Gól nélküli döntetlen született a ZTE–Mezőkövesden

2023.02.05. 14:50
A labdarúgó NB I 18. fordulójának vasárnapi játéknapján a ZTE hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott a Mezőkövesddel.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Ikoba (kékben) veszélyesen játszott, de a gólcsendet ő sem tudta megtörni (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Zalaegerszegi TE–Mezőkövesd-Zsóry FC 0–0
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1893 néző. Vezette: Zierkelbach

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Rosszabb gólkülönbsége miatt előzésre nem készülhetett a Mezőkövesd Zsóry a ZTE FC elleni bajnoki mérkőzésen, ám győzelem esetén pontszámban utol érhették volna Kuttor Attila vezetőedző tanítványai a zalaiakat. Önbizalomból nem is volt hiány az összecsapás előtt, hiszen tavasszal már túl voltak Cseri Tamásék egy sikeres bajnokin, és a Mol Magyar Kupában is a legjobb nyolc közé verekedte magát az együttes. S bár a szakmai stáb hasznosnak ítélte a ZTE hazai környezetben történt felkészülését, mégis rendkívül gyengén rajtolt. Előbb az őszről tavaszra halasztott meccsen kikapott a bajnoki címvédő Ferencvárostól, majd Debrecenbe is hiába utazott, kudarccal végződött a DVSC elleni összecsapás, ám nem csak a meccset veszítették el Tajti Mátyásék, hanem a válogatott kerettag Mocsi Attilát is, a középső védőt ugyanis – talán túlzott szigorral – kiállította a játékvezető. Ráadásul Bedi Bence és Kálnoki-Kis Attila is beteget jelentett, így aztán Ricardo Moniz kénytelen volt átszervezni a védelmet, csupán a jó formában futballozó jobb oldali védő, Huszti András és a bal belső védőként játszó Csóka Dániel maradt hírmondónak. Középre az eddig jobbára csereként futballozó Olekszandr Szafronov került, Gergényi Bencét meg a bal szélről visszarendelte balhátvédnek, a csapat hadrendje pedig a korábbi 4–3–3-ról 4–4–2-re változott. Kuttor Attila, a vendégek mestere a hétközi, MTK elleni taktikán nem változtatott, ám hat helyen is változott a kezdőcsapat, mindent összevetve a legerősebb összeállításban küldte pályára a csapatot, mert nemcsak a pontok miatt, de lélektani szempontból is szüksége volt a Mezőkövesdnek az újabb győzelemre.

Aztán a 4. percben mégis majdnem a hazai együttes szerzett vezetést, ám Eduvie Ikoba közeli lövését Riccardo Piscitelli, a mezőkövesdiek olasz kapusa hatalmas bravúrral védte. Összerezzentek Molnár Gáborék, s lassacskán magukhoz is tértek a kábulatból, s a koncentráció következtében, no meg a 4–3–3-as hadrendnek köszönhetően megakadályozták a hazaiak hátulról történő építkezését. Zavarodottság, meg nem értés és pontatlanság, a középpályásjáték hiánya és kevés futás jellemezte az első félidőben a ZTE-t, igaz, ha nagy ritkán a kapu elé került, felhördült a hazai B-közép. A Mezőkövesd a mérkőzés ezen időszakában higgadtabban, tudatosabban futballozott, csak a helyzetekkel maradtak adósak Sztefan Drazsicsék. De csak a 32. percig, akkor ugyanis Molnár Gábor egészen közelről a kapu helyett a kapu mögötti hálóba rúgta a labdát. A félidő hajrájára villant meg a jobb oldalon Ubochioma Meshack, majd remek csel után középre ívelt – centiken múlt csak, hogy Ikoba feje nem találkozott a labdával, majd a szélső 21 méterről alig rúgta kapu mellé a labdát.

Moniz cserékkel próbált frissíteni a hidegtől elgémberedett csapatán, lehívta a pályáról a gyengén teljesítő Szendrei Norbertet és a szinte láthatatlan fiatal Németh Dánielt, a helyükre a középpályás Mim Gergely és csatár Szalay Szabolcs került. A 20 éves támadó az 55. percben kis híján megszerezte a vezetést, ám lövése nyomán – ha centikkel is, de – a labda elkerülte a kaput. Lehet, hogy a kellemetlen hideg, de az is lehet, hogy a mindenáron győzni akarás mindkét csapatot nagyobb erőbedobásra késztette a második félidő derekától. A ZTE jobbról, balról ívelgetett, a Mezőkövesd pedig gyors kontrákkal próbálkozott, de az „elgémberedett, érzéketlen” lábak és a merevedő labda miatt mindkét oldalon rengeteg volt a pontatlanság, ami csak döntetlent ért.

Ugyan a ZTE megszerezte első pontját tavasszal, ám a játéka meg sem közelíti az őszit. A találkozó előtt győzelmi álmokat dédelgető Mezőkövesd pedig belealudt az izgalom mentes futballba. 0–0