Női NB I: ismét kikapott az MTK, a Győr közelebb a döntőhöz

M. D.M. D.
2022.04.16. 20:35
A Ferencváros egy félidő alatt kiütötte a Soroksárt (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Ferencváros 5–0-ra nyert a Soroksár vendégeként, az ETO FC Győr 3–0-ra legyőzte otthon az Astrát, míg az MTK 2–0-ra kikapott hazai pályán a Haladás Viktóriától a női labdarúgó NB I 16. fordulójában.

A listavezető Ferencváros már a szünetben 5–0-ra vezetett Soroksáron, a szünet után pedig nem esett újabb találat. A zöld-fehérek bosnyák légiósa, Lidija Kulis először duplázott a magyar bajnokságban, és ismét betalált a góllövőlista éllovasa, Vágó Fanny is. A vendégeknél a második félidőben három 15 éves játékos, Kern Fanni, Murár Viktória és Bozsik Linett is bemutatkozott az NB I-ben.

Az FTC a következő fordulóban matematikailag is biztossá teheti a bajnoki döntőben való részvételét, ha legyőzi a Puskás Akadémiát, amely szombaton kétgólos hátrányból mentett pontot a DVTK ellen.

Az MTK sorozatban harmadszor kapott ki, a Győr (0–3) és a Ferencváros (1–7) után a Haladás Viktóriától is vereséget szenvedett (0–2), így ötpontos hátrányba került a bajnoki fináléért folyó versenyfutásban az ETO mögött, amely hozta a kötelezőt otthon az Astra ellen (3–0).