Későn ébredt a Vasas – Böde duplájával ötgólos meccset nyert meg a Paks

2023.03.19. 15:27
A Paks 3–2-re legyőzte Angyalföldön a Vasast a labdarúgó NB I 24. fordulójának vasárnapi játéknapján. Hahn János kezdte a gólgyártást, Böde Dániel pedig duplázott.
Hahn góljával szerzett előnyt a Paks (Fotó: Balogh László) – a képre kattintva galéria nyílik

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Vasas FC–Paksi FC 2–3 (Holender 80., Berecz Zs. 90., ill. Hahn 24., Böde 55., 73.)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1595 néző. Vezette: Bognár T.

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Nem így tervezték a Vasasnál. Az egyesület alapítása 112. évfordulóját március 16-án ünnepelte, ám a csapat produkciója nyomokban sem emlékeztetett a régi nagyokéra. A hatszoros magyar bajnok, négyszeres Magyar Kupa-győztes, illetve hatszoros Közép-európai Kupa-győztes együttest jelenleg a kieséstől leginkább fenyegetett NB I-es klubként tartják számon, s a Paks elleni mérkőzés rávilágított arra, mi alapozza meg a vélekedést. Kondás Elemér vezetőedző gárdája támadásépítésben szinte semmit sem mutatott a legutóbbi három bajnokiját egyaránt megnyerő vetélytársa ellen, fantázia nélkül próbálta szövögetni néhány labdaérintés után elhaló akcióit. Hátul sem állt stabil lábakon, a vendégek a második nagyobb lehetőségüket gólra váltották: Hahn János a kétszeres válogatott Otigba Kenneth, az egykori utánpótlás-válogatott Szivacski Donát, valamint az U21-es csapatba meghívott Iyinbor Patrick szorításában vette be Uram János kapuját.

A görcsösen játszó házigazda valamelyest mintha észbe kapott volna, játékosai összeszedettebbek lettek. Ennek eredményeként átvették az irányítást, és sorra dolgozták ki a helyzeteket. A 30. percben Nagy Gergely bravúrja mentette meg a paksiakat a góltól, az idényben nem túl kiegyensúlyozottan teljesítő kapus ragyogó mozdulattal védte Szilágyi Szabolcs bal felső sarok irányába tartó labdáját, majd a szögletet követően Urblík József fejelt két méterről a kapu fölé. A 32. percben Hidi Patrik forgácsolta szét távoli lövéssel a kapufát, s ekkor már az volt az ember érzése, a Vasas ellen az égiek is összefogtak. A hazai szempontból jónak minősíthető tíz-tizenöt percet és a mezőnyfölényt nem tudta gólra váltani a kiesőjelölt, a Paks egyre többször felért ellenfele tizenhatosának előterébe. A 36. percben ritka pillanatot rögzíthettünk, a válogatottba először meghívott Varga Barnabás a tizenhatoson kívülről lőtt (kapu fölé) – a bajnoki évadban ez volt a második próbálkozása a büntetőterületen kívülről.

Egyik vezetőedző sem lehetett elégedett a látottakkal, a szünetben mindkettő kettőt cserélt. Utóbb kijelenthetjük, Bognár György húzása fényesen bejött, Böde Dániel ugyanis az 55. percben az első helyzetéből gólt szerzett, majd a 73. percben a másodikat is magabiztosan értékesítette. A Vasas egyébként sem meggyőző teljesítménye a második félidőre visszaesett, a vendégek többször benyomták a kapuja elé, ellentámadásból csak elvétve veszélyeztetett, ha pedig helyzetbe került, rontott, így kódolva volt a veresége. Bár a későn eszmélő angyalföldiek a hajrában szépítettek, a hosszabbításban pedig megszerezték második góljukat, sorozatban harmadik bajnokijukat is elveszítették. Idén még nyeretlenek az NB I-ben, s játékuk alapján nem tudni, hogyan őrizhetnék meg élvonalbeli tagságukat – a válogatott szünetben talán rendezhetik a sorokat. Ezzel szemben a Paks egymást követő negyedik mérkőzését nyerte meg, s egyre több esélye van arra, hogy nemzetközi kupaszereplésre jogosító helyen végezzen az OTP Bank Ligában. 2–3

1. Ferencvárosi TC 23 15 5 3 47–19 +28 50
2. Kecskeméti TE 24 10 12 2 35–23 +12 42
3. Paksi FC 24 10 5 9 43–40 +3 35
4. Debreceni VSC 24 9 7 8 39–36 +3 34
5. Puskás Akadémia 23 8 9 6 29–29 0 33
6. Kisvárda 24 8 9 7 35–38 –3 33
7. Mezőkövesd 24 7 8 9 25–30 –5 29
8. Zalaegerszegi TE 23 7 6 10 28–28 0 27