás és a megítélt büntető után nagyot küzdöttünk, s a mérkőzés végén kis szerencsével egyenlíthettünk volna. Összességében azonban megérdemelt a Soroksár győzelme.
Lucsánszky Tamás: – Huszák Tamás mellé rúgta a büntetőt a mérkőzés elején, de szerencsére győztünk. Ellenben a teljesítményünk még mindig nem olyan, amit szeretnénk látni. Ötgólos siker helyett egy kapusbravúrnak köszönhetjük a három pontot.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAÖRSI SC 2–1 (1–1)
Csákvár, 200 néző. Vezette: Takács Tamás (Buzás Balázs, Medovarszki János)
CSÁKVÁR: Kovács D. – Pintér B., Póti, Dulló, Baranyai Á. – Mészáros D., Bakos Sz. – Vallejos (Molnár T., 55.), Kocsis G. (Kiprich D., a szünetben), Oldal (Horváth R., 72.) – Paudits. Vezetőedző: Toldi Gábor
BUDAÖRS: Ordasi – Lajer, Kinyik, Gál Sz., Ódé – Menyhárt, Ferkó Á. (Csobánki, 60.), Stieber A. (Marquea-Ariosa, 56.), Csillag (Varga B., 78.) – Sajbán Máté, Deli. Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Paudits (1–0) a 22., Csillag (1–1) a 37., Molnár T. (2–1) a 73. percben
Toldi Gábor: – Elsősorban a küzdelem dominált, de értékes három pontot szereztünk. Büszke vagyok játékosaimra, mert nagy csatát nyertek meg, s végigharcolták a mérkőzést.
Miskei Attila: – Rossz szavam se lehet a csapatra, de végül két egyéni hiba a vesztünket okozta. Ha ezt a küzdőszellemet továbbra is megőrizzük, az ehhez hasonló mérkőzéseket mi nyerjük meg.

SIÓFOK–DOROGI FC 0–2 (0–1)
Siófok, 400 néző. Vezette: Berke Balázs (Kelemen Attila, Szert Balázs)
SIÓFOK: Tajti N. – Tamacskó (Szilágyi Z., 63.), Szalai V., Czingráber, Farkas N. – Berde (Kozma R., 58.), Futó Zs. – Nagy D., Berki, Gréczi (Kovács G., 69.) – Elek B. Vezetőedző: Goran Kopunovics
DOROG: Szemerédi – Grabant P., Berkó, Bora, Fekecs – Kovács I., Mészáros Á. – Szedlár (Kővári, a szünetben), Tóth M., Medgyes (Icsó, 87.) – Perovics (Bor, 53.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Perovics (11-esből, 0–1) a 42., Tóth N. (0–2) a 60. percben.
Goran Kopunovic: – Katasztrófa volt számunkra ez a mérkőzés, a Dorog minden tekintetben lefutballozott bennünket. Ellenfelünk sokkal agresszívebben, gólratörőbben játszott.
Németh Szabolcs: – Amit a héten az edzéseken elterveztünk és gyakoroltunk, a Siófok ellen maximálisan végrehajtottuk. Dicséretes, hogy játékosaim lelkesedése a mérkőzés végig kitartott.

SOPRONI VSE–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (0–0)
Sopron, 700 néző. Vezette: Erdős József (Erős Gábor, Szalai Balázs)
SOPRON: Gelei V. – Tóth D., Sifter, Kovács G., Fazakas (Deme, 75.) – Szellák (Garda, 65.), Kapacina V., Szabó L. – Gyürki (Batizi-Pócsi B., 55.), Erdélyi, Eszlátyi. Szakmai igazgató: Supka Attila
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Izing (Fodor F., 15.), Vermes, Papucsek, Talabér – Szabó P. (Fodor A., 63.), Lucas, Erős G., Oláh G. – Grumics, Cseri (Minczér, 78.). Szakmai igazgató: Révész Attila
Gólszerző: Oláh G. (0–1) az 52., Garda (1–1) a 89. percben
Supka Attila: – Bajnokesélyes csapat ellen játszottunk nagyon jó mérkőzést. A második félidő közepétől már uraltuk a játékot. Révész Attila kollégám által említett két játékos nem volt alattomos, csak keményen játszott.
Révész Attila: – A Sopronnal mindig jó mérkőzést játszunk, mert hasonlóan harcos, támadófutballt játszik. A fáradtság miatt nem játszottunk folyamatosan, ellenben Erdélyi László és Fazakas Géza aljasan, alattomosan futballozott.

ZTE FC–CEGLÉDI VSE 1–0-nál a szünetben félbeszakadt
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1220 néző. Vezette: Szőts Gergely (Kovács II G., Kiss Balázs)
ZTE: Szappanos – Villám, Nagy T., Forgács, Szalkai – Patvaros., Szakály A. – Babati, Végh G., Bedi – Daru. Vezetőedző: Csató Sándor
CEGLÉD: Horváth G. – Valkovszki, Nánási, Albert I., Makrai L., Farkas A. – Markó, Asztalos D., Peres, Albert Á. – Horváth B. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Végh G. (1–0) a 11. percben

1. Balmazújváros 6 4 2 9–6 +3 12
2. Kisvárda 6 3 2 1 12–6 +6 11
3. FC Csákvár 6 3 2 1 7–6 +1 11
4. Nyíregyháza Spartacus FC 6 3 2 1 4–5 –1 11