Csákvári vereségével nagy bajban a Budafok

2022.01.30. 16:50
Az első félidőben fölényben játszottak a budafokiak, de nem tudtak a kapuba találni (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 21. fordulójának vasárnap este irreális körülmények között, orkánerejű szélben megrendezett mérkőzésén a Csákvár hazai pályán 2–1-re legyőzte a Budafokot, amely így továbbra is nyeretlen Csizmadia Csaba vezetőedző érkezése óta.

A tavaszi szezon előtti NB II-es beharangozónkat itt olvashatja.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAFOKI MTE 2–1 (00)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
AQVITAL: Auerbach – Major G., Vaskó, Dulló, Körmendi – Magyar Zs. (Mészáros D., 83.), Ominger – Tamás (Torvund, 90+1.), Kártik (Baracskai, 83.), Mim – Murai (Molnár R., 68.). Vezetőedző: Mónos Tamás
BMTE: Bese – Margitics, Jagodics, Romic, Kotula – Micsinai (Filkor, a szünetben), Soltész (Szabó L., 69.) – Beke, Adorján (Nándori, a szünetben), László (Zuigéber, 69.) – Kovács D.Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Dulló (56.), Vaskó (71.), ill. Zuigéber (90.)
Mónos Tamás:
– Nehéz körülmények között rendkívül értékes három pontot szereztünk. Különösen a második félidőben helyenként még egészen jól is játszottunk.
Csizmadia Csaba: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a három pont sorsát. Nem tettük, a hazaiak pedig a szünet után két pontrúgással kiharcolták a győzelmet.

Az orkánerejű szél nem könnyítette meg a két nehéz helyzetben lévő együttes játékosainak a dolgát. A szél erejére jellemző, hogy a felrúgott labdát a felezővonaltól visszafújta az ötösig... Az első játékrészben a szél által támogatott Budafok alakított ki több veszélyes helyzetet, de vagy Auerbach Martin hárított bravúrral, vagy éppen Adorján Krisztián fejelt a kapu mellé ajtó-ablak helyzetből. A hazaiak részéről Vaskó Tamás állt a legközelebb a gólszerzéshez, de Bese Balázs óriási robinzonáddal kitornázta a léc alá tartó fejesét.

A szünet után felcserélődtek a szerepek, ezúttal már a hazaiakat támogatta a szél. A csákváriak viszont éltek is a lehetőséggel, két gólt szerezve teljesen megérdemelten tartották otthon a három pontot a csak a rendes játékidő utolsó percében szépíteni tudó fővárosiakkal szemben.2–1

20. Tiszakécske21431420–41–2115

90+4. perc: Vége a találkozónak, a Csákvárnak egy gólnyi előnyt sikerült megtartania a lefújásig. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Tamást Torvund váltja az utolsó percekre.

90. perc: GÓL!!! Kovács Dávid lépett ki egyedül a jobbösszekötő helyén, 10 méteres lövése a hosszú kapufáról kifelé pattant, ám ott érkezett Zuigéber Ákos és a léc alá emelt, 2–1.

85. perc: Mim a balösszekötő helyéről, 25 méterről tekert kapura egy szabadrúgást, a labda akadálytalanul suhant el a hosszú sarok mellett.

84. perc: Major Gergő kapott sárga lapot, miután felrúgta Filkort.

83. perc: Kettős csere: Magyar helyére Mészáros Dávid, Kártik helyére Baracskai érkezett.

78. perc: Magyar Zsolt 25 méteres, bal oldali szabadrúgását Bese a jobb felső sarok elől öklözte ki.

71. perc: GÓL!!! Magyar bal oldali szöglete után a labda a hosszú oldali kapufáról pattant ki, a védők nem tudtak felszabadítani, Vaskó Tamás pedig 5 méterről a léc alá emelt, 2–0.

69. perc: Kettős budafoki csere: Soltészt Szabó Levente, László Dávidot Zuigéber Ákos váltotta.

68. perc: Hazai csere: Murai helyére Molnár Rajmund érkezik.

62. perc: Mim kapott sárga lapot buktatásért.

László Dávid (82)  próbálja becsapni csákvári ellenfelét  (Fotó: Kricskovics_Antal/Fejér Megyei Hírlap)
László Dávid (82)  próbálja becsapni csákvári ellenfelét (Fotó: Kricskovics_Antal/Fejér Megyei Hírlap)

60. perc:Murai Márk eldönthette volna a meccset! Teljesen egyedül vezette a labdát Besére, de elhamarkodottan, 16 méterről a bal felső mellé lőtt.

56. perc: GÓL!!! Magyar bal oldali szabadrúgását követően nem tudtak felszabadítani a vendég védők, Dulló 8 méterről kapura lőtt, Bese csak a gólvonal mögül tudta kikotorni a labdát. Vörös Dániel asszisztens nagyon határozottan azonnal jelezte, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon, 1–0.

53. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki! Major egy szép csel után, 18 méterről megcélozta a jobb alsót, Bese csak kitenyerelni tudta a lövést, éppen Murai elé, aki szinte belebotlott a labdába és róla az üres kapu mellé pattant.

46. perc: A meccs első sárgáját Kotula kapta, miután buktatta Mimet.

46. perc: kettőt cserélt a Budafok: Nándori jött Adorján, Filkor pedig Micsinai helyére.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Hanyecz játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

Az elmúlt percekben a mezőnyben birkóztak egymással és a széllel a csapatok.

33. perc: Margitics jobb oldali beadását Adorján óriási helyzetből, a rövid ötösről a bal sarok mellé bólintotta.

32. perc: Ezt megúszta a hazai együttes! Major nem értette meg magát Mimmel a csákvári tizenhatos jobb sarkánál, éppen Kovács Dávidhoz passzolt, a vendégek csapatkapitánya egy igazítás után 10 méterről lőtt, Auerbach Martin bravúrral, lábbal kispárgázta a labdát.

Magyar Zsolték széllel szemben is megpróbálták játszani saját játékukat (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

27. perc: Ez már helyzet volt: Magyar jobb oldali szögletét Vaskó a tizenegyespontról kapura fejelte, Bese óriásit nyújtózkodva tenyerelte ki a léc alól a labdát.

26. perc: Ominger vállalkozott lövésre középről, 25 méterről, labdája azonban egy védőn iránytváltoztatva szögletre pattant.

23. perc: László egy csel után a tizenhatos jobb sarkáról, ballal kapura lőtt, Auerbach vetődve hárított.

22. perc: Mim jobb oldali beadása okozott zavart a budafoki kapu előtt, ám végül Jagodics és Romic együttes erővel tisztáztak Murai elől az ötös sarkánál.

19. perc: Ominger tört előre a felezővonaltól a jobb oldalon, ám belőtt labdáját Romic könnyedén kivágta.

A nagy szélben a hazai együttes az első tíz percben a félpályáról is alig tudott kijönni, ám a budafoki támadásokba is sok pontatlanság csúszott.

7. perc: Adorján tette pontosan a labdát a balösszekötő helyén kapura forduló Kovács Dávid elé, aki 10 méterről, nagy helyzetben a hosszú felső fölé tekert.

Már a szöglet elvégzése is komoly problémát jelentett a vendégeknek, lévén a sarokzászlóhoz letett labdát folyamatosan elfújta a szél. Végül Adorján tette rá a lábát, míg Micsinai be nem ívelte a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta kékben, a vendégek arany színű szerelésben léptek pályára.

A kezdés előtt még mindkét csapatkapitány, Vaskó Tamás (balról) és Kovács Dávid is bízott a győzelemben (Fotó: Kricskovics_Antal/Fejér Megyei Hírlap)

A szurkolóknak nem volt melegük a csákvári lelátón (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

Csákváron és Budafokon is szebb tavaszban reménykednek a szurkolók, mint amilyen volt az ősz. Ehhez az alaphangot egy ma esti győzelem szolgáltatná mindkét oldalnak, ám az orkánerejű szél nem könnyíti meg a játékosok dolgát. A nagy kérdés, ki tud jobban alkalmazkodni a cseppet sem ideális körülményekhez.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi hét fordulóban csupán egy diadalt arató Csákvár a Csizmadia Csaba visszatérése óta még mindig a győzelem útját kereső, egy ponttal kevesebbel álló Budafok ellen.