Sorozatban harmadszor nyert, a felsőházba ugrott a ZTE

2021.10.22. 15:17
A Zalaegerszeg hazai pályán 2–1-re nyert a Gyirmót ellen a labdarúgó NB I 10. fordulójában, ezzel egymás után a harmadik győzelmét érte el a bajnokságban.

A ZTE már a 3. percben előnybe került (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Zalaegerszeg–Gyirmót2–1(Koszta M. 3., Szerafimov 35., ill. Szegi V. 45.)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna,728néző.Vezette:Antal

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ahogy mondani szokás: mire gondolhatott?

Egyetlen légióst nevezett a gyirmóti kezdőcsapatba Csertői Aurél: Frane Ikicet. Alig telt el két perc a péntek délutáni bajnokiból, amikor a horvát védő Skribek Alen beadását követően egy egyszerű mentés helyett inkább félreállt a labda útjából, a mögötte érkező Koszta Márk nem kis örömére – a ZTE támadója hatodik gólját szerezte. Tavaly nyolc, a 2017–2018-as idényben, még mezőkövesdiként tíz góllal zárt, vagyis jó esélye van, hogy ebben a idényben egyéni rekordig jusson.

Az FTC ellen gólt szerző Nikola Szerafimov fejelhetett a második hazai beadás után, ez pedig azt mutatta, nem tud mit kezdeni a vendégvédelem az oldalról érkező labdákkal. Olyannyira nem, hogy még a szünet előtt az északmacedón védő második esélyét már gólra váltotta: naná, beadás, fejes volt a recept. Ha a Gyirmót el akarja kerülni a kiesést (vélhetően el akarja), akkor muszáj lesz kitalálnia valamit, mert a jelek szerint nem elég csak nézni a saját kapu elé ívelődő labdát.

Mindkét csapat két győzelem után érkezett erre az összecsapásra, az önbizalommal tehát nem lehetett gond, és ekkor már nagyjából sejteni lehetett, melyik tudja tovább folytatni a jó sorozatát. Pedig a korai gól láthatóan megnyugtatta a kék-fehéreket, akik ugyan birtokolták a labdát, de a félidő közepén sokáig nem tudtak helyzetbe kerülni, így jobbára a mezőnyben csordogált a játék – majd jött Skribek Alen újabb beadása, és lett 2–0. A húszéves csatár még a szünet előtt három gólpasszig juthatott volna (Frane Ikic újabb rettenetes hibája után lépett ki), de önzetlen átadása után Koszta Márk az üres kapu mellé lőtt.

3–0 helyett 2–1, a szünet előtt egy oldalszabadrúgás után Szegi Vince tudott szépíteni. Simon András pedig egyenlíthetett volna a pihenő után, de a fejesét Demjén Patrik védte – mintha tilos lett volna védekezni a beívelések ellen! A színvonal nem volt magas, az iram sem, de küzdöttek a felek. A második félidő közepén a gyirmótiak labdát birtokoltak, a zalaiak védekeztek, a hazaiak gyengén futballoztak, és a sokadik megoldhatatlan beadás után Szegi a lécre fejelte a labdát.

Ám az egyenlítés már nem jött össze, inkább az tűnt fel, hogy a kispadok előtti területen mindenki elcsúszott, aki arra járt – végül a ZTE talpon maradt. A hosszabbításban Medgyes Zoltán egyenlíthetett volna, de kimaradt a helyzet, az egerszegiek zsinórban harmadszor is győzni tudtak.2–1