Eldőlt az ezüst? Egygólos vereséget szenvedett Felcsúton a Fehérvár

KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre), ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló)KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre), ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló)
2021.03.14. 19:05
A Puskás Akadémia FC hazai pályán 1–0-ra nyert a Mol Fehérvár FC ellen, ezzel nyolc pontra növelte előnyét a tabellán közvetlen üldözőjével szemben a második helyért folyó vetélkedésben.
Géresi (49) gólpasszt adott az őt a PAFC-hoz kölcsönadó Fehérvár ellen (Fotó: Árvai Károly) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Mol Fehérvár FC 1–0 (Slagveer 68.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Legyőzte a Puskás Akadémia a Mol Fehérvárt, így már nyolc ponttal van az ellenfele előtt és az ezüstérem első számú várományosának számít!

Hogy ötven nap alatt nagyon nagyot változhat a világ, Felcsúton éppúgy tudják, mint Székesfehérváron. Amikor január 23-án, az első tavaszi fordulóban a Puskás Akadémia 1–1-es döntetlent játszott a Ferencvárossal, a Mol Fehérvár pedig 5–0-ra verte az Újpestet, az akkor még Márton Gábor által irányított fehérváriak nyolc ponttal előzték meg a riválisukat, ráadásul volt még egy elmaradt mérkőzésük is a Kisvárdával. Azt a találkozót aztán éppúgy elveszítették, mint a következő ötből négyet, és mert a Puskás Akadémia közben nyerő sorozatot épített (nyolc mérkőzésből hetet megnyert), a vasárnapi megyei rangadónak az volt a tétje, lesz-e a két csapat között újra nyolcpontos különbség – immár a felcsúti javára.

Bő negyedórát kellett várni az első komoly lehetőségre: Josip Knezevic a jobb oldalról ballal mesterien ívelt középre, Kiss Tamás futtából, kapásból lőtt kapura, és mert nem találta el igazán jól a labdát, Kovács Dániel reflexből, lábbal védett. Ekkor aligha gondolta bárki is, hogy túlzottan sok lehetőséget nem hoz az első játékrész, pedig így történt. A védekezés mindkét oldalon rendben volt, a játékosok kisegítették egymást meglehetősen jól lezárták a kapuk felé vezető területeket, ennek is volt betudható, hogy csak Budu Zivzivadze előtt adódott komolyabb helyzet (Ivan Petrjak bal oldali visszagurítása után), Tóth Balázs azonban lábbal mentett.

A második félidő elején előbb Géresi Krisztián, majd Fiola Attila próbálkozott (mindkét lövésnél akadt egy közbelépő ember), hogy aztán a folytatásban a pontatlan futball miatt lehessen bosszankodni. A 68. percben a válogatott kerettag Géresi Krisztián beadása után Luciano Slagveer csúsztatta a labdát a bal sarokba, abban a pillanatban megvolt az a bizonyos nyolc pont a csapatok között, és mert a Fehérvárban nem volt elegendő erő az egyenlítésre, meg is maradt (1–0).

Ki gondolta volna ezt az idény kezdete előtt?

1. Ferencvárosi TC 26 18 7 1 55–18 +37 61
2. Puskás Akadémia 26 15 3 8 37–31 +6 48
3. Mol Fehérvár 26 11 7 8 50–32 +18 40
4. MTK Budapest 26 10 8 8 38–33 +5 38
5. Mezőkövesd 26 10 8 8 31–32 –1 38
6. Újpest FC 26 10 4 12 35–51 –16 34
7. Paksi FC 26 9 7 10 52–52 0 34
8. Kisvárda 26 9 7 10 23–34 –11 34