Fölényesen nyert az MTK Óváron, a DVTK végül behúzta a borsodi rangadót

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2022.08.28. 17:20
Gólparádét rendezett a fehér mezes MTK Mosonmagyaróváron (Fotó: Kerekes István/Kisalföld) <br />
Kilenc mérkőzést játszottak vasárnap a labdarúgó NB II 6. fordulójában. Az éllovas MTK kiütéses győzelmet aratott az újonc Mosonmagyaróvár otthonában, a további öt, késő délutáni meccs pedig döntetlennel ért véget. Az esti programban a Diósgyőr hazai pályán Koman Vladimir hajrágóljával győzte le a Kazincbarcikát, a végére tíz főre fogyatkozó Gyirmót 1–0-ra nyert Kozármislenyben, az ETO pedig esélyeshez méltóan két góllal múlta felül a Tiszakécskét.

LABDARÚGÓ NB II

6. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–MTK BUDAPEST 0–6 (0–5)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 1000 néző. Vezette: Csonka Bence (Szécsényi István, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Papp Sz., Debreceni (Deák I., a szünetben), Szabó R. (Czingráber, a szünetben) – Gáncs, Sajbán Miklós (Illés D., 62.), Végh, Tóth L., Nagy Kevin (Horváth Ke., 41.) – Monori (Szalka, 56.), Nagy Z. Vezetőedző: Varga László
MTK: Somodi – Poór (Palincsár, 83.), Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. – Lehoczky (Kovácsréti, 58.), Kata, Mezei (Kovács Máté, 72.) – Bognár I., Németh K. (Zsóri, 58.), Kovács Mátyás (Horváth A., 72.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Németh K. (11-esből, 0–1) a 13., Kovács Mátyás (0–2) a 17., Németh K. (0–3) a 19., Németh K. (0–4) a 29., Bognár I. (0–5) a 35., Kovács Mátyás (0–6) az 58. percben
Varga László
: – Mélyen tudása alatt játszott csapatom, és sajnos osztálykülönbség volt a két együttes között. Le kell vonni a tanulságokat, és a következő mérkőzéseinken el kell kezdeni a pontszerzést a biztos bennmaradás érdekében.
Bognár György: –

ETO FC GYŐRTISZAKÉCSKEI LC 20 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Park, 1038néző. Vezette: Zimmermann Márió (Huszár Balázs, Márkus Péter)
ETO FC GYŐR: Fadgyas – Papp M., Csinger, Csonka B. – Kiss Balázs (Kovács K., 79.), Bencze (Kiss Bence, 55.), Toma, Kiss M. (Kovács I., 79.), Benczenleitner – Vitális (Babati, a szünetben), Óvári (Tuboly, 67.) Vezetőedző: Tímár Krisztián
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Kiprich D. (Vachtler, 76.), Máté Zs., Farkas A. – Erdei, Szekér (Vólent, 52.), Pongrácz V. (Gyurján B., 52.), Lovas Zs. (Kiss N., a szünetben) – Horváth Z. (Winkler, a szünetben), Zamostny. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Papp M. (1–0) a 48., Kovács I. (2–0) a 80. percben
Tímár Krisztián:
– Örülök a kapott gól nélküli győzelemnek. Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, végig szervezetten játszottunk.
Visinka Ede:
– Az első félidőben hiányzott a csapatból az ötlet és az energia. A kapott gólt követően sikerült váltani, több veszélyes támadást is vezettünk, az ETO végül azzal a szenvedéllyel volt jobb, amely a mieinkből hiányzott.

