Eltűnt a kétgólos előny, ikszelt a Puskás Akadémia és a Ferencváros

BABJÁK BENCE (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)
2022.04.03. 16:50
A Puskás Akadémia és a Ferencváros 2–2-es döntetlent játszott egymással a labdarúgó NB I 26. fordulójában. Ezzel továbbra is hét pont a különbség a magyar élvonal első és második helyezettje között.
Zahedi (12) többször megbontotta a Ferencváros védelmét (Fotó: Tumbász Hédi) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Ferencvárosi TC 2–2
(0–1)
Felcsút, Pancho Aréna, 3340 néző. Vezette: Karakó
Gólszerző:
Kozák (52.), Stronati (56.), ill. Esiti (18.), R. Mmaee (49.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Szerencsére a Ferencvárosnál Sztanyiszlav Csercseszov sem fog vissza, ha lehetőségem van rá, mehetek előre. Nem bánnám, ha hamarosan jönne a második gólom...” – ezt éppen a héten mondta lapunknak Anderson Esiti, a Ferencváros nigériai középpályása annak kapcsán, hogy eddig csak egy gólt szerzett profi pályafutása alatt.

Nos, a zöld-fehérek egyik téli szerzeményének hamar valóra vált a kívánsága, a Puskás Akadémia elleni idegenbeli meccsen ugyanis az ő lövésével szerzett vezetést a listavezető.

A találat több okból is fontos volt, egyfelől a második helyezett otthonában lépett pályára a címvédő, másfelől az első negyedórában a hazai együttes mindent megtett, hogy elszívja a levegőt a vendégek elől. A felcsútiak agresszív letámadással kezdtek, a szélső védők előrevezénylésével némi kockázatot is vállalt Hornyák Zsolt vezetőedző, ám a Fradi éppen akkor villant, amikor a Puskás Akadémia kezdhetett volna bizakodni. Előbb Ryan Mmaee lőtt nagy helyzetben a jobb alsó sarok mellé, majd a 27 esztendős nigériai futballista ballábas lövése nyomán kötött ki a hálóban a labda. A gól érthetően megfogta a hazaiakat, az FTC kijött a szorításból, igaz, ha Libor Kozák nem vár túl sokáig Szolnoki Roland jó passza után, az első félidő közepén egyenlíthetett volna a Puskás Akadémia.

A 27. percben aztán az is benne volt a levegőben, hogy tovább sokasodnak a hazai szakvezető gondjai, Nagy Zsolt ugyanis túl magasra emelte a lábát, és fejbe rúgta Carlos Auzquit. A játékvezető sárga lapot mutatott fel, a kijelzőn azonban megjelent, hogy a VAR lehetséges piros lap miatt vizsgálja az esetet. Végül a lap színe és az eredmény sem változott.

A fordulás után előbb Alexandru Baluta lőtt akrobatikus mozdulattal a jobb sarok mellé, majd Sahab Zahedi bal alsó sarokra tartó lövését védte a vendégek kapusa. A hazai próbálkozások után viszont elég volt egyetlen helyzet a Ferencvárosnak, hogy megduplázza előnyét, és úgy tűnt, Ryan Mmaee higgadt befejezése után kényelmes helyzetbe kerül a Csercseszov edzette csapat, csakhogy az addig remekül záró védelem néhány perccel később elaludt, s Libor Kozák fejese után ismét nyílt lett a meccs.

Sőt, az újabb hazai helyzet után az orosz szakvezető egy üres műanyag palackon vezette le a dühét, láthatóan nem tetszett neki, hogy játékosai túlságosan kényelmesre vették a tempót. El lehet képzelni, mit érzett, amikor Patrizio Stronati egyenlített – a Puskás Akadémia percek alatt eltüntette a kétgólos különbséget, amely az NB I-es meccsek kilencvenkilenc százalékában bőven elég a Ferencvárosnak a három pont begyűjtéséhez.

Kezdődhetett minden elölről, nem sok hiányzott, hogy ismét a címvédő kerüljön előnybe, ám a marokkói támadó lövése néhány centiméterrel elkerülte a jobb sarkot, a másik kapunál pedig Sahab Zahedi lőtt ziccerben a jobb sarok mellé. A helyzet előtt hibázó Samy Mmaeét le is cserélte az orosz vezetőedző, s miközben a hátvéd értetlenkedő gesztusokkal sétált le a pályáról, a tréner határozottan mutatta neki, hogy merre van a kispad...

A folytatásban mindkét csapat úgy érezte, hogy az újabb kapott gól a pontszerzésbe kerülhet, kissé óvatosabbá váltak a felek. Az utolsó percekben a Puskás Akadémia még megpróbálta beszorítani a Fradit, ám újabb helyzet és gól nem született, maradt a döntetlen és a hétpontos különbség. 2–2

NAGY ZSOLT: AMÍG MATEMATIKAILAG UTOLÉRHETJÜK A FRADIT, ADDIG MEGYÜNK ÉRTE

1. Ferencvárosi TC 26 16 5 5 44–21 +23 53
2. Puskás Akadémia 26 13 7 6 35–27 +8 46
3. Kisvárda 26 12 9 5 42–29 +13 45
4. Zalaegerszegi TE 26 9 9 8 33–39 –6 36
5. Paksi FC 26 10 5 11 61–50 +11 35
6. Mol Fehérvár 26 10 5 11 35–36 –1 35
7. Újpest FC 26 9 6 11 35–38 –3 33