Hiába a fejmosás Pintér Attilától, ismét kikapott a Mezőkövesd

2021.10.02. 16:50
A Puskás Akadémia 2–0-ra megverte odahaza a bajnokságban sorozatban már hatodszor győzelem nélkül maradó Mezőkövesdet a labdarúgó NB I 8. fordulójában.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Mezőkövesd 2–0 (Favorov 19., Baluta 63.)
Felcsút, Pancho Aréna, 822 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A szertartásszerű fűérintés nem maradt el. Amikor Hornyák Zsolt előbújt a játékoskijáróból, szokásához híven a pálya szélére ballagott, lehajolt, majd miután megérintette a gyepet, jobb kezével keresztet vetett. A felcsúti vezetőedző egyébként is fókuszba került a kezdés előtti pillanatokban, a szülőfalujából, Köbölkútról érkező barátai a kispad mögötti lelátórészen foglaltak helyet, többször is hangosan éltetve őt.

Az első félidőben másnak is örülhetett Hornyák Zsolt.

Húsz perc sem telt el a mérkőzésből, amikor Artem Favorov góljával megszerezték a vezetést a felcsútiak. Noha Pintér Csaba játékvezető jelezte, a videobíró segítségével kikockázzák a gól előtti mozdulatsort, a szobában ülők sem láttak kezezést, így előnybe került a Puskás Akadémia.

A másik kispadnál joggal bosszankodott Pintér Attila, a meccset a vendégek kezdték jobban, Sztefan Drazsics három perc és húsz másodperc elteltével megszerezhette volna a vezetést. Hiába cselezett ki mesterien két felcsúti védőt, s kaparta ki magának a gesztenyét, lövését Tóth Balázs hárította. Hogy a szerb csatár keretbe foglalja a félidőt, a szünet előtti pillanatokban, az öltözőbe vonulás előtt újabb óriási ziccert rontott el, nehéz volt eldönteni, melyik volt a nagyobb lehetőség.

Érdekesség, hogy a hazaiaknál az Albánia és Anglia ellen készülő válogatott keretbe meghívott Nagy Zsolt (ismét) támadó feladatot kapott, a szélről indulva kellett helyzeteket kialakítania, s a lelátón ülő Marco Rossi később a védelemben is megnézhette, hiszen a második félidőre Hornyák Zsolt pályára küldte Gera Dánielt, Nagy Zsolt pedig visszahúzódott a védelem bal oldalába.

Hátrányban Pintér Attila támadóbb szelleművé próbálta varázsolni együttesét, a középpályás Cseke Benjámin helyére a csatár Marin Jurinát küldte pályára, majd nem sokkal később a kispadról érkezett Cseri Tamás és Jakub Vojtus is.

Ehhez képest a felcsúti Alexandru Baluta előbb a lécre tekerte a labdát, öt perccel később pedig kilőtte a jobb alsó sarkot, eldöntve a mérkőzést. A gól után lélekben mintha feladták volna a harcot a mezőkövesdi futballisták, passzolgattak, próbáltak közelebb jutni Tóth Balázs kapujához, ám az igazi átütőerő ekkor már végképp hiányzott.

Hornyák Zsolt vezetőedző kényelmesen visszaült helyére a kispadnál, alighanem ő is érezte, ez a három pont zsebben van. Pintér Attilát azonban kevés híján szétvetette az ideg, legutóbb, az MTK elleni 1–0-s vereség után kifakadt, mondván, elege van az öntelt játékosokból, decemberben vagy ő, vagy a futballisták mennek a klubtól, most Antonio Vutovot csereként pályára küldve cserélte le.

A bolgár játékos nem akarta betartani a tréner által kért utasításokat, a vezetőedző hiába üvöltött többször is, hogy a lepattanó labdákra harcosabban érjen oda, lehívta a pályáról.

A Mezőkövesd egyre mélyebb gödörbe kerül: az első két mérkőzésén hat pontot szerzett, azóta azonban nyeretlen... 2–0