Nagy Dominik góljával nyert a Honvéd a Zalaegerszeg otthonában

KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre), TŐSÉR NORBERT (összefoglaló)KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre), TŐSÉR NORBERT (összefoglaló)
2021.04.11. 16:48
A vendég Budapest Honvéd Nagy Dominik találatával 1–0-ra legyőzte a Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 28. fordulójában, ezzel hat pontra ellépett a 11., már kiesést jelentő helytől.
„Hatpontos”meccset nyert a Honvéd (Fotó: Szabó Miklós)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
„Hatpontos”meccset nyert a Honvéd (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
ZTE FC–Budapest Honvéd 0–1 (Nagy D., 57.)

Mivel egyre inkább fogynak a fordulók az idényben, s vasárnap délután a ZTE FC a 10., míg a Bp. Honvéd a 9. helyen állt a tabellán, a bennmaradás szempontjából rendkívül fontos mérkőzés várt a két csapatra. Ráadásul egy nappal korábban a már kieső helyen lévő Budafoki MTE döntetlent ért el, s egy ponttal közelebb lopózott riválisaihoz, ugyanakkor némi előnyt jelentett, hogy közvetlenül a forduló utolsó mérkőzése előtt befejeződő Diósgyőr–Paks bajnokin a hazaiak újabb vereséget szenvedtek, így adva volt a lehetőség, hogy a zalaiak és a fővárosiak is meglépjenek kissé a veszélyzónától. Döntetlennel mindkettő araszolt volna előre kicsit, de úgy tetszett, a Honvédnál nem elfogadható az egy pont, és araszolás helyett ugrásra készülnek.

Az első félidőben Horváth Ferenc vezetőedző együttese ugyanis pontosabban, harcosabban és gyorsabban futballozott, igaz, legközelebb akkor került a gólszerzési lehetőséghez, amikor Kálnoki-Kis Dávidról veszélyesen pattant saját kapuja felé a labda, amelyre Demjén Patrik a jobb kapufa tövénél vetődött rá. A hazaiak elvétve sem jutottak el a Honvéd kapujáig, pedig az ellenfél védelme nem a megszokott összeállításban lépett pályára, mert Batik Bence és Djordje Kamber öt sárga lap miatti eltiltása, míg Tamás Krisztián bokasérülése miatt nem léphetett pályára. Az első játékrészben mégsem tudhattuk meg, mire is képes a kispesti védősor, mert a kék-fehérek a vendégek tizenhatosának előterében is ritkán fordultak meg. Az első kaput eltaláló lövés Tajti Mátyás nevéhez fűződik, de a középpályás is szabadrúgásból veszélyeztetett a 31. perc elején, s a középre tartó labdát a Napba belenéző Tomás Tujvel némi nehézséggel ugyan, de megfogta. A szünetig az említett egy-egy lehetőségen kívül nem is adódott egyéb gólszerzési lehetőség.

A fordulás után a hazaiak kezdeményezőbben kezdtek ugyan, s az első öt percben többet tartózkodtak a vendégek tizenhatosa előtt, mint az első játékrészben összesen, a lendületetNagy Dominik gólja megtörte. A télen szerződtetett tízszeres A-válogatott szélső sem futballozott kiemelkedően, de megszerezte első gólját a Bp. Honvédban (0–1).

Túlzás lenne azt állítani, hogy a hátrányba kerülő ZTE felpörgött, de előrébb tolta a védekezését, s a játékrész közepén néhány másodpercen belül kétszer is közel került az egyenlítéshez, Koszta Márk éppen csak lemaradt a beadásról, majd Zoran Lesjak közeli perdítésénél Tujvel állt jó helyen.

A Honvéd a folytatásban sem adta fel a támadások lehetőségét, de érezhetően több figyelmet fordított a védekezésre, míg a hazaiaknál Babati Benjámin, Koszta Márk, Könyves Norbert és Zimonyi Dávid is többet ért a gólszerzéshez, mint a védekezéshez. Igaz ugyanakkor, hogy helyzetet továbbra sem alakítottak ki, a kispesti védelem pedig nem hibázott, s ha mégis eljutott a labda a kapuig, Tujvel magabiztosan védett.

Győzelmével a Bp. Honvéd riválisától szerzett három pontot, s így hatalmas lépést tett a bennmaradás felé, míg a ZTE FC továbbra is pengeélen táncol, s izzasztó öt mérkőzésre számíthat a hátralévő öt fordulóban.

PERCRŐL PERCRE SZÓLÓ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

NB I, 2020–2021, 28. FORDULÓ

HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
ÁPRILIS 9., PÉNTEK
Mezőkövesd–Kisvárda 0–1
Mezőkövesd, Városi StadionIványi Zoltán
ÁPRILIS 10., SZOMBAT
MTK Budapest–Budafoki MTE 0–0 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
Mol Fehérvár FC–Újpest FC 4–0 Székesfehérvár, Mol Aréna SóstóBerke Balázs
Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia 1–1 Budapest, Groupama ArénaBognár Tamás