Vidi: Nikolics a játékvezetőkre panaszkodott a Paks elleni iksz után

2019.03.09. 20:52
Mint arról korábban beszámoltunk, a labdarúgó NB I 24. fordulójában a Mol Vidi 2–2-es döntetlent játszott a Paks otthonában. A mérkőzést követően a fehérváriak vezetőedzője, Marko Nikolics, és középpályása, Pátkai Máté is csalódottan értékelt.

Mindkét együttesnek megvoltak a lehetőségei arra, hogy három ponttal távozzon, a játékosok mentek is előre, próbálkoztak, a gólokon kívül is adódtak még helyzeteink. Igaz, a Paks is veszélyes volt kontrákból, valamint két távoli lövést is fel tudok most idézni. Nagyon ideges meccs volt, már az elején két játékosunk besárgult. Kár érte, hogy így alakult a találkozó, mert két jó csapat lépett pályára, lehetett volna ennél színvonalasabb mérkőzést játszani nyilatkozta a molvidi.hu-nak a székesfehérváriak szakvezetője.Mindkét együttesnek megvoltak a lehetőségei arra, hogy három ponttal távozzon, a játékosok mentek is előre, próbálkoztak, a gólokon kívül is adódtak még helyzeteink. Igaz, a Paks is veszélyes volt kontrákból, valamint két távoli lövést is fel tudok most idézni. Nagyon ideges meccs volt, már az elején két játékosunk besárgult. Kár érte, hogy így alakult a találkozó, mert két jó csapat lépett pályára, lehetett volna ennél színvonalasabb mérkőzést játszani nyilatkozta a molvidi.hu-nak a székesfehérváriak szakvezetője.

Marko Nikolics igyekezett finoman fogalmazni a játékvezetéssel kapcsolatban, de szerinte két esetnél is megkérdőjelezhető volt a bíró döntése.

„Annyit még szeretnék megjegyezni, hogy a klub mindig igyekszik korrekten, úriember módjára viselkedni, és az is nyilvánvaló, hogy a pályán ott vannak azok a személyek, akiknek a feladata az, hogy kontrollálják az eseményeket. A Paks tizenhatosán belül most volt két olyan szituáció is, Loic Nego és Juhász Roli esetére gondolok, amit én nem kommentálhatok, de talán önök, újságírók majd megteszik ezt.”

Főleg az első félidőben sajnos nagyon sok hibával futballoztunk. – kezdte meccs utáni nyilatkozatát a Vidi válogatott játékosa, Pátkai MátéA második negyvenöt perc az nagyjából már rendben volt, ám összességében kevés helyzetet alakítottunk ki, a kapott gólok előtt pedig nagyokat hibáztunk. Kétszer sikerült ugyan a gólvonalról mentenem, és persze jó érzés, ha megmented a csapatodat egy góltól, de sokkal jobban örülnék most, ha egyszer sem sikerült volna mentenem, viszont három ponttal távozunk Paksról. Roppant csalódottak vagyunk, hiszen itt hagytunk Pakson két pontot, és nem csak az eredmény miatt lehetünk szomorúak, hanem amiatt is, hogy nem sikerült az első félidőben úgy játszanunk, ahogy tudunk.

A 31 éves középpályás azt is elmondta, hogy jelenleg nem gondolnak a jövő heti, Mezőkövesd elleni bajnokira, mivel szerdán nagyon fontos Magyar Kupa-mérkőzést játszanak a Ferencváros otthonában.

NB I
24. FORDULÓ
Paksi FC–Mol Vidi FC 2–2 (Hahn 23., Könyves 43., ill. Stopira 35., M. Scsepovics 56)
Paks, Városi Stadion, 1700 néző. V: Vad II István