Női NB I: a házi gólkirály a kapuban is parádézott

2013.11.18. 13:28
A Jet-Sol Liga női labdarúgó NB I idei utolsó fordulójának rangadóján, amelyen az Astra HFC vendégeskedett a Hidegkuti Stadionban, az őszi elsőség volt a tét. A bajnoki címvédő MTK Hungária 6–0-ra legyőzte ugyan a trónkövetelő – és a forduló előtt listavezető – csepelieket, de a mérkőzés egyáltalán nem volt annyira sima, mint ahogy azt az eredmény mutatja.

Az utóbbi hetekben egyik csapat sem volt csúcsformában, ráadásul az Astra esetében ez azt is jelenti, hogy a bajnokság első szakaszát, első hét meccsét pontveszteség nélkül „lehozó" rózsaszín mezes gárda, október 5-e óta, öt meccs közül mindössze egyet nyert meg – igaz, azon a Viktória ellen győzött.

A mérkőzés első helyzete az Astráé volt, Csorbai Nikolett hibázott a sérüléséből felépülő Szőcs kapuja előtt, majd szinte az első fél óra végéig nem történt semmi. Akkor viszont... Az ütempasszal kilépő Vágó Fanny lába találkozott Kovács Klaudia kezével – a játékvezető büntetőt ítélt, és kiállította a vendégek kapusát. A „vendégoldal" szerint a támadó lépett rá a kapus kezére, és sem a kiállítás, sem a büntető nem volt indokolt. Csavart egyet a dramaturgián az is, hogy Vágó Fanny elhibázta a büntetőt, maradt a 0–0, miközben a kapuban már az Astra házi gólkirálya, Telek-Sümegi Éva állt.

A jeget azután a 36. percben, szöglet nyomán, Pinczi Anita révén törte meg az MTK, de a második félidő elején ismét – az emberhátrányban játszó – Astra került fölénybe. Más kérdés, hogy hiába állt helyt remekül a kapuban is az egykori ferencvárosi kedvenc, Telek András felesége (aki nem mellékesen két gyönyörű gyerek édesanyja is), egy veszélyes beadást például nem kiütve, hanem kifejelve (!), a hajrában felmorzsolódott az Astra, az utolsó bő negyedórában négy gólt szerző MTK fölényesen nyert. Fontos azonban kiemelni, a tizenegyből nem a kapus, hanem még egy mezőnyjátékos hiányzott elsősorban...

A szombathelyi Viktória Trend Optika simán legyőzte az utóbbi hetekben egyre jobb teljesítményt nyújtó Budapest Honvédot. A hazai csapat a remekül játszó Németh Loretta és a védelemben (is) korlátlan úr(hölgy) Heike Manhart vezérletével minden tekintetben felülmúlta a helyzeteket ugyan kialakító, de azokat sorra kihagyó, amatőr hibákat elkövető fővárosiakat.

A bajnokság első gól nélküli mérkőzését hozta az Újpest rákospalotai vendégjátéka. Az első félidő egyetlen említésre méltó eseményeként a feminás Csányi Diána leshelyzetből talált a kapuba. A fordulás után kicsit élénkebbé vált a játék, a 68. percben az újpestiek kísérlete nyomán landolt a kapufán a labda, majd két perccel később, a másik oldalon, Kanta lábáról vette le ígéretes helyzetben a labdát Bíró Barbara, a hajrában pedig Csányi és Zólyomi tarthatta volna otthon mindhárom pontot, de maradt, a játék képének tulajdonképpen megfelelő pontosztozkodás.

A vártnál simábban nyert a Ferencváros Szegeden. A SZAK igazán kétarcú csapat, hiszen egy héttel ezelőtt, kupameccsen, alaposan megnyaggatta a Viktóriát, majd a hét közepén, az elmaradt bajnokin simán kikapott a szombathelyiektől. A Fradi ellen szinte semmi sem sikerült a legjobbjukat, Zimányi Kovács Anikót nélkülöző szegedieknek. Az utolsó negyedórában négy gólt szerző Ferencváros fölényesen, 8–0-ra győzött. Érdekesség, hogy a zöld-fehérek góljai közül hármat a légiósok, a szlovén Benak és a macedón Krivanjeva szereztek, bizonyítva, hogy a jól kiválasztott külföldiek (ahogy az Astrában Dikanová, valamint a Viktóriában Manhart is) komoly erősítést jelenthetnek.