DIÓSGYŐRI VTK–KOLORCITY KAZINCBARCIKAI SC 1–0 (0–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 5061néző. Vezette: Ducsai József (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
Diósgyőr: Danilovic – Csirmaz, Viczián, Bárdos, Bokros (Bertus, 72.) – Holdampf – Szőke (Eppel, 72.), Koman (Papp, 90+2.), Bényei, Könyves (Jurek, 37.) – Lukács D. Vezetőedző: Szergej Kuznyecov
Kazincbarcika: Megyeri II G. – Szemere, Ur, Dvorschák (Szekszárdi, a szünetben), Süttő – Heil, Csatári – Székely D. (Ádám F., 87.), Szabó B. (Laczkó, 87.), Pálinkás – Takács T. (Nagy J., 76.).Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Koman (1–0) a 84. percben

Ifj. Kuznyecov Szergej: – Fontos győzelmet arattunk, a helyzeteink alapján nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. A csapatmunka nagyszerűen működött, a játékosok maximálisan azt nyújtották, amit kértünk tőlük. Az első lépést megtettük.
Varga Attila: – Az első húsz percben volt némi zavar a sorainkban, de sikerült orvosolni. A kapufát eltaláltuk, majd olyan ziccer maradt ki, amit most sem értek, hogy történhetett meg. Kevés hiányzott a meglepetéshez.

KOZÁRMISLENY–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 700 néző. Vezette: Farkas Tibor (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
KOZÁRMISLENY: Varasdi – Beke P. (Kirchner, 59.), Gajág, Gál Sz. (Hampuk, 89.), Turi T. – Kosznovszky, Tölgyesi – Guth, Kulcsár K., Vajda R. (Tóth Z., 70.) – Osei (Szabó D., 70.). Vezetőedző: Tóth László
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Csörgő V. (Hudák D., 91.), Polgár K., Nahirnij – Vass Á., Hajdú Á. (Kovács D., 83.) – Nagy P. (Kovács M. 83.), Medgyes Z., Pethő – Simon A. (Soltész D., 71.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Pethő (0–1) a 49. percben
Kiállítva: Medgyes Z. a 89. percben
Tóth László
: – Nehéz szavakat találni ilyen második félidőt követően. Csodálkozom, hogy így a kapuja elé tudtuk nyomni a bajnokaspiráns Gyirmótot. A befejezéseknél jobban kell összpontosítanunk.
Csertői Aurél: – Izgalmasan alakult a vége. Harcos mérkőzés volt, nem úgy játszottunk, ahogyan vártam. A vezetés megszerzése után három ziccert hagytunk ki, lezárhattuk volna a mérkőzést.

BUDAFOKI MTE–SZENTLŐRINC 1
–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 450 néző. Vezette: Katona Balázs (Csatári Tibor, Kulman Tamás)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Romics, Jagodics M., Kalmár O. (Soltész, 65.) – Adorján, Németh M. (Sós, 87.), Nándori (Horváth O., 65.) – Györgyi (Tischler, a szünetben), Szűcs Zs. (Varga D., a szünetben), Takács R. Vezetőedző: Mátyus János
SZENTLŐRINC: Bese B. – Tamás L. (Mervó, a szünetben), Németh E., Nagy Zs., Keresztes – Vidnyánszky M. (Csilus, 63.), Csörgő R. (Bányai, 70.), Kiss-Szemán (Lénárt, a szünetben), Rétyi (Filipovics, 63.) – Daróczi, Erdélyi. Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző:Takács R. (28.), ill. Csörgő R. (45+1.)
Mátyus János: – Nehéz helyzetben voltunk, mert néhány órával a kezdés előtt betegség miatt több játékos szerepeltetéséről le kellett mondanom. A csapat azonban mindent megtett a győzelemért. Van mit javítani, és biztos, hogy jobbak leszünk.
Jeremiás Gergő: – A Budafok jobban kezdte a találkozót, uralta az első félidőt. Bár a másodikban feljavultunk, ennyi kevés volt a győzelem megszerzéséhez. Alacsony színvonalú mérkőzés volt, idegenben nem rossz az egy pont.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SOROKSÁR SC 1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum,1484néző. Vezette: Görög Márió (dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
HALADÁS:
Verpecz – Simut, Hursán, Devecseri, Németh M. – Csernik, Csilus (Derekas, 76.), Sipos (Taipi, 61.), Bosnjak (Horváth R., 76.) – Molnár R. (Borvető, 85.), Lencse (Tóth M., 61.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SOROKSÁR:
Holczer Á.– Ternován (Króner, 76.), Kékesi, Ikonomu, Vági A.– Haris (Nagy O., 76.), Hudák – Lisztes (Kovác A., 81.), Lőrinczy, Hajdú R. (Korozmán, 76.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Lovrencsics B. (0–1) a 38., Bosnjak (1–1) a 62. percben
Németh Szabolcs:– A meccs elején támadólag léptünk fel, voltak lehetőségeink is. A második játékrészben mindent megpróbáltunk a fordítás érdekében, de csak egyenlítenünk sikerült.
Lipcsei Péter:– Az első negyedórai hazai nyomást sikerült átvészelni, ezután fokozatosan feljöttünk, és megszereztük a vezetést. A szünet után is nagy küzdelmet vívtunk, elégedett vagyok az eredménnyel.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DOROGI FC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba,
1230néző. Vezette:Nagy Norbert (Szabó Dániel, Nagy Viktor
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás (Oláh Á., 88.), Fazekas L., Albert L., Mikló – Horváth P., Zvara (Váradi, 60.), Kitl M., Talpalló (Czékus, 46.) – Máris (Szalai D., 74.), Lukács R. (Hamed, 60.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
DOROG:
Molnár Zs. – Tóth B., Gyurácz, Keresztes, Papp M. – Lénárth T., Albert Á. (Sztojka, 67.) – Lustyik (Oldal, 74.), Szerencsi, Szedlár (Rácz F., 80.) – Paudits (Barna G., 67.). Vezetőedző: Fenyvesi László

Brlázs Gábor: – Első félidőben nem volt meg a tűz ahhoz, hogy egy ilyen rangadót meg tudjunk nyerni. Sajnálom a kilátogató szurkolókat az első félidő miatt. A másodikban tudtunk némi lendületet vinni a játékba, de nem sikerült helyzeteket kialakítanunk.
Fenyvesi László: – Az első félidőben voltak helyzeteink, a mérkőzés legnagyobb ziccerét is mi hagytuk ki. A szünet után egyik csapat sem volt veszélyes a másik kapura. Igazságos döntetlen született.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–PÉCSI MFC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Mohos Milán)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László N. – Fejős (Kocsis D., 72.) – Gazdag V., Magyar Zs. (Körmendi, 62.) – Tamás N. (Torvund, 62.; Janyickij, 89.), Gruber, Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
PÉCS: Helesfay – Mayer, Rácz L., Takács Zs., Katona L. – Kesztyűs – Kónya (Hegedűs M., 61.), Nikitscher, Kövesdi (Svedjuk, 79.), Makrai (Grabant, 61.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Tóth Balázs:
– Voltak lehetőségeink, s ha jobban hiszünk magunkban, az egy helyett három pontot szerezhettünk volna.
Weitner Ádám:
– Két szervezett csapat mérkőzésén igazságos eredmény született.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–FC AJKA 1–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Sényő, 700 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Nagy S. – Szokol (Gresó, 72.), Baki, Papucsek, Gengeliczki (Deutsch B., a szünetben), Jánvári – Csősz (Sigér Á., a szünetben), Márkus A., Pataki B. (Farkas B., 72.) – Adamcsek (Kovács Á., 80.), Novák Cs. Vezetőedző: Huszák Géza
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Szűcs K., Jagodics B., Tar – Tóth G., Csizmadia – Doncsecz (Berzsenyi, 64.), Sejben (Görgényi, 64.), Kenderes – Gaál B. (Molnár M., 82.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Novák Cs. (1–0) a 16., Gaál B. (1–1) a 44. percben
Huszák Géza
: – Ismét tompán kezdtünk, több játékosomból hiányzott a gyorsaság. A második félidőben próbáltuk megszerezni a győztes gólt, sajnos nem sikerült.
Kis Károly: – A kapott gól után nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítés érdekében. Igazságos eredmény született, mert mindkét csapatnak voltak helyzetei. Értékes pontot szereztünk